» »

6600GT - kateri model?

6600GT - kateri model?

neres ::

Kupujem eno kartico za tam okoli 50€, rabljeno. Baje da je 6600gt nekje najboljši nakup za ta denar.

Kupujem PCI-E, zgolj zato ker je cenejše, sicer pa je lahko tudi AGP.

Je katera znamka bistveno boljša, oz. kaj morem pazit?
Ok, za DDR3 že vem, da je boljše od DDR2...

Baje da imajo Asus nek 1.6nm nevem česa, kratko vodilo al neki... se to pozna?

Kako se vam zdi ta: Peak 6600GT 256MB DDR3?
Kaj pa kake Sparkle, PixelView...?

Čmrlj ::

ufff ti si pa v letu 2005 ostal:D .Te kartice so že stare in so že out.Za 50k oz. 200 eur vzami radeon x1950 pro ali pa geforce 7900gs.

edit:Sem videl da za 50 eur ne 50k.Ja za ta denar pa kar 6600gt vzami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

jan01 ::

6600gt so kar vse bolj ali manj enake(razlika predvsem v hladilniku).POZOR: ne kupuj pa od club3d(vsem, ki jih poznam, da so kupili clubovo 6600gt so crknile!

@LOL ::

ufff ti si pa v letu 2005 ostal .Te kartice so že stare in so že out.Za 50k oz. 200 eur vzami radeon x1950 pro ali pa geforce 7900gs.

:\
On sprašuje za tam okrog 50 EUR in ne 200. Dejte mal prebrat, ne pa nekaj na slepo udarjat
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

dolenc ::

Vzemi raje geforce 7300 gt. Cena je ista, hitrost pa višja.

CSSSS ::

Pri proizvajalcah je tko: Oni dobijo cel čip in potem samo se Rame gor nalimajo, zato majo eni proizvajalci samsung rame, eni majo pac druge, pa kak drugacen hladilnik je gor. Sam sem imel club 3D in je lepo delala. Imel sem jo na AGP vodilu. Nevem kaj imate cez club 3D, imel sem ze skoraj vse od njih, pa me ni niti ena na cedilu nikoli pustila.

Glede 6600GT je res najboljsi nakup za ta denar, probaj dobiti extreme verzijo, katera je tovarnisko navita. Ce bi ze rad imel res dobrega proizvajalca kupi kak Leadtek, MSI, Gainward, pa tudi Club3D je cist v redu.

Drugace mi pa ni jasno, da kupujes na pciE zaradi cene? Ka mas kako Asrock plato katera ma pciE in AGP ?
erman

z3ro ::

Js mam Club3D 6600gt pa mi vredu deluje.

Goldee ::

Baje da imajo Asus nek 1.6nm nevem česa, kratko vodilo al neki... se to pozna?

Ja, recimo Winfastove majo rame z 1,6ns timingom. Ostale kartice imajo rame 2,0ns. Nižji kot je ta čas, višje grejo frekvence. Po domače: bolje se navija. Ni pa seveda odvisno zgolj od tega. Vzemi kako Winfastovo 6600gt, extreme verzijo, ki je že tovarniško malce privita. Sam sem jo imel v računalniku, a sem jo pred kratkim prodal.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

neres ::

Vzemi raje geforce 7300 gt. Cena je ista, hitrost pa višja.
Ja, sem zdej gledal... Samo je težko dobit z gddr3, sploh za tako ceno.

Drugace mi pa ni jasno, da kupujes na pciE zaradi cene? Ka mas kako Asrock plato katera ma pciE in AGP ?
Ja, pci-e so večinoma cenejše. Mam pa 939dual plato, ki podpira oboje.
Ima pa baje pci-e verzija tudi rame na 1000mhz, agp pa na 900.

dolenc ::

Sej že model z ddr2 rami je primerno hitrejša od 6600gt, sploh če jo še malo naviješ.

neres ::

Ne po tem testu.
Sicer se baje dobro navija, a to mi ni tako pomembno. Bolj bi me npr. zanimala hrup ventilatorja in stabilnost.

Tr0n ::

Jaz ti prodam mojo Leadtek 6600 GT PCI-E za recimo 50€. :)

neres ::

Tr0n: imaš ZS.

Sicer pa se nagibam k tej 7300GT, ampak vprašanje če je na zalogi...
Res da je nekoliko dražja od načrtovanih ~50€, ampak je tudi boljša in nova. A bi se splačalo pogledat za 256MB verzijo, če bi jo kje dobil? Je opazna razlika napram 128MB?

Goldee ::

A bi se splačalo pogledat za 256MB verzijo, če bi jo kje dobil? Je opazna razlika napram 128MB?

AFAIK - Razlika v hitrosti se pojavi pri višjih resolucijah (1280x1024 in naprej), vendar pa je 7300GT malce prešvoh, da bi nove igre lahko poganjala pri teh ločljivostih, zato ti predlagam, da posežeš po 128MB različici.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

awake ::

dolenc: od kod tebi ti podatki? vrjetno jo imaš sam in te je nekdo nagnil, da jo tak hvališ...:\ Si pogledel kdaj npr. ta test

neres: poglej malo zgoraj omenjene teste, je v vseh igrah 6600gt občutno hitrejša pa še solidno se navija in maš za malo denarja grafo v rangu 7600gs...

Čmrlj ::

7300gt je popolnoma primerljiva z 6600gt.Jaz sem imel okoli 2500 pik v 3d mark 06 ,in okoli 5500 v 3d mark 05 na naviti karti,500\880.

neres ::

awake: link ne dela
Ampak kolikor sem gledal naj bi blo tako: 7300GT DDR3 > 6600GT > 7300GT DDR2

Tukaj sta dva testa za 7300GT od Inno3d, v primerjavi z 6600GT: prvi drugi
Res da je ta od Inno3D nekoliko drugačna od tiste Asus, ki jo nameravam kupit... Inno3D ima namreč 256MB spomina in rame na 1400mhz proti 1000mhz od Asus. Ima pa Asus rahlo hitrejše jedro 550mhz napram 500 od Inno3D. Zdej kolko se to pozna ne vem... testov od teh 7300GT je malo, kot je tudi malo samih kartic z DDR3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Čmrlj ::

Ja tele inno3d se baje zelo dobro navijajo pa še ddr3 imajo, neboš pa tud z asusko z ddr2 zgrešil, in ti pravim da je bolša kot 6600gt.Inno 3d ima 1400 zato ker ima ddr3 (realno je to 700) ,asuska ima pa ddr2 1000( realno 500).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

neres ::

čmrlj: DDR2 verzija, ne? Zgleda dober rezultat. Sicer ne poznam 3DMarka... ampak če primerjam cifre s tistimi testi v mojem prvem linku je tvoja celo hitrejša od nenavite DDR3.

edit: pa Asuska je tudi DDR3, samo počasnejše rame ima: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Čmrlj ::

aja TOP pa ima ddr3, nisem vedel.Potem so downclockani verjetno ali pa so 2.0ns,napram inno3d, ki ima mislim da 1.4ns rame.Ja v tistem tvojem testu je na pentium d805,jaz pa imam e6400@3.7ghz;) .

edit:Inno 3d je cca 15% hitrejša od klasične ddr2 7300gt.Samo to boš težko dobil za 50 eur in asusko isto mislim:D.Pa še to 128mb vs 256mb se pozna že pri 1280x1024,in tudi novejše igre kot so serius sam2,GRAW,nfs carbon,pray,far cry(sicer že starejši špil).....vendar brez kakega aa,af.Na medium pa večina teh iger kar solidno dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

awake ::

neres: 7300GT DDR3 > 6600GT > 7300GT DDR2 mislim da bo to še najbolj držalo. Nisem prej gledal o kerih verzijah je debata... Samo jaz na tvojem mestu nebi študiral in bi vzel 6600gt jo malo navil...pa boš prišparal muchos $$$ za isti game performance:))

Čmrlj ::

30 eur ni muchos $$$, pa pri rabljeni nikoli neveš kdaj ti lahk crkne,saj tudi pri novi ne ampak je vsaj 2 leti garancije pa še novejšo podporo ima, da ne govorimo, da ima ta asuska ravno tako ddr3 rame gor in je ni 6600gt karte ki ji je kos.Rami so verjetno 2.0ns kot na večini 6600gt,GPU pa je MNOGO boljši. nv43 vs g73:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

awake ::

ja če ni tebi dosti, pol pa tudi ni problem še zraven dat 45€ pa ima 7600GT :P mislim ej...

Čmrlj ::

Je vredno teh 30 eur.Karta prekaša 6600gt ravno za toliko kolikor 7300gt ddr3 prekaša 7300gt ddr2.Bo že babico al pa koga nažical za teh 30 eur.A je tak problem dobit bivših 7 jurjev.Greš magari zidarju fušat za 5 ur pa imaš 30 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

neres ::

Sej razumem ja... v bistvu je naknadno prišlo do spremembe plana, prej sploh nisem razmišljal o novih karticah, ker sem mislil da so nove tam pod 100€ vse slabše od 6600GT. (hvala dolenc in ostali:))

In rabljena 6600GT ki bi mi odgovarjala je bolj okoli 60€, tako da je razlika le dobrih 20€ za boljšo kartico z 2 leti garancije, kot je že povedal čmrlj.

(edit: čmrlj vedno napiše post eno minuto pred mano;((...:D . "Sej razumem..." se nanaša na post od awake-a.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

awake ::

kako je šele pol vredno dat še 45€ zraven za 7600gt... a se ti ne zdi, če gledaš performanse in naskok glede 7300gt :D Tega ni nikoli konec, jaz sem pač dal osebno mnenje, ker za tistih par fps se ne splača več davat, rajši naj varčuje za kako bol konkretno zadevo:) pa še majn bo izgubil ko bo prodajal na ceni... To je pač moje mnenje, naj pa sam ove proba pa oceni če je vredno ali ne ;)

awake ::

neres: hehe nisi resn ti... Tr0n ti dal ponudbo za 50€ in bi ziher še sputo par € ti pa pol kr o nekih cenah... Ne vem kaj sprašuješ za druga mnenja, če si bil že vnaprej prepričan v določeno zadevo:\

Čmrlj ::

awake zdj si pa že dosadan 30 eur ali 75 eur je pa razlika kaj misliš??Če bi po tvoje mislili pol nebi blo konca 7600gt-125eur +45eur=7900gs+40 eur je x1950 pro+40eur=7900gto.....

neres ::

awake: Ok, naj povem da pri kartici od Tr0na (naj mi prosim ne zameri, ampak sej je po pravici:)) bi blo treba menjat ventilator (take reči se itak pogosto dogajajo pri rabljenih karticah). Tako da bi imel, če bi hotel brezhibno kartico, še dodatne stroške. Sploh če bi hotel navijat...

V glavnem "kot nove" 6600GT, kolikor sem jih gledal, so bolj okoli 60€ pri nas. Brez nobene garancije seveda.

če si bil že vnaprej prepričan v določeno zadevo
Sej pravim da sem se potem premislu... pač prej nisem sploh vedel za 73GT, niti nisem premišljeval o novih karticah, ker sem mislu da bo treba dat sigurno več kot 100€ za novo, ki bo boljša od 66GT.
V bistvu sem bral dosti starejših tem, kjer je bila 66GT vedno best buy.

awake ::

nerest: no to pa nisi reko nič prej, te pa itak ni panike ;)

čmrlj: kaj ti ne poveš :D

Tr0n ::

neres: Ce bos hoto kaj resno navijat graficno, bos tako ali tako moral investirat v malce boljsi cooler. :)

jan01 ::

Priporočam 7600GT, le 125€/30k pri funtechu

Čmrlj ::

Ja tale cooler na asus TOP je dokiaj soliden, drugače pa so 7300gt silent izredno hladne,če usmeriš en 12cm vent da piha po rebrih.Men navita gigabyte 7300gt silent ni nikoli šla preko 50c v full load, idle pa je bilo okoli 35 c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Volk| ::

Da ne bom odpiral nove teme:
Jaz sem od kolega kupil 6600 GT(NVidia), je kar opazna razlika...tudi pri hrupu saj ima ventilator. Prejšnja kartica (radeon X300) je imela samo hladilna rebra in je bila mašina kar tiha( če mi ni tuli ventilator na matični:D ).
Kaj lahko zamenjam cooler na tej grafični z kakimmi rebri? Škoda mi jo je dati stran saj sem jo dobil za 5o EUR in je super samo me moti malo hrup?
Bi rebra hladila dovolj?

Goldee ::

Poskusi kje najti kak rabljen Artic Coling silencer - učinkovito hladi in je zelo tih. Sem ga tudi sam imel na svoji 6600GT (PCI) in sem bil zadovoljen.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Volk| ::

Sem gledal malo cene za ta cooler...hehe, za grafo sem dal 50 eur, za cooler pa naj dam 25?
res si napisal da naj kje nabavim rabljenega...samo kdo bo prodal dober cooler?!

Goldee ::

Sem gledal malo cene za ta cooler...hehe, za grafo sem dal 50 eur, za cooler pa naj dam 25?

Silencer
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Volk| ::

Sem kupil ta cooler...hehe, masina je zdaj skoraj neslisna. Ni mi zal 20 eur.
Če se kdo ne more odločit...jaz sem zelo zadovoljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019758 (12823) Janac
»

nvidia 7300gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604848 (3375) MEDENA
»

Albatron 6600gt DDR3

Oddelek: Strojna oprema
91347 (1260) asus
»

Komp do 150k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1376945 (5809) asus
»

7300GT je med nami

Oddelek: Kaj kupiti
142222 (1566) GrimReaper

Več podobnih tem