» »

Mojstri excela pomoč prosim

Mojstri excela pomoč prosim

icko ::

Upam da bom zapisal problem dovolj razumljivo.
In sicer: Pri prehodu na € se mi je pojavila težava.
Pri vrednosti izraženi v sit sem v celico vpisal celotno številko brez pik in vejic recimo 1234 izpisalo se mi je 1234,00. Ok vse lepo in prav.
Sedaj bi pa rad videl da bi se pri vpisu 1234 izpisala vrednost 12,34
To pa ne znam narediti z oblikovanjem celic ampak le s postavitvijo fiksne vejice v orodjih, kar pa potem vpliva na vse dokumente in pa tudi pri vpisu števila 1 v celico vrne vrednost 0,01 kar pa mi ne ustreza.
Se pravi rabim samo zamik vejice za dve mesti.
lp

pajanko ::

Poskusi z spremembo oblike celice. Desni klik na celico, oblikuj celico in po meri vpišeš 00","00 in je to to. Sedaj bo vedno pred zadnjima dvema mestoma vejica.

PS.:Drugič daj boljši naslov teme, ker v smislu "na pomoč" niso zaželeni.

kixs ::

Ti bi rad, da se ti pri vpisu celega stevila iz mnozice (Z) v celici zapise z decimalkami iz zadnjih dveh cifer?

Vpises 1234 , vdaris Enter(ali Tab) in se ti vpise 12,34 ? A to mislis??

Ali mislis samo zapis na 2 decimalki?

:O

icko ::

Vpises 1234 , vdaris Enter(ali Tab) in se ti vpise 12,34 ? A to mislis??

Točno to kixs97. ampak brez da nastavim v orodjih fiksno vejico...
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

pajanko ::

Naredi tako kot sem ti rekel pa bi moglo delovat. Če pa ne pa nevem...še.

Desni klik na celico, oblikuj celico in po meri vpišeš 00","00 in je to to, vsaj upam če sn skapiro problem.

icko ::

Žal pajanko pretvorba ne deluje. Če vtipkam 1000 mi sicer res napiše 10,00 ampak ko ponožim s 3 je rezultat 3.000,00.
Moral bi v bistvu pretvorit zadevo da dobim rezultat 30.00
lp

pajanko ::

Ja to pa je res. Problem, ker je vejica kot besedilo. Boš mogel vpisovati vejico ročno, vsaj tako mislim. Razen, da v celico, kjer je rezultat storiš isto (00","00) vendar je to zakompliciranje problema in nadaljnje težave z računanjem.

Zaenkrat ne vidim rešitve.

slowie ::

V bistvu bi ti rad, da vsako število, ki ga vpišeš, excell avtomatsko delo s 100, in s tem zbije decimalko za dve mesti .... ne?

Ena od kmečkih rešitev je, da v prvi delovni list normalno vpišeš in izračunaš podatke, v drug delovni list pa te podatke prepišeš in vse deliš s 100....... hi hi hi...

Seveda vse skupaj rahlo avtomatiziraš, v tem smislu, da recimo na drugem delovnem listu v celico A1 vpišeš formulo, po kateri bo (A1=A1 na prvem del. listu/100). In to formulo kopiraš pač v tolikšnem obsegu, kolikor je tvoja tabela v prvem delovnem listu dolga...... Sliši se komplicirano, ampak stvarj je urejena v parih sekundah. Kmečko, toda, če ne gre drugače ..... :D
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

mHook ::

Poskusi s temle makrojem (dodaj v WorkBook: Alt+F11 in potem dvojni klik na List1 oz. ime lista)

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error GoTo err_Worksheet_Change
    Static cellChanging As Boolean
    If Not cellChanging And IsNumeric(Target.Value) Then
        cellChanging = True
        Target.Value = Target.Value / 100
        cellChanging = False
    End If
    Exit Sub
    
err_Worksheet_Change:
    Debug.Print Err.Description
End Sub

Če pa želiš funkcionalnost za celotni delovni zvezek Worksheet_Change na listu zamenjaj z Workbook_SheetSelectionChange na WorkBook-u.

icko ::

Opalapipala tole pa je znanost.
Bom poizkusil.
Hvala lepa
lp
Iztok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel in dinamično risanje grafa

Oddelek: Programiranje
81302 (1139) Good Guy
»

Pomoč za excell

Oddelek: Programska oprema
51270 (1176) Silikon
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223659 (3382) Mobidick
»

[VBA]Excel

Oddelek: Programiranje
81055 (1013) mmaestro
»

Prosim za pomoč pri VBA

Oddelek: Programiranje
351972 (1775) apachee

Več podobnih tem