» »

Kaj je narobe z HD?

Kaj je narobe z HD?

Opica80 ::

Imam nasledni problem z diskom oz. ne vem, če samo z njim.
Najprej sem zbrisal vse particije s pomočjo FDISK-ka. Na njem sem imel tako FAT32 in NTFS. Nato sem naredil eno samo za cel disk. Ko sem pa hotel instalerati WinXP iz boot CD stvar ni delovala oz. je delovalo do takrat ko windovsi napišejo Setup is starting, ko pa začne presnemavati dll file se računalnik sam od sebe ugasne.
Potem sem pa ta disk priklopil na drug računalnik in sem WInXP instaliral brez problema.
Ko sem pa disk priklopil na star računalnik stvar spet ni delovala. Diska pa tudi ne morem nikjer več sformaterat.
Ima kdo kakšno idejo zakaj to ne deluje oz. kaj je lahko narobe?

Računalnik pa je:
- Epox 61BXA-M
- 128 Ram
- Maxtor 8.4 GB

ADF ::

Poskusi izklopit Power Managment v BIOS-u in potem instaliraj. Jaz sem mu pustil opcijo Plug&Play OS, pa je itak našel APM/ACPI. Morda bi jo imel tudi v primeru, če tega nebi storil.
Predtem pa so me spramljale različne težave: Računalnik je obvisel pri formatiranju diska, pri kopiranju windows files, pri napisu "restarting computer" ipd. Skratka ta Power Managment zna sranje delat pri Win2000/XP.

[t502] ::

Lahko, da imas presvoh napajalnik. Probaj odklopit druge diske/cdrome (razbremenilo bo PSU) pa probaj :)

Opica80 ::

Kar se napajalnika tiče je skoraj zagotovo dovolj močan, saj so mi prej Win2000 več kot dve leti laufali brez problema.
Bom pa prabal še Power Maneger izklopit, pa bom videl kaj bo.
Se še kaj slišimo:D

LojzePek ::

Pri napajalnikih je kr problem. Od kar sem si mašino priklopil na agregat so večinoma vsi problemi izginali. Zdej sem si noter montiral 20 kW reflektor (frjolčne barve) in nekaj 20 Ohmskih diod za uravnavanje napetosti. Plus tega pa sem si naredil še izhod za trofazni tok, tako da lahko gor brez skrbi stružnico prklopim.

Navadni napajlniki niso več v modi.

Opica80 ::

Hvala za pomoč, res je vila fora v Power Managment.;):))

Binji ::

Pek: zgubljas talent:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvoterabajtni Samsungov disk ima hrošča

Oddelek: Novice / Diski
4311304 (8852) levaky
»

Problem z USB Mass Storage

Oddelek: Strojna oprema
61252 (1165) ender
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351881 (1531) rang3rus
»

Sb Live! value problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101191 (1061) jk
»

DIsk shutdown

Oddelek: Strojna oprema
11890 (738) Loki

Več podobnih tem