» »

Pat Metheny

Pat Metheny

Fizikalko ::

Tkole je...

V življenju sem slišal res OGROMNo muzike. Bil na veliko koncertih. Preposlušal ogromno klasike, jazza, rocka, metala, punka.

Vse se je končalo (kljub ljubezni do Chopina in Bacha) pri... Pat Metheny-ju. EDINA stvar, ki se je nisem nikoli naveličal. IMHo je tip genij svojega časa na rangu Bacha. Resnično. Mam vse plate od njega (vseh njegovih n bendov), pa se mi zdi, da ga vse bolj "trga".

Skratka - I'm into Metheny all the way. Že kakšnih 8 let. Pa me zanima, če je še kak tak obsedenec tu?

Je bil že kdo na njegovem koncertu (jaz semn bil na, mislim da, šestih)?
  • spremenilo: Fizikalko ()

Kaufmann ::

Tip raztura, enkrat sem slučajno na Rončela prešaltal in se je ravno vrtel njegov videospot. Sem še isto minuto kupil njegov album.:D Drugače nisem ljubitelj jazza.
ni podatka

Fizikalko ::

To je bil pa zihr komad Roots of coincidence.... iz albuma Imaginary day.

Scier zelo atipičen PM, ampak hud.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

gzibret ::

Jaz sem Metheny fan. Tip res raztura. In vsak album je malo drugačen. Nimam vseh, imam jih pa 4:

- Imaginary day
- We live here - najboljši
- Missouri sky
- Letter from home

Drugače pa je tip izdal v 10 letih 9 albumov in pokasiral 9 grammy-jev. Številke niso čisto točne, je pa red velikosti pravilen :D Če ima kdo točen podatek, se priporočam.

Drugače pa še en band, ki sem ga že 100X preposlušal, pa mi je še vedno dober: Pink Floyd
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Mam krepko čez 30 plat od njega (vse pač). Tip ni normalen. :P

Fizikalko ::

gzibret, nujno si dobavi še:

- Pat Metheny & Jim Hall
- Speaking of now
- Secret Story
- A map of the world

Glede na tvoje plate ti bodo zgornje sigurno zelo sedle.

mashine ::

sem ga poznam s tega albuma

klik

a je ta tipičen zanj?

Edit: Urejen link.//Looney

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

gzibret ::

Imam še Speaking of now. Pozabil včeraj napisati.

Rad pa bi opozoril še na nekaj podobnih izvajalcev fuzion-a:

- Simon Phillips
- Mike Stern
- John Pattituci

Glede koncertov: v Ljubljani je bil nekaj let nazaj v Križankah koncert Pat Mettheny trio. Bil sem tam, vendar sem bil malo razočaran, ker so igrali precej "straight" jazz. V bistvu na CD-jih špila "Pat Metheny Group", kar je pa drug band, ker jih je 5, v triu pa trije.

Je pa imel na koncertu Pat solo uvod s kitaro, ki je imela 3 vratove. Eden za base, ened za desno roko in drug za levo. Fenomenalno.
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Ne, ne. On ma FUL bendov. Tisti trio je bil jasno, da bo straight jazz (meni najljubše). Ker maš tud CD PM Trio, ki je tak...

Fizikalko ::

Kot večina jazzerjev tudi PM skoraj vsako plato naredi z drugo zuasedbo. EDINA zasedba, kije konstantna (izda plato na vsakih par let), je PMG. A PMG plate predstavljajo samo tretijno (!) njegovega repertuarja...

Fizikalko ::

mashine, to niti slučajno ni tipičen PM. To, kar maš ti, je delo Steve-a Reicha, PM samo igra zraven.

Tloramus ::

Meni je tudi kul. Sicer ga ne poslušam veliko, ker mi ponavadi ne sede taka muzika, ampak je kul. Mam Missouri sky. Kera plata je malo bolj živahna ali pa bolj poppy? =)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

gzibret ::

Bolj živahna je We live here. Sicer ni bolj pop, je čisti fusion, ampak tak, da se lahko zraven zjočeš.
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Živahne so še recimo:

- Letter from home
- Group
- Speaking of now
- Secret Story
- New Chautauqua
- with John Scofield: I can see your house from here
- Still life (talking)
- Imaginary Day
- The first circle
- The road to you

Fizikalko ::

Letos poleti sem bil spet v Italiji na Metheny-ju- kot vedno fenomenalno. Day Trip Live nabavil na kocertu (drugje ga nisem še opazil) - koncert iz Japonske je gor.

Okapi ::

En tak zelo pop komad je Last train home.



O.

Matek ::

S katerim albumom naj recimo začnem, če hočem poskusiti? :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Fizikalko ::

S enim bolj na izi, recimo Secret story, Beyond the Missouri sky ali pa Still Life (talking).

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Matek ::

Preposlušal enkrat Imaginary day in Secret Story, pa sta bila malce preveč fusionovska in sanjava. Zdaj poslušam Day Trip, ki je s Triom, za katerega ste rekli, da je bolj straight. Moram reči, da gre bolj v uho, še vedno pa je malce premalo funky zame.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

Fizikalko, probaj trikrat zapored Zero Tolerance for Silence preposlušat, pa te bo minilo. :)

Fizikalko ::

matek, bolj funky je recimo "We live here"

Saša, ta plata je pa res kr neki in ena od treh, v katerih je tipa preveč odmedlo.

Saladin ::

Ni jazza brez trobente/saksofona, ki je žal ne slišim v komadih, ki sem jih preizkusil.

Vsekakor odličen umetnik in zelo dobra glazba. Ampak ga ne dam za moj album DJ Krush & Toshinori Kondo: KI-OKU.

Trippy in dark minimalizem...dub....dub....
Ooohhh...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Fizikalko ::

Oh, kup plat ima Methey, kjer je sax in trobenta...

npr. Speaking of now (trobenta), pa plate skupaj z Michaelom Breckerjem in pa s Garrettom.

Je pa malo čudno, da si tako old-fashioned, da dober jazz pogojuješ s točno določenim instrumentom. Sploh, ko gre za za modern jazz.

Saladin ::

Jazz zame pomeni eno stanje. En specifičen ambient, ki ga v glavnem diktira "brass" instrument.

Saj imaš lagodnejše, jazzy varijante. Vse kar sem dosedaj slišal od Metheniya, spada sem. Resnično bogato in kvalitetno lagodje, ampak vseeno - lagodje.

Jazz (ne zgolj "Jazzy") mora zame bit precej bolj melanholičen, enostavnejši in "distinktiven". Tako kot, npr. film Noir.

Stvar preference pač. Ne gre pa za staromodnost. Mar je trip-hoper, skupaj z priznanim alternativnim jazz trobentačem, staromoden?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Fizikalko ::

Že razumem, ampak Metheny nikakor nima le "logodnih" plat, ampak kar precej zelo straight jazz:

Poslušaj npr. še tele plate:
-Quartet
-Question and Answer
-Trio LIVE
-I can see your house from here
-Like minds

gzibret ::

Fizikalko - moreš ločit met Pat Metheny group in Pet Metheny trio. Prvi so fusion (meni zelo všečno), drugi pa so trdi jazz. Pred dvema letoma, ko je nastopal s triom v Križankah, sem bil na koncertu, pa me je kar malo razočaral. Šopali so 100 na uro...
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Ja, sej ločim, seveda ločim. Ampak PM je itak v N bandih, večine muzike v njih pa je tako ali tako njegove.

Sam imam rad tako PMG kot tudi trio in quartet zasedbe.

Meni najboljše PMG plate:
- Speaking of now
- Quartet
- Imaginary Day
- Still life (talking)
- Letter from home

Izmed "trdega" oz straight jazza pa:
- Trio LIVE
- Question & Answer
- Day Trip LIVE (in Japan)
- Like Minds (skupaj s Chickom Coreo, Gary-jem Burtonom,...) zAKON!

Med akustičnimi pa:
- Beyond the Missouri sky
- Jim Hall & Pat Metheny (live)
- One quiet night
- New Chautauqua

Med filmskoglasbopa:
- Secret Story
- A map of the world


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jazz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
504543 (1232) Big_Al
»

Najljubši album in komad

Oddelek: Sedem umetnosti
232152 (1457) PacificBlue
»

Who is your guitar hero

Oddelek: Sedem umetnosti
181983 (1285) tsatthoggua
»

Jazz izvajalci

Oddelek: Sedem umetnosti
62591 (2486) Smorny
»

naj mi nekdo razloži jazz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
615595 (4700) Tr0n

Več podobnih tem