» »

kakšen računalnik za 80-100eur?

kakšen računalnik za 80-100eur?

jamiroq ::

ker se mi zdi mojega a64 3000+ vsak dan bolj škoda imeti kot strežnik sem nekako prišel do odločitve, da bi kupil en starejši računalnik in trenutni strežnik uporabil za kaj bolj koristnega.
zdej, problem je, ker sem precej "out" kar se tiče cen rabljenih računalnikov. sicer sem nekaj gledal po bolhi ampak se mi zdijo računalniki večinoma predragi, za to kar ponujajo...

v bistvu mi je pomembna le količina rama (čim več, boljše je :)). monitorja, tipkovnice, miške, disketnika, cd/dvdja in mrežne ne potrebujem. diska načeloma tudi ne (čeprav se kakšnega manjšega niti ne bi branil :P).

na trenutnem strežniku poganjam web server, mail server, sambo, e-donkey in bittorrent.

bi bil zelo hvaležen, če ima kdo kakšen nasvet/idejo.

edit: spomnil sem se, da se mi doma valja en barton 2500+ (in hladilnik zanj). se da okoli tega kaj narediti?
  • spremenilo: jamiroq ()

#000000 ::

KLIK tle jih imaš ene par. LP

dzinks63 ::

:)) Daj oglas kupim računalnik do 100€ vsepovsod kamor se spomniš in čakaj na dobro ponudbo

mtosev ::

Ja ce mas Bartona si lepo kupi eno S462 plato pa je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

Bartona raje prodaj za 45 EUR, na primer. Potem pa samo kak desetak dodaš, pa si kupi kak PIII z 1 GB rama. Za server več kot dovolj.

Za sistem okrog Bartona boš zagonil preveč.

jamiroq ::

dvomim, da bi kdo kupil bartona; sicer dela, a je malenkost okrušen. (thank you very fucking much, jae servis)

Za sistem okrog Bartona boš zagonil preveč.
sem si nekako mislil, da bo tako...

sicer sem pa našel nekaj (meni) zanimivega na bolhi (kakšno mnenje?) :).

Čmrlj ::

Plato za bartona dobiš za cca 30 eur, pa en disk 80gb ata dobiš za cca 30 eur,pa daš 256mb rama ki je cca 20 eur,kako mx4 ali radeon 9000 cca 20 eur in napajalnik 350w cca 10eur eno poceni kišto za 10 eur pa imaš server za 110 eur.

Fizikalko ::

Mater, a znaš brat? Rabi več rama.

Fizikalko ::

Na unem linku so stara HP jajca (to, da je nov stal 2312342143milijard, je irelevantno). Če znaš Unix, je sicer kar ok nakup, vedi pa, da postavljanje Unix strežnika ni glih opravilo za trikrat klknit.

Čmrlj ::

Jest ti predlagam da si bartona zrihtaš

edit:Fizikalko oprosti ker nisem videl, saj se ni treba prec razburjat, drugače pa se dobi 512mb ram za cca 35 eur, kar ga pride 15 eur več kot sem zgoraj navedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

jamiroq ::

> Na unem linku so stara HP jajca
vem kaj je na linku, sej znam brat ;).
bolj me je zanimalo, če je cena ok, ker se mi pač ne sanja, koliko je taka stvar sploh vredna.

> (to, da je nov stal 2312342143milijard, je irelevantno).
tudi to vem, brez skrbi :).

> Če znaš Unix, je sicer kar ok nakup, vedi pa, da postavljanje Unix strežnika ni glih opravilo za trikrat klknit.
meh, to ni nek problem. dokler obstaja debian (ali gentoo, v skrajni sili) za hppa je kul :).

edino kar me malce moti je, da ima samo 512mb rama... sicer imata na trenutnem strežniku virtualna stroja vsak po 384mb rama in delata ok. vm z mail serverjem kuri konstantno ~330-340mb, vm z web/ftp/samba/p2p pa ponavadi tudi nekaj takega, tako da mislim, da če bi se odrekel virtualnim strojem in namestil vse skupaj "normalno", torej brez xen virtualizacije, bi moralo delati bolj kot ne ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

vrednost računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706705 (2135) gddr85
»

Kaj je najmočnejše od AMD za socket 462

Oddelek: Strojna oprema
252203 (1596) hojnikb
»

Ali še kdo uporablja kakšne stare računalnike?

Oddelek: Pomoč in nasveti
372516 (1658) ganimed
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309925 (6954) Spock83
»

[Virtualizacija]

Oddelek: Operacijski sistemi
81094 (826) jamiroq

Več podobnih tem