» »

Izdelava elektonske ure, ki piska v določenih intervalih

Izdelava elektonske ure, ki piska v določenih intervalih

Person ::

Pozdravljeni!

Prosil bi vas, če mi lahko pomagate pri izdelavi neke vrste elektronske ure, ki bi se jo nastavilo, da piska recimo vsako minuto ... kakšni dve sekundi pred tem pa odda 2 opozorilna piska (pač tako nekako, kot je recimo na radiu za napoved točnega časa).
Potreboval bi predvsem napotke (mogoče kakšna spletna stran, kratka razložitev principa delovanja), katere elektronske komponente bo potrebno uporabiti (približno ceno le teh).
Ura bi naj imela sekundno natančnost, ki bi zdržala vsaj nekaj ur.

PS: Možno se je tudi dogovoriti, da nekdo izdela takšno stvar za primerno ceno. ;)

Hvala & lep pozdrav
Let's make something useful!

zcetrt ::

In primerna cena je?

Najlaže bi napravil z mikrokontrolerjem. Kaki mali pic in zvočnik iz nadležnih pojočih čestitk. Pol tiča periferije ne rabiš.
4.

Mikron ::

V knjigi Praktična uporaba mikrokontrolerolerjev 2 imaš projekt Ura z mikrokontrolerjem AT89C2051.
V projektu je digitalna ura, ki je realizirana z mikrokontrolerjem AT89C2051 in gonilnikom prikazovalnikov ICM7228.
V knjigi je napisan tudi program za mikrokontroler, vendar bi ga moral za tvoje potrebe malce dodelat.

Person ::

Hvala za začetne podatke!
Knjigo si bom vsekakor priskrbel.
Glede mikrokontrolerja AT89C2051, zakaj so tukaj na voljo štirje različni modeli z isto oznako ( klik - IC Elektronika ) ?
V čem se razlikujejo?
Če je program lepo komentiran, mislim da mi popravek programa ne bi delal preveč preglavic, ker imam kar nekaj izkušen s programiranjem.

@zcertrt:
Glede cene ... pač cena komponent + poštena cena dela , da sta potem in kupenc in proizvajalec zadovoljna;)

Hvala
Let's make something useful!

zcetrt ::

Program je spisan tako hitro, da ne doseže niti cene za malo pivo. Zato sem vprašal po primerni ceni.

Cena mikrokontrolerja (če gre seveda za en proizvod) je 0 sit, saj MICROCHIP daje vzorce. Zvočnik (če gre za en kos) je 0sit, ker je iz rojstnodnevne čestitke. Tipka je 0.05 EUR (če bi želel možnost nastavljanja ali utišanja). Če bi se napajalo preko baterije, ne rabiš več ničesar, razen če gre za 9V baterijo še en regulator.

Še najzamudnejše bi bilo morebitno jedkanje, ki pa je tudi vprašljivo, saj ni potrebno. Torej, če nimaš namena se ukvarjati z mikrokrmilniki in le potrebuješ omenjeno zadevo, ti jo spravim skupaj za pivo. Vsekakor pa lahko ponudim tudi še kakšen dodatni nasvet.

Če se napaja iz 220, je komponent nekaj več, natančnost pa je odlična (vzorčenje sinusa napetosti).


p.s.: Pač, uporabljam PICe, da ne bo kdo mislil, da imam kaj proti ATMELU...
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

Person ::

Hehe, dobiš pivo, pa še kak Euro zraven.
Sem ti poslal še ZS.

Po moje bo za začetek čisto dovolj tista luknjasta ploščica v katero nasadiš komponento in jo nekot pritrdiš. Pa potem še žičke prispajkaš ...

Napajanje je enosmerno iz baterije čisto v redu.

LP
Let's make something useful!

Moravče ::

Bombo delaš?



sry za offtopic ampak sem moral:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moravče ()

Person ::

Pa dej raje kaj pametnega napiši ...
Sicer pa mi ni najbolj jasno, kaj imajo minutni intervali in tvoj post kaj skupnega.:\
Let's make something useful!

Mikron ::

Off topic:

Person, mimogrede... tisti luknjasti plošči se reče rasterska plošča oz. raster plata po domače:)
Elemente na njo pritrdiš isto kot žičke - prispajkaš jih...:))

Verjetno si mislil to:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Person ::

Da, takšno ploščo sem mislil.
Sem jo pred časom v živo videl, pa je že kar dolgo od tega. Tako da se teh podrobnosti nisem spomnil.

Hvala
Let's make something useful!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočno stikalo majhen nasvet!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72056 (1929) MChip
»

Pomnilniški čip brez električne energije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61431 (1309) icek
»

projektna naloga za maturo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102223 (1913) neoto
»

Serijska komunikacija ATMELA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61130 (1007) Kaboom
»

LED verižica :)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352516 (1935) OwcA

Več podobnih tem