» »

bitna v vektorsko sliko

bitna v vektorsko sliko

BaRtMaN ::

Mene zanima če obstaja kakšn program (no, itaq da) k pretvor bitno sliko v vektorsko.
Moj sošolc bi rad povečal eno sliko (bitno) pa se mu preveč kvadratki vidjo. Googla se mi na da uporabt, zato raj uporabm vs. Pa kakšn link prosm!

tintorel ::

V paketu CorelDraw imaš paket OCR trace, ta zna tudi črnobeli bitmap pretvorit v krivulje.
V Photoshopu pa črnobelo sliko skopiraš na novi channel, potem klikneš na ta Channel skupaj s CTRL-jem, da dobiš SELECTION ("migatejoča obroba") greš na jeziček PATH, izbereš MAKE WORK PATH, z okvirčkom zaobjameš ta path, EDIT: tam mora goret Transform path - SCALE.....

bastadu ::

Sam ne mislit, da boš nevem kako barvno fotko pretvoril v vektorsko. To je bolj za takšne bitne fotke, ki imajo zelo izrazit rob (tako da lahko OCR točno določi meje), npr. da maš črn tekst, logotip, bilokaj na beli podlagi (ali obratno) ...

goba ::

Ja, barvne fotke pa ziher ne bo:|
Obstaja pa tudi kao specializiran program, ki slisi na ime ImpressionX.

BaRtMaN ::

No, hvala za info. Bom sošolcu povedal (žalostno) vest. ImpressionX se mi pa ne da probat k je treba 40$ plačat za registracijo (crack se mi ne da iskat:D).
Pa hvala za pomoč, če im pa še kdo kakšno dobro idejo, kar na dan z njo!

3ton ::

Za vektorizacijo obstajajo profi progami kot je Adobov Stremline, oziroma najboljsi na tem so profi programi za delo z rezalnikom, kot so : Amiablov FlexiSign ali CADlinkov Signlab, Scanvecov Inspire,... vendar to so progrmi, k so od 2500 $ do 5000$ ampak delajo cuda.
Enostavnejse risbe je lazje kot vektorizirati na novo narisati cez. V kakem vektorskem prg. uvozis slikco, jo das ne en Layer, ga zaklenis; na novem Layerju pa rises z obstojecimi orodji preko. To je za logotipe, slikce pa ne grejo tko, tam pa moras uporabit profi prg. pa se so rezultati lahko prov cudni.

goba ::

Obstaja tudi brezplacni program. AutoTrace Konzola varjanta za win32.>:D

bili_39 ::

Poskusi s Xaro. Samo ne vem, ce jo bos se kje nasel...

BaRtMaN ::

Kako to misliš s Xaro? Sm mislu da je sm za delanje napisov, ka-li?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafični programi

Oddelek: Programska oprema
142671 (2321) Dpool
»

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
222978 (2417) mulc007
»

kateri program?

Oddelek: Programska oprema
61319 (1249) sammy12
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174434 (4096) darkolord
»

HTML v vektorsko obliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61242 (1108) Sergio

Več podobnih tem