» »

Upori

Upori

LojzePek ::

Naj mi en razloži kako se bere vrednosti na uporu (črtice). Delam si une štekerje, ki ste jih opisal pa sem šel nabavit robo, zdej pa ne vem keri upor je 1 kOhm, keri pa 670 Ohmski. Pa ne se smejat.

Kaiser ::

"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

LojzePek ::

Ja hvala.

Mam novi problem. Ko gledam načrt vidim da majo tristopenjska stika 6 nogic če prav razumem?

Jest mam sam tri nogice (tristopenjsko stikalo) ?!? A sem narobe stikalo kupil al kaj?

Kaiser ::

Katero vezavo pa delas? Povej pa bom pogledal kako in kaj. Nekatera stikala so taka da simajo dve stopnji, nekatera so pa taka, da imajo se polozaj izklopljeno.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaiser ()

LojzePek ::

tristopenjski šteker + 2 diodi

LojzePek ::

Prosim za pomoč

ToniT ::

Sorry napaka!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

ToniT ::

A lahko točno preciziraš, kateri načrt je to?

LojzePek ::

BojlerTM ::

pek: ja napacno stikalo si kupu. ce hoces ledice, pol mora bit tak stikal. sam nevem kako mas nahko tristopenjsko stikalo s tremi nogicami; prej mas ti dvostopenjsko stikalo.
ce se motim, sorry 8-)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

LojzePek ::

Ne vem no. Na stikalu mam tri pozicije (0, 1, 2). To ni tristopenjsko ?

Matek ::

Ja, tudi taka stikala so. V eni poziciji je kontakt 1-2, v drugi ga ni, v tretji pa je 2-3. Taka stikala ima rc-car, tako da ti lahko on kaj več pove.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

:8)

Ja, mam jest taka stikala, torej:
Zamislimo si, da je stikalo postavljeno pokonci in potem pine oznacino 1,2,3 od zgoraj navzdol, tko da je zgornji 1 in spodnji 3.

Ko je stikalo postavljeno gor sta povezana 2. in 3. pin. Ko je stikalo postavljeno v srednji polozaj ni povezave med nobenimi pini. Ko pa je postavljeno v spodnji polozaj pa je povezava med 1. in 2. pinom.

Torej sta vedno povezana 1. ali 3. pin z 2. pinom.
Pa se slika.

Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

LojzePek ::

hvala ti rc-car. Sam jest bi še dve diodi gor zvezal. Če se da mi lahk še to poveš. Eno bi znal gor zvezat, sam kam bi dal pa drugo pa mi ni glih jasn (ena za 12, druga za 5V).

rc-car ::

Ja, lahko tudi diodo gor vezes. Samo, ker sem prej pozabil, tista slika je za salter 0V-7V-12V. Tako, da ce hoces 5V bos moral mal drugac vezat, ampak bos ze pogruntu.

Diodo pa vezes vzporedno z ventilatorjem na salter.
Torej das eno na 1. in 2. pin (zraven pa se upor, da je ne skuris) in drugo na 2. in 3. pin (prav tako z uporom).

8-)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stikalo na ključ

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72192 (2104) Azrael
»

Šalterji...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111651 (1508) T0RN4D0
»

vezava 5v/7v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221999 (1755) singular
»

Šaltrji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
584013 (3205) segi
»

katere led diode pri IC elektroniki?

Oddelek: Kaj kupiti
301371 (1119) CCD

Več podobnih tem