» »

[Windows][XP] omejitev uporabniškega računa za brata

[Windows][XP] omejitev uporabniškega računa za brata

Fr33man ::

Torej moj brat je strahotno problematičen, vsak trenutek ko me ni v sobi ali doma se skrivoma pritaji v sobo. To me sicer nič ne moti, moti me da je zasvojen z igrcami, ves čas mi kr nekej namešča in briše, pa dodaja neke brezvezne programe in briše, skoz mi neke serijske številke išče, pa mi antivirus zbriše, pa na kupe neuporabne krame prenaša z interneta.
Tokrat pa mi je prekipel, v enem popoldnevu ko me ni blo doma je spravu računalnik na kolena, preostal mi je sm še popolnoma na novo namestit cel sistem.
Zdej rabm eno rešitev, kako mu optimalno zožit dostopnost in uporabo compa.
Ne iščem rešitev v stilu: zaklepanje sobe, tepenje, vzgoja,...
Rabu bi nekakšen program k bi mu optimalno omejil možnost nameščanja programja in uporabe compa. Naredu sm mu že ločen omejen račun v XP-jih, ampak ne pomaga.
Torej ali pozna kdo kak tak program, ali skupino programov, ki onemogočijo nepooblaščenim nalaganje in brisanje programov, brskanje po sumljivih straneh,...
Neskončno bi vam bil hvalezen jst in moj comp.
  • spremenilo: CCfly ()

NiMH ::

Naredi si svoj Account, tistega pusti bratu, Zakleni account z passwordom in kot Administrator oz upravlajec računalnika omeji tisti račun tako da ne bo mogel nič delati :D Isto se je dogajalo meni pa sem omejil račun in zdaj je vse ok :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

miko 55 ::

kupi mu eno staro kišto, katero naj ima samo zase0:) . pvič mu ti os namesti on pa naj gleda in si zapomne, nato pa naj dela kar hoče. ko bo prišel do točke, da bo potrebno namestiti os na novo naj si ga sam...>:D >:D >:D >:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

NiMH ::

@Miko: če mu bo kupil eno staro kišto mu bo ratal jasno dane bo mogel igrati malo boljših igerc tako da bo šel spet na njegovega

Poslušaj kaj sem ti rekel...idi v nadzorno ploščo, naredi nov account, ga naredi da bo omejen in svojega zaščiti z geslom...Tako ti brat ne bo mogel nameščevati nobenega programa ker ne bo imel Administratorskih pravic.
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Fr33man ::

To sm že probu, sm zna obidet omejen račun, tk da gre v safe mode.
Nekga starga pa zdej ne grem kupvat, dajem cekine na stran, bom js rajš zase novga sestavu, pa naj ma on pol tega.

KandazaR ::

Ja povej mu da če se ne bo držal tvojih navodil, ne bo mogel več uporabljati compa. Ali pa onemogoči net ko te ni doma.

Fr33man ::

Kr odlopt net ne morm, k tastaredva zmeri kej nucata. Razlagu sm mu že nevemkolkrat pa ne zaleže, če ga odrežm stran pa tastari morijo.
Najbol je da za tastaredva pa tamalga dam dva ločena omejena računa, zase pa enga administratorskega?

NiMH ::

aja...pol pa ti jaz ne vem pomagat...edino tako kot si rekel da sebi kupiš novega...sicer bo mu čez čas spet tako da bo šel na tvojega igrat ker boš imel ''boljši računalnik''...lahko pa narediš tako kot KandazAR pravi...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Ja saj to sem ti predlagal...če ima on omejen račun pa ti administratorskega zaščitenega z geslom ne bo on nič mogel...verjemi
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Aha vidim da se je spremenila tema pogovora...A znaš nastaviti omejen račun?? če ne sledi navodilom :D Pejd v nadzorno ploščo, poišči Uporabniški računi in klikni, prikaže se ti okno v katerem piše račune in tudi spreminjanje računa, ustvajanje novega računa in spreminjanje načina prijave in odjave, klikni na Ustvarjanje novega računa, vnesi ime za račun in ustvari račun.Administratorjevega oz tega ki ga imaš ti si zaščiti z geslom (klik na račun in Ustvarjanje gesla), vpiši geslo ( pa seveda ne povej nikomur, Pa izberi si takega ki ga boš vedel ne nekakšno mešanico npr. gaiođčž), namig za geslo pa pusti prazno, ter stisni ustvari geslo. Tako je tvoj račun zaščiten. Tega računa, ki si ga pa naredil za brata, očeta in mater pa naredi za omejenega (klik na račun ter spreminjanje vrste računa), tako ti brat ne bo mogel naložiti nič, oz sploh ne bo mogel nič delati (ne brisati), tako boš ti & tvoj računalnik zadovoljen :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Fr33man ::

Sej to vem kk se nardi račun. Kdo je spremenu naslov teme?

NiMH ::

no freud pol pa le na delo :D Vrjetno moderatorji (domnevam vsaj)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

mcrastur ::

če nisi ob inštalaciji winsou vpisal admin geslo ... pol ti nic ne nuca ustvarjanje omejenih računov v winsih ...

Fr33man ::

Ja pri inštalaciji sm vpisal administratorjevo geslo, tko da mislm da bo zdej ok, sm naredu 3 ločene račune.>:D

Switch ::

Zakaj pa moraš ob inštalaciji vpisati administratorsko geslo? Saj lahko ustvariš račun za gosta, ki bo ravno tako omejil pravice.
Ali sem mogoče jaz kaj narobe naredi:\ ?

CCfly ::

Kdo je spremenu naslov teme?

CCfly je kriv.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Matty ::

kaj pa dual boot in se ena instalacija winsov... pa mu pustis potem vse pravice in dela kar pac hoce... ti pa elegantno vedno delas na svojih winsih...

Makkaba ::

Pozdravljen!

Kot je že Matty napisal naloži še ene Windowse torej Dual Boot ali pa premisli in si naloži in začni delat v Linux distribuciji! Upam, da boš zadevo rešil!

LP Makkaba
Prišel, videl, zmagal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Makkaba ()

HyprNewton ::

Namesti si program Deep Freeze, program po restartu računalnika ohrani stanje katerega si "zaklenil".
Naredi še dodatno particijo za dokumente in ostale stvari, ki jih potrebuješ za sproti in jo skrij ali zakleni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 9.10 vs Windows 7 (Ultimate) - oba 64-bitno (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584562 (3689) Damiani
»

XP - Poganjanje programov v omejenem računu z administratorskimi pravicami

Oddelek: Operacijski sistemi
51121 (996) McMallar
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162337 (1969) Ice-Heki
»

[Windows][XP] uporabniški račun z omejenimi pravicami

Oddelek: Operacijski sistemi
51476 (1310) Glicerin
»

Spreminjanje gesla pri več administratorjih - kako to onemogočit? ;(

Oddelek: Pomoč in nasveti
131190 (953) Lith

Več podobnih tem