» »

for zanka v cmdju

for zanka v cmdju

CaqKa ::

Sem si dol potegnil image magick za win pa imam 500 slik, za katere bi rad naredil thumbnaile (vsi ostali resize tooli naredijo več kot 3kb velike thumbe). no in rad bi naredil da mi zadeva zalaufa v cmdju z for zanko
zdaj imam tole:
for %f in (*.jpg) do convert %f -thumbnail 120x80 %f[*_t]

rad bi da na koncu vsakemu filetku doda "_t"
kak to naredim?

matejv ::

jaz ponavadi take reči delam z irfanview. če še nisi poskusil ga daj. je zastonj. drugače, pa kako cmdju pa en vem.

darkolord ::

for %f in (*.jpg) do convert %f -thumbnail 120x80 %~nf_t.jpg

CaqKa ::

darko hvala. imaš slučajno kakšna priporočila za kak dober vodič po cmd skriptingu?

drruco irfan view je meni eden tistih open source predstavnikov ki imajo totalno zanič uporabniški vmesnik.
sam dosti raje uporabljam viewer od faststone, ki je funkcionalno naphan poleg tega pa je njegov userinterface tako dobro naret da se lahko irfan samo skrije. je pa freeware. žal mi pa pri tej nalogi ni prišel prav ker mi je delal thumbnaile velikosti 12kb, kjer ga je pa image magick (in tudi ulead resizer) posekal po levi in desni. je pa fasstone pri batch fajn videt ko imaš na koncu listo kolko je kira slika stisnjena in kolko si prišparal placa itd... skratka super program in ga priporočam vsem ki uporabljajo irfana ;)

darkolord ::

CaqKa: uh, jaz to vse sproti iščem, ko/če se mi kej zatakne... kar help je v takih primerih še najbolj uporaben... naprimer "help for" v tvojem primeru

CaqKa ::

ma meni recimo nazorni primeri manjkajo tukaj: Microsoft Corporation
za kaj več pa si bom očitno ta link moral shranit: Microsoft Corporation

darkolord ::

Hey, Scripting Guy! (arhiv odgovorov) je v redu stran, sicer za WSH skripte in ne DOS batch (v času 2k/XP/vista bi se že spodoblo, da nardimo ta prehod :))...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

CaqKa ::

u, hvala. bom preveril.

;-) ::

Tud jaz bi rabo "DOS batch" arhiv skript oz. ukazov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu in Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101029 (954) trnvpeti
»

Hp 6715s + USB disk = BSOD

Oddelek: Strojna oprema
111039 (894) popster
»

izdelava bat datoteke za kopiranje v mreži

Oddelek: Programiranje
6947 (864) dolenc
»

dva različna profila v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
6828 (828) StratOS
»

http://blockoo.com/en/

Oddelek: Pomoč in nasveti
61681 (1548) StratOS

Več podobnih tem