» »

C++ začetniki

C++ začetniki

webblod ::

Hja, kaj naj rečem... MSDN mi ne pomaga ravno, v raznih teach your self C++ in 24 hours pa je premalo...

Torej, mi lahko nekdo napiše kodo, npr. kako v C++ dinamično naložimo knjižnico in uporabimo neko funkcijo iz nje in kako to naredimo statično, rezultat pa izpišemo na programsko kreirano okno... brez uporabe raznih VCL, ATL, ipd.

Recimo da gre za funkcijo... DllRegisterServer iz neke namišljene ActiveX knjižnice pri namestitvenem programu...

Hvala vnaprej,

LP
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

NoUse4AName ::

webblod ::

Hm... hvala za bližnjico...

Zanima me ali ima kdo kak tutorial o C++, z vsebino Programiranje v Windows okolju...

There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

NoUse4AName ::

Pisanje windows programov v C++ je mozno na 2nacina:
- win32 API, to je mamica vsega, tukaj lahko naredis cisto vse ampak je precej zapleten
- MFC, je kao wrapper okoli win32 APIja, vse je veliko preprostejse in lahko naredis en win program precej hitro ampak bo pa pocasnejsi(razlika se redkokdaj sploh opazi)
MFC se uporablja vecinoma za take manjse programcke, ce pa delas res nekaj velikega potem pa Win32 API.
Mam na racunalniku knjige o APIju in MFCju, pridi na quakenet na kanal #illusion-si pa ti jih posljem ce hoces(vsaka je vecja kot 5mega). Na majl ti jih ne mislim

webblod ::

Morda iz mojega prvotnega vprašanje ni popolnoma razvidno...

Torej, načeloma mi programiranje samo ne predstavlja težav in Win32 API vmesnik mi je dokaj domač, saj v VB-ju, v katerem programiram sedaj, če hočem narediti tisto kar hočem, moram marsikdaj poseči po Win32 API funkcijah...

Mi je pa C++ popolna neznanka... Nekaj sem sicer ustvarjal z Borlandovim C++ Builder - jem (standard edition), vendar pa za kaj resnega ta v osnovi ni, oz. povedano drugače, VCL-jev je premalo, torej je potrebno kodirati in tukaj se ustavi... Tudi Visual C++ IDE (EE) mi dela preglavice... Okolje samo mi ni domače, poleg tega, da nisem ravno C++ znalac.

Zanima me torej ali obstaja kak 'tutorial' (po možnosti v *.chm formatu), ki bi VB-jaše popeljal v svet C++... Vem da na internetu obstaja tutorial Delphi za VB programerje, jaz pa bi nekaj takega za C++...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webblod ()

Monster ::

no jest tud delam PRIMARRNO v VBju sm sem lani odloču se za C C++... Najbolje ti bo da pustiš onega borlanda(sm ga jest tud probu), pa gres na navaden C... Prvi problem ko majo VBjasi na C je da je smisel cja bol ko ne text mode ne vizualninacin kot smo ga vajeni ne... tk da prvo poglej kako teach yourself knjgo pol pa idi na win32API pa bos vidu kok dals bos prsu....
Ka zaboga...

sporhetC ::

Nigro to takoj reši.......

webblod ::

Kwa???? 8-O :\ hmmmm

Nigro?

ne kapiram...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

[kren] ::

ja sej obratno tud deluje... js znam c vb-ja pa ne stekam lih dobr.. glede c++ tutorialov pa tole:
www.cplusplus.com
www.cprogramming.com
www.planetsourcecode.com (pa source tud poglej)

ko bos to prebral pa si kupi eno knigo o c++ od Bjarne Stroustrup-a. ne vem cist naslova sam je pa kniga odlicna.

[t502] ::

Zakaj bi te pustu Borland C++ Builder? Jaz uporabljam BCB5 Enterprise pa mi vse lepo gre oni VC++ od M$-a pa je tak brezvezen se mi zdi.

Borland 0wnZ :D

NoUse4AName ::

[t502]: sanjas. V vc++ se lahko naredi 3x vec stvari kot v builderju, zakaj mislis da ga skoraj noben ne uporablja?

Monster ::

sm to pa res v VC++ se da VELIK več narest... Uporabljal sem oboje... zdej pa še sm VC++ ker je res nevem mal bolj zgleda profi, pale zmogljivoti ma bolje pa koda je VELIKO bolj pregledljiva,lepša, nasploh bolj OK cool :)
Ka zaboga...

[kren] ::

res je. a so kje kaki tutoriali o njem, js znam samo osnove pa me zanima kaj "vec" se da z njim narest (vc++). pa ne rect rtfm (read the fucking manual). prosim :\

NoUse4AName ::

ma pusti tutoriale, idi na amazon pa si poglej kere knjige so dobre za programiranje se mas vedno opise drugih ljudi zraven pa si kupi. Ce nimas kreditne kartice idi na to stran ki je slovenska. Iz tutorialov se ne bos naucil nic, verjemi mi. Tutoriali so namenjeni dopolnitvi znanja ne pa ucenja vsega.

[kren] ::

ja vem... sem se pa iz tutorialov naucu vse kar do zdaj znam :D (ok, ni cist res, mam eno opengl bukvo doma). drugace pa js nisem vprasal za nasvet od kod se naj ucim ampak za kake net tutoriale o vc++. raje mi napisi to kot pa da mi govoris od kod se naj ucim... (pa da se ne bo zdej ker pametn najdu pa naredu tocno to k pravim da ne...)

[t502] ::

BCB lahko dela tudi z API-jem kot VC++ in z VCL. Tale MS Visual C++ se ne bi smel imenovati Visual ker ni cisto nic visual :D

No, jaz sem samo izrazil svojo mnenje...saj ne mislim da je VC++ neuporaben samo se mi BCB zdi dosti bolj user-friendly pa bolj pregleden :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [t502] ()

Monster ::

ja res je da ma bolj user friendly interface.. sm ga VC++ tud nima več v kurcu... Zadeva resda zgleda mal boly wordowska sm stvar deluje ni panike... Po mojem je smisel da kodiraš v Cju ne pa sm rišeš polj pa gledaš kva dogaja pa fulla cudna koda pride ven... :)


VC++ je tk da ma velik SMERI razvijanja... Tutoriali so ok sm morš vedet, da polj boš mogu velik sm naprej narest(se prav knjigo nabav) pa to... Prvo se ti odloči kk boš kodiru(MFC, Win32API, al nevemka), pol utoriale in če se ti to dopade pol pa si knjigo nabav... al pa nov tutorial :)
Ka zaboga...

[kren] ::

dobro... a lahk zdaj pozna kdo kak tutorial al ne?

MasterBlaster ::

VC++ je dober za razvijanje nevizualnih rutin. Npr COM, razne komponente(tudi vizualne)... Tudi class explorer je 10x bolj uporaben od BCB.

Samo pri pisanju windows aplikacij s formo in zelo zapleteno strukturo, pa ti BCB prihrani ogromno časa in vrstic kode (zato se mu pa reče rapid application development).

Sicer pa lahko v VC++ pišeš komponente, ki jih potem uporabiš v BCB. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612487 (7411) Yacked2
»

win api (c++)

Oddelek: Programiranje
462397 (1677) Gundolf
»

[c++] & Win32 API?

Oddelek: Programiranje
131667 (1472) 64202
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212129 (1807) webblod
»

C++ literatura

Oddelek: Programiranje
121755 (1518) Yohan del Sud

Več podobnih tem