» »

kar naenkrat v počasnost

kar naenkrat v počasnost

Shegevara ::

Prosim slo-techovci, ne mi očitat neznanja o računalnikih, pa vseeno bi vas prašal nekaj rad iz srca.

Včeraj se mi je zgodila katastrofa. Da ne omenjam da se mi OS odpira nekako počasneje kot sem navajen, opažam čudno vedenje računalnika.
Btw, specifikacije
2gb ram počasni
fx5200
scsi diski v RAID
------
zanimivo da se mi je zadeva prelomila iz četrtka na petek. Recimo jaz nisem imel problemom ne z poganjanjem nezahtevnih iger, potem ba buum. Če prestavim ikono z miško ji počasi počasi sledi, vse dela zelo počasi, recimo klilneš v besedilo z desno miško, čakaš 10 sekund, da se ti odprejo opcije z "izreži,kopiraj,prilepi....." CPU ussage se med poganjanjem interneta in muzike brez msn-ja poganja z 35% CPU ussage, z MSNjem in več odprtih strani, z sunkoviti gibi okenc map CPU ussage doseže tudi 75%. Doslej sem menil da je to nemogoče, ampak vse je preveč obupno da bi ignoriral.

Pa prosim vas, da s čimbolj amaterskimi odgovori, ker nažalost nisem expert.
(antivirus trend micro client/ server security agent) samo dvomim da bi biv virus, ker če sem kaj dol potegnil so to Quick time,firefox,IE,WMP10 in takšne, in nič torrentov.

Hvala!

dzinks63 ::

:)) Upam da imaš narejen full back up diska. Naloži ga pa si 10 min fertig.

Shegevara ::

Ne ta računalnik je vbistvu samo moja internetna postaja. Gor imam dejansko samo tele zadeve za musko pa internet pa to. SCSI diske pa ne mislim back-up at ker mi je nesmisel, ker "pravi pc" mam pa za igre pa pomembne zadeve gor pa mam back-up with shadder dasiravno mi pa dela OK.

Le tale me zafrkava.
Se pravi moram še enkrat naložit diske. To pomeni bom mogu tudi OS?

Shegevara ::

Stvar je bla taku huda da je napisalo physical memmory dumped in blue screen.. Stvar je šla pa na bolje ko sm v safe modu resetiru do decembra. Tko da je zdej kul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Server ali močnejši PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509886 (8645) _Dejan_
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835885 (3741) SebaR
»

Dell Dimension je postal glasen ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8955 (835) msmiha
»

Program za pregled in pobijanje procesov.

Oddelek: Programska oprema
91056 (921) CaqKa
»

strežnik - kosovnica

Oddelek: Kaj kupiti
111217 (1025) McHusch

Več podobnih tem