» »

Skype video, varnost

Skype video, varnost

Simko ::

Zdravo.

Danes sem se s punco, ki je na Japonskem, pogovarjal preko Skype-a s pomočjo videa. Naenkrat jo prestraši novo odprto okno z njeno sliko (snapshot videa) in naslovom Snapshot.

Se je komu že zgodilo kaj takega? Zguglal nisem nič pametnega. Adaware je našel nekaj tracking cookijev, antivirus ne najde ničesar... Windows firewall je omogočen.

Kaj bi naj to bilo?

Hvala!

darkolord ::

Je morda pritisnila kako tipko, ki je enostavno naredila snapshot videa?

Simko ::

Pravi, da ne.

Sicer sem tudi sam pomislil na to, ampak sam skype ne podpira funkcije snapshot videa.

darkolord ::

Ima kakšen drug program za snapshote?

Simko ::

Tudi sam razmišljam v tej smeri ;)

Lihkar sme izvedel, da ima kamera nek gumb, ki bi lahko bil uporabljen za snapshote... In pravi, da je možno, da ga je med sejo pritisnila. Ne me vprašat s čim in v kakšni pozi.

No, kasneje bo stestirala, pa da vidimo, če bo podobno okno pop upalo.

Hvala za pomoč.

Snegec ::

Daj nam njen Skype naslov pa bomo še ostali potestali, če se to zgodi ;)

Ne.. tisti gumb je najverjetneje vzrok. Sam sem ga nenamerno pritisnil že mnogokrat. Problem teh gumbov, je v tem, da niti ne rabiš nevemkako pritisniti. Če premikaš kamero in se malce pipneš gumba imaš že lahko snapshot vzet. Pa na zgornjem koncu kamere je ponavadi dovolj velik, da ga ne moreš nikakor zgrešit.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

BIG_Yack ::

Sicer pa ne rabi bit Skype. Se mi zdi, da je v novejšem že kar pod sliko nekaj funkcij, ena iz med njih je ravno ta... Nisem 100&

Simko ::

Jah, je bil ta gumb očitno. Panika po nepotrebnem. Jao, sem pa jaz staknil zdaj en fa*ing je*en virus, ker sem, ko sem ji remote assistal, zaradi lenobe popolnoma odprl firewall na svojem računalniku. ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech - kako blokirati nadležne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9611323 (7570) jype
»

EOS Blockchain in EOS Community

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
436385 (3253) Jaki-1
»

NAS in crypto virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
275246 (4344) black ice
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15317443 (13775) levaky
»

Ubuntu 10.04: Sesuje se GUI ob loginu

Oddelek: Operacijski sistemi
142488 (2207) jukoz

Več podobnih tem