» »

Konfiguracija - mnenja!

Konfiguracija - mnenja!

Davidoff ::

Pozdravljeni!

Čas je, da moj mlinček počasi posodobim zato se obračam tudi na vas za kakšno mnenje, kaj bi vi vzeli itd...

No ker sem malo prebiral forum, pogledal kakšen test sem videl, da so sedaj najbolj aktualni INTEL CORE 2 DUO procesorji. Ko sem zadevo prebiral naprej sem opazil tudi mnenja, da bi se naj cenovno najbolj splačalo kupit procesorja E6300 oz. E6400, ker se "zlahka" navije okrog frekvence E6600. Kaj pa vi mislite glede tega, gledano tudi kako leto naprej kajti računalnika ne nadgrajujem zelo pogosto. Če mi priporočate kakšen AMD-jev procesor, ki je po vaše boljši oz. cenovno bolj ugoden bi se priporočal za informacijo.

Glede matične plošče vidim, da se vas je kar nekaj odločilo za matično ploščo Asus P5B. Gledal sem tudi en test na AnandTech strani. Tako, da mislim, da se bom zaenkrat kar držal omenjene matične plošče. Se zopet priporočam, če obstaja boljša alternativa kar na dan z njo :).

No v sistem bi pa tudi rad vključil novo grafično kartico! Mislim, da se tu nekako nisem mogel odločit oz. nisem znal izbrat grafične, ki bi jo omenjeni sitem lahko čimboljše izkoristil. Tukaj ne ciljam na kakšno high-end grafiko, rad bi se držal Nvidie čeprav sem dosedaj uporabljal ATI grafikuljo, tako da pridev v poštev tudi ATI-jeva kartica. Cenovni razred za grafiko pa bi naj bil tam nekje okrog 60k max 70k. Grafične sem gledal od GF 7600GT pa do 7950GT :)).

Rami in disk ter napajalnik so bili nadgrajeni prejšnje leto, tako da je sedaj prioriteta na omenjenih komponentah.

Da povzamem konfiguracijo:
• INTEL procesor CORE 2 DUO E6400 (E6600)?
• Matična plošča Asus P5B, 775
XFX GEFORCE 7900GT, 256MB DDR3, PCI-E, 2 x DVI, HDTV --- mogoče 7950gt, 7950gs -> prosim za mnenje

Hvalažen bi bil za vsakršno pomoč in mnenje!

Hvala in LP!
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

KandazaR ::

Proc je vredu. Plata naj bo P5B DELUXE. Nevem če se ti splača dati toliko denarja za grafo, ki je skoraj že zastarela. Namesto te raje kak 7600GT pa kasneje menjava, ko bo dx10. Pa upam da imaš rame ddr2.

Davidoff ::

No tako je sedaj:
• INTEL procesor CORE 2 DUO E6400
• Matična plošča Asus P5B Deluxe
• Glede grafične pa se še vedno nemorem odločit. Mogoče raje kaj od ATI-ja? Kak X1950PRO ali kaj podobnega...res, da je tolko teh oznak grafičnih kartic, da človek nima pojma kaj naj vzame. Zato tu res prosim za mnenje kaj je trenutno najboljše price/performance.

Glede ramov je tako, da trenutno imem v skatli 2xCorsair CMX512-3200 XMS. Verjetno bi maral tudi te rame menjat z kakšnimi DDR2 800mhz kaj?

Hvala!
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

KandazaR ::

Ja rame bo treba zamenjat.

BiGBoW ::

ja rame bi na tvojem mestu menjal za kake OCZ 512 rame. Predlagam da daš v računalnik 2 taka rama: Poglej tukaj

glede grafične pa priporočam da daš not 79XX serijo če ne nadgrajuješ veliko, ali pa radeona x19XX serije.

Oglej si te 2 grafični (pomoje sta super za to kar iščeš:

ATI X1950
GeForce 7950

Bolj se splača GeForca ker ima 512 pomnilnika.

Uspešen nakup ti želim!

Čmrlj ::

Vzami 7900gto,ki je cenejša od 7950gt in kar nekaj hitrejša.>:D .Proc pa e6400,pa p5b-deluxe.Lahko pa počakaš na e6420 4mb cache>:D .

Čmrlj ::

Tukaj imaš en review.Pa vedi,da se gto navije na ferkvence 7900gtx brez kakih modov in celo flashas jo lahko v gtx.
KLIK

Davidoff ::

Hvala vsem!

Ja ta test je super, sem iskal po spletnih trgovinah za 7900GTO pa nisem našel te kartice. A se še jo sploh da dobit?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Čmrlj ::

V funtechu jo imajo za 280 eur;)

Husqvarna ::

Funtech
Tukaj jo najdi

Davidoff ::

Nekaj sem prebral o popustu pri Funtechu če si član Slo-techa. A to velja za vse izdelke ali kako je s tem?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Čmrlj ::

Ne ni za vse izdelke.Trenutno so Goodram pro 2x1gb za člane slo-tech 70eur ceneje.

Čmrlj ::

Se opravičujem 40eur ceneje.

Davidoff ::

No robo sem nabavil :))! Sedaj me pa zanima, ker prvic sam sestavljam računalnik, kaj ne smem pozabiti, oz. na kaj moram biti pozoren? A pozna kdo kako povezavo na kako spletno stran z dotično vsebino?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

gfighter ::

Najbolje, da začneš kar tule. Od takrat se ni spremenilo nič bistvenega...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Davidoff ::

Imam še eno vprašanje?

Ker še ramov nisem nabavil, bi vprašal če bodo ti ko jih imam sedaj(2xCorsair CMX512-3200 XMS) sploh delali z to novo ploščo? In koliko bi najmanj moral biti napajalnik za ta sistem?
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Davidoff ()

gfighter ::

Ne. Za svoj novi sistem potrebuješ DDR2 rame, teli, ki si jih napisal, so pa (predvidevam) DDR. Glede napajalnika: Kakšen LC6550G bo povsem dovolj...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[1300EUR] Nov Komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583484 (2943) Čmrlj
»

Katero matično, procesor, napajalnik in ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
955250 (3794) T-Majo
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312503 (1749) falotXP
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422748 (1649) pavlopavlin
»

PC za 470 k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
936553 (4690) Hux

Več podobnih tem