» »

Prenosnik za delo z CAD programi

Prenosnik za delo z CAD programi

Shatzy ::

Zdravo

kolega je na gradbeni in nujno rab prenosnika za delo s programi autoCAD, archiCAD in SAP2000. Ogledal si je enga Asusa A6KM s Turionom, ampak se mi to ne zdi pametna opcija, glede na to da bo delal z programi ki zahtevajo veliko procesorsko moč, zato sem mu predlagal naj vzame en dvojedrni procesor, zdaj pa se obračam na vas. Kaj se splača vzet, željen je dvojedrni procesor, vsaj 1GB RAMa (en slot frej), ornk grafična pa vell disk?

Hvala in lep pozdav!

ronaldo ::

Nisi povedal kolko denarja je na razpolago. Ce imas na voljo 200k potem je Dual-core 1.8ghz najboljsa izbira. Ampak ima le 512mb rama in 80gb disk, ram lahko dokupis.
Nisem nasel noben dual-core ki ima 1gb rama v enem kosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

Shatzy ::

Kakšna se ti zdi tale opcija:
Acer

Najmanj prepričljiva komponenta sistema se mi zdi grafična kartica. Kolk pomembna je grafična kartica za CAD programe? Je bolje vzet močnejši proc s šibkejšo grafo al obratno? RAM se mi zdi 1GB dovolj.

Smorny ::

Zaslon naj bo čim večje resolucija, rama ni nikoli dovolj, procesorja tudi ne. Diski so tako tako v prenosnikih. Če bo risal 2D ali v mrežah ni panike za neko hudo grafiko, če pa hoče hoče modelirati in vse skupaj čim lepše videti realnočasno, pa prenosnik za normalen dnar tega ne zmore.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

gismo ::

Hm. Ti povem, da je razlog, da hod na gradbeno in nujno rab prenosnik za te programe bolj slab. Skoda dnarja za dober prenosnik, ker tolk kot bo risu na ACAD in SAP zihr lah tud na faxu. SIcer pa, SAP ni zahteven program, Archicad ne vem kaj mu bo, kot pravm, na ACAD je pa premal risanja.
LP

KandazaR ::

Če mu ni problema dati malo več denarja naj kupi asus A8JP (okol 1260€-Nemčija). Pa še link.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik do MAX 1000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
111316 (1149) Backup22
»

prenosnik vs. namiznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675839 (4587) Fr33man
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527388 (5872) Jan987
»

Turion 1.8Ghz ali intel core duo 1,6

Oddelek: Kaj kupiti
71054 (898) cyber_killer
»

Prenosnik za študij?

Oddelek: Kaj kupiti
373679 (2483) drejc

Več podobnih tem