» »

Win XP in Pingo Linux!

Win XP in Pingo Linux!

strah ::

LP!

Mam en problem... Rad bi instaliral polek Win XP-ja še Pingo Linux! pa nevem kako :(
Vse CD-je in drugo imam! Sicer sem že probal ampak nisem vedel z pomočjo Disk Druida določit prostor, ki ga lahko ima vsak sistem...

Prosim če mi lahko kdo pove postopek za ga instalirat!

P.S.: Z knjigami si nemorem pomagat, ker ni nobene primerne knjige (za Pingota)...


Ciao

bosmla ::

Mocno priporocam instalacijo na drug (fizicno) disk - lastne slabe izkusnje :8)

jan01 ::

Zakaj ga sploh želiš posnet ravno tega. Obstajajo veliko boljše distribucije: ubuntu, pclinuxos, .. kaj bi našteval, poglej na distrowatch.com

strah ::

ker je v slo in so ga slovenci tudi naredili!!!0:) 0:) 0:)

Mitch ::

P.S.: Z knjigami si nemorem pomagat, ker ni nobene primerne knjige (za Pingota)...


Kako da ne? Kaj pa knjiga izrecno namenjena Pingo linuxu, ki jo imajo pri Pasadeni še vedno na zalogi?

LP, Mitch

strah ::

cool bom mal pogledal...

bluefish ::

namestitev na isti disk je preprosta. Če ti je bolj domač Windows najprej uporabi PowerQuest PartitionMagic 8.0 in zmanjšaj prostor. Potem pa le še sledi postopku v Pingu.

strah ::

sem dobil na netu... bom probal!

Poročam če bo kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strah ()

strah ::

jaz sem dal tam "resize partition" in napisal vse not... kolko časa se to more zdaj čakat?
ker ko hočem zapret mi napiše neki aply... pol kliknem da in grem gledte v lastnosti in vidim da je velikost še vedno ista:(

bluefish ::

ker zmanjšuješ Win particijo, moraš comp ponovno zagnati po kliku na Apply.

strah ::

naredu sem vse, prtisnu apply in restartal... vendar vseeno ko grem gledat particije je le ena in na ima ves prostor... kaj naj naredim?

cyber_killer ::

Ti mors dat create partition in pol dolocis kok placa ksne 10giga rabis za pingota,ce hoces met use pakete namescene.

strah ::

ja jst sem to use že naredu!!! samo ko restartam mam še vedno isto prostora:(

karafeka ::

A ne bi raje probal s kako live distribucijo, ki bi jo lahko gnal direktno s cdja in ti ne bi bilo potrebno skrbeti za particije?
Tudi slo-tech ima eno (ali pa jo je vsaj imel :))

strah ::

dobra idea... na to nism niti pomislu... keri je po vašem mnenju najbolši in še v slovenščini?

bluefish ::

(K)Ubuntu, ki ga lahko pozneje tudi namestiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows xp in Pingo Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
171403 (1161) Highlag
»

Pingo 4.1 problem z GRUB-om

Oddelek: Operacijski sistemi
8774 (722) Gwanaroth
»

Linux - XFree86

Oddelek: Operacijski sistemi
14975 (811) mTjay
»

Linux čudni problemi z novim računalnikom

Oddelek: Operacijski sistemi
11949 (847) @ljash
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131516 (1229) root987

Več podobnih tem