» »

Kaj narediti starim diskom ki bi ga priključil na nov računalnik

Kaj narediti starim diskom ki bi ga priključil na nov računalnik

DebjWC ::

Doma imam en star računalnik na novem pa mi počasi že primanjkuje prosotra, zato bi rad dal stari disk na nov računalnik.
Zanima me če je zadosti da bi stari disk samo formatiral in ga vstavil v nov računalnik??? :D

zee ::

ja
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gwanaroth ::

Dovolj je, da formatiraš. No, niti tega ti ni potrebno, namreč to lahko storiš kar iz operacijskega sistema.

Le priključi ga na ide kabel in pravilno nastavi master/slave jumper glede na postavitev.
Lights often keep secret hypnosis..

DebjWC ::

kaj master slave/slave jumper nastavim v BIOSu???

Gwanaroth ::

Na disku. Natančno med MOLEX in IDE priključkom imaš pine, ki jih moraš z jumperjem pravilno povezat. Legendo imaš (ponavadi) na gornji strani diska.
Lights often keep secret hypnosis..

DebjWC ::

OK hvala za enkrat. Se oglasim čez kakšno uro, pa bomo vidli kaj bo ratalo s tega poskusa:D

mAsA ::

Dan ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal. Imam HDD iz starega PC-ja, ki je bil označen kot logični pogon (torej je bil samo za shranjevanje podatkov, Okna XP so bila na drugem disku).Torej, ta disk sem dal v nov PC na IDE vodilo zraven DVD-ja. Problem je v tem da mi disk v Skrbniških orodjih najde in piše da je disk vredu(healty), tudi v Raziskovalcu ga vidim vendar ko hočem pogledati vsebino mi napiše napako (nekaj v stilu ne morem brati, disk je poškodovan ali nekaj takega). Disk je v starem PC-ju deloval brezhibno. Nevem točno kako je bil formatiran, ko sem ga kupil. Kako bi ga lahko usposobil brez formatiranja?

Vsem hvala za odgovore.

LP
mAsA
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

amigo_no1 ::

start/run/diskmgmt.msc
Imaš določeno črko pogona za ta disk ?

mAsA ::

Ja v raziskovalcu je to kot pogon G:
In kaj se bo potem zgodilo ko napišem ta ukaz?

Spremenjeno:
Saj v tem orodju sem že delal. Ko sem prikopil disk in zagnal PC v Raziskovalcu HDD-ja ni bilo. Pa sem šel pogledat v ta Diskmgmt.msc in tu je bil disk prisoten vendar je imel nek klicaj zraven. No potem sem na tem HDD-ju stisnil uvozi disk (ali nekaj zakega). Klicaj je izginil. Na disku piše zdrav, pa tudi v Raziskovalcu se je potem pojavil. (nato sem pa pisal na forum :) ) Vendar diska ne morem uporabljati.

Lp
mAsA
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAsA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk, možna okvara

Oddelek: Pomoč in nasveti
252133 (1623) BCSman
»

prenehanje izbire operacijskega sist. ob zagonu pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141442 (1317) lovro1a
»

Kako preklopiti dodatni trdi disk na osebni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206873 (6556) JanezC
»

ne zazna diska

Oddelek: Strojna oprema
131267 (1104) b0rd
»

v "mojem računalniku" ne vidim USB diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91332 (1207) CaqKa

Več podobnih tem