» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
24 / 28
»»

RejZoR ::

Phantomeye je izjavil:

heh, jaz sem bivši uporabnik leč. Uporabljal sem torične, pa mi je bilo predrago, ker sem imel mesečne, pa sem jih v povprečju uporabljal 14 dni. Pa težko mi je bilo na računalniku delat in sem obupal.

Moj kolega pa očitno nima nobenih problemov. Nosi jih tudi po 2 mesca (ali pa vsaj 14 dni čez rok), pogosto v njih spi... in kljub mojim opozorilom, mu ne zaleže. heh.

Zdaj imam pa počasi očal tudi dovolj, pa grem v tem mescu na laser. adijo slab vid. edino upam, da se mi dioptrija v zadnjem letu ni poslabšala za več kot 0,5 kar je praktično nemogoče


Odvisno kakšne leče imaš. Ko sem še nosil hidrogelne sem imel grozne probleme z uporabo računalnika. odkar uporabljam kvalitetne silikon hidrogelne pa tega problema skor nimam več. Je pa tko da so torične dražje, ker so vedno zelo specifičnih dimenzij (koti leče oz cilindra) in se jih naroča specifično za tvoje potrebe. Za razliko od navadnih leč kjer je edini faktor dioptrija in pri nekaterih še bazna krivina in premer. Ki pa so spet običajno nekje v območju 8,5 in 14mm.

Spanje z lečami ni priporočeno niti če uporabljaš leče, ki so specificirane za tako rabo. Če to delaš s hidrogelnimi lečami si lahko nepopravljivo uničiš oči, ali preko neovaskularizacije al pa preko infekcije. Pokaži mu tole temo, da ga spametujemo.

Btw, operacije so sicer fajn, ker se odkrižaš vseh očesnih dodatkov ampak gre le za permanentno korekcijo, ki velikokrat ni uspešna oz za sabo privleče permanentne precej resne nevšečnosti kot je bleščanje ponoči pa vse do hujših problemov. Sem bil že pripravljen odrinit denar za operacijo, pa sem po daljšem raziskovanju ugotovil, da enostavno ni vredno. Za začetek je drago, ni nobene garancije da bo uspešno, postopki so vedno invazivni, ker se reže del očesa in praktično vedno sabo privlečejo manjše nevšečnosti in dodaten riziko itd. mislim, celo najbolj napredni postopki zahtevajo rezanje vrhnjega dela očesa in ker se slednji potem nikoli več dejansko orenk ne zaceli to vidim kot zelo resno oviro. ko bojo uspel z laserjem popravljat brez rezanja očesa, potem bo druga stvar, v danem trenutku pa vsaj za moje razmišljanje nikakor.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phantomeye ::

gansta je izjavil:

Sej se ti potem ponovno poslabša, lahko pa ti tudi ne popravijo 95% vid, pa boš moral vseeno nositi očala ali leče, operacija ni vedno 100% uspeh!

Za kakšno ceno si se zmenil ?


800€/uč.


V resnici mi je vseeno, če mi ga ne popravijo 100%. Met dioptrijo, kjer si brez očal neuporaben je težko. Zato bi bil vesel tudi z 'samo' 95% izboljšavo vida.

Phantomeye ::

RejZoR je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

heh, jaz sem bivši uporabnik leč. Uporabljal sem torične, pa mi je bilo predrago, ker sem imel mesečne, pa sem jih v povprečju uporabljal 14 dni. Pa težko mi je bilo na računalniku delat in sem obupal.

Moj kolega pa očitno nima nobenih problemov. Nosi jih tudi po 2 mesca (ali pa vsaj 14 dni čez rok), pogosto v njih spi... in kljub mojim opozorilom, mu ne zaleže. heh.

Zdaj imam pa počasi očal tudi dovolj, pa grem v tem mescu na laser. adijo slab vid. edino upam, da se mi dioptrija v zadnjem letu ni poslabšala za več kot 0,5 kar je praktično nemogoče


Odvisno kakšne leče imaš. Ko sem še nosil hidrogelne sem imel grozne probleme z uporabo računalnika. odkar uporabljam kvalitetne silikon hidrogelne pa tega problema skor nimam več. Je pa tko da so torične dražje, ker so vedno zelo specifičnih dimenzij (koti leče oz cilindra) in se jih naroča specifično za tvoje potrebe. Za razliko od navadnih leč kjer je edini faktor dioptrija in pri nekaterih še bazna krivina in premer. Ki pa so spet običajno nekje v območju 8,5 in 14mm.

Spanje z lečami ni priporočeno niti če uporabljaš leče, ki so specificirane za tako rabo. Če to delaš s hidrogelnimi lečami si lahko nepopravljivo uničiš oči, ali preko neovaskularizacije al pa preko infekcije. Pokaži mu tole temo, da ga spametujemo.

Btw, operacije so sicer fajn, ker se odkrižaš vseh očesnih dodatkov ampak gre le za permanentno korekcijo, ki velikokrat ni uspešna oz za sabo privleče permanentne precej resne nevšečnosti kot je bleščanje ponoči pa vse do hujših problemov. Sem bil že pripravljen odrinit denar za operacijo, pa sem po daljšem raziskovanju ugotovil, da enostavno ni vredno. Za začetek je drago, ni nobene garancije da bo uspešno, postopki so vedno invazivni, ker se reže del očesa in praktično vedno sabo privlečejo manjše nevšečnosti in dodaten riziko itd. mislim, celo najbolj napredni postopki zahtevajo rezanje vrhnjega dela očesa in ker se slednji potem nikoli več dejansko orenk ne zaceli to vidim kot zelo resno oviro. ko bojo uspel z laserjem popravljat brez rezanja očesa, potem bo druga stvar, v danem trenutku pa vsaj za moje razmišljanje nikakor.


Če se prav spomnim so bile leče od B & L (PureVision), ne vem pa v katero katergorijo spadajo. Drugače pa ja, torične so problematične in hkrati prevelik strošek zame. Mel sem tudi plan naročat na internetu, ampak se mi je zdelo grdo od mene, da bi to počel. V optiki, kjer sem stranka že 16 let, mi grejo VEDNO na roko. Npr. zastonj servisi,vedno dobim kup 'promocijskega materiala'. Dobival sem promocijske tekočine za čiščenje leč, testne leče skoraj vsako rundo.

Glede laserja se pa dobro zavedam tveganj, ampak bi rad za spremembo tvegal kot pa da se bom celo življenje spraševal ali sem morda naredil napako, ker sem zavrnil.

Tody ::

Phantomeye dodatno zdravstveno zavarovanje ti krije tudi leče, jaz dobim skoraj celoletno zalogo leč na ta račun, pa malce raztegnem čas nošenja in mislim da če bi se ravnal po navodilih bi me prišlo za 70 eur na leto.

Glede laserja ti bodo pa vrjetno znal že prej povedat kaj ti bodo lahko naredili in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

vofra ::

Tody je izjavil:

Phantomeye dodatno zdravstveno zavarovanje ti krije tudi leče, jaz dobim skoraj celoletno zalogo leč na ta račun, pa malce raztegnem čas nošenja in mislim da če bi se ravnal po navodilih bi me prišlo za 70 eur na leto.


kako pa to izvedes, kdo ti da recept za lece, to se nisem slisal

Tody ::

Moreš it k okulistu ki ima koncesijo. Pobrskaj za seznamom nekje na spletu ali vprašaj svojega. Greš do njega in rečeš da se hočeš pregledat na napotnico (izda ti jo osebni zdravnik), glede na tvojo dioptrijo padeš v neko lestvico, kjer dobiš nekaj denarja za njihove storitve. Lestvico im okulist in ti lahko jo pokaže / pove. Ko opraviš pregled si on izda recept in potem naroči opremo. V teoriji bi mu lahko vzel recpet in šel drugam ampak... Ti prideš po robo in plačaš kar je pač ostanek. Odvisno od dioptrije pa je spet odvisno kako pogosto si opravičen do te storitve. Prav tako to velja za očala.

lpl

RejZoR ::

To za leče pa prvič slišim. Za osnovne cvikerje vem, za leče pa nisem še nikoli slišal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gansta ::

Phantomeye je izjavil:

gansta je izjavil:

Sej se ti potem ponovno poslabša, lahko pa ti tudi ne popravijo 95% vid, pa boš moral vseeno nositi očala ali leče, operacija ni vedno 100% uspeh!

Za kakšno ceno si se zmenil ?


800€/uč.


V resnici mi je vseeno, če mi ga ne popravijo 100%. Met dioptrijo, kjer si brez očal neuporaben je težko. Zato bi bil vesel tudi z 'samo' 95% izboljšavo vida.


Madona, to pa noče in noče pasti pod 1.5k€ na par :S Ko bo 1k€ (pa še to je predrago, ker si povrnejo stroške zelo hitro) bomo premislili :)

Tody je izjavil:

Moreš it k okulistu ki ima koncesijo. Pobrskaj za seznamom nekje na spletu ali vprašaj svojega. Greš do njega in rečeš da se hočeš pregledat na napotnico (izda ti jo osebni zdravnik), glede na tvojo dioptrijo padeš v neko lestvico, kjer dobiš nekaj denarja za njihove storitve. Lestvico im okulist in ti lahko jo pokaže / pove. Ko opraviš pregled si on izda recept in potem naroči opremo. V teoriji bi mu lahko vzel recpet in šel drugam ampak... Ti prideš po robo in plačaš kar je pač ostanek. Odvisno od dioptrije pa je spet odvisno kako pogosto si opravičen do te storitve. Prav tako to velja za očala.

lpl



Lahko kdo to potrdi, prvič slišim, kot vem dobiš samo za očala in ne leče :$ pa še to npr. 40€, medtem ko daš za očala z večjo dioptrijo pa kakšen filter, stanjšan profil takoj po 400-600 (sama stekla pa 350-400€), tko da tistih 40€ ne igra kaj vloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Tody ::

gansta ::

Torej lahko dobiš za leče, ne da se mi vse brati je kakšna tabela, da ni to npr šele od -8 pa nwm kake cilindre...

Tody ::

Jaz imam 8 + cilinder in dobim 200 eur na leto al nekje tam tam

gansta ::

Ja to je nekaj posebnega, da imaš npr. -3 ali -5.5 pa 0.75 cilindra pa pomoje ne dobiš nič :(

Tody ::

Seveda najbolje je pa bit siten in rečt da ne dobiš nič, pol bo pa spet država kriva! Da bi šel vprašat? Mogoče sam pobrskal... Bog ne daj mamo preveč dela z gledanjem 9gaga in podobnih stvari...

http://www.zps.si/images/stories/ocala/...

gansta ::

Saj to sem gledal na zzzs, samo si upravičen za leče če imaš na obeh različne diptrije in je razlika obeh večje od 3 ter če imaš cilindre večje ko 0,75.

S tako kombinacijo ali takšno kot jo imaš ti je zelo malo ljudi...

Phantomeye ::

Meni tudi niso nič rekli, mogoče zato, ker sem leče vzel nekje vmes med 2 letnim obdobjem.

Drugace imam pa jaz dioptrijo -7 in 5,75.

Phantomeye ::

gansta je izjavil:


Lahko kdo to potrdi, prvič slišim, kot vem dobiš samo za očala in ne leče :$ pa še to npr. 40EUR, medtem ko daš za očala z večjo dioptrijo pa kakšen filter, stanjšan profil takoj po 400-600 (sama stekla pa 350-400EUR), tko da tistih 40EUR ne igra kaj vloge.


Kako pa to, da imaš tako draga stekla?

Jaz sem do zdaj imel vedno 2x stanjšana (pri 'hipsterskih' očalih 1x) , filter proti bleščanju, pa še nekaj menda - pa cilindre mam... pa se ne spomnim, da bi imel več kot 100EUR na oko ... še manj v bistvu. Ko sem bil v srednji šoli so mi v optiki celo dali zastonj stekla, ker so tko starše prepričal, da so mi vzel okvir za 190EUR (takrat še tolarji). Pa mam sem imel takrat dioptrijo sigurno nekje okoli -4.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

A kdo uporablja TopVue Air ? Kakšne se vam zdijo glede na Biofinity ali pa PureVision 2 če jih je kdo tud uporabljal? Tolk za referenco.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

broken/link ::

gansta je izjavil:


Lahko kdo to potrdi, prvič slišim, kot vem dobiš samo za očala in ne leče :$ pa še to npr. 40€, medtem ko daš za očala z večjo dioptrijo pa kakšen filter, stanjšan profil takoj po 400-600 (sama stekla pa 350-400€), tko da tistih 40€ ne igra kaj vloge.


menjaj optika. 400eur za obe leči? sam mam čist mejne cilindre (tako da če kupim leče, moram nanje čakat mesec dni, ker jih nikjer ni na zalogi, ker jih je treba vedno posebej naročit pri proizvajalcu), pa še nisem za stekla dal čez 200eur. Pa mi jih nevemkolkrat stanšajo, filtre dajo gor, ... itd. Največ sem dal pri Clarusu (kjer sm se 1x opekel) in skupej z okvirji dal za vse skp 400eur (s tem, da je bil okvir 200eur).

kar se tiče koncesije in leč ne vem, se pa vsekakor splača optika oz okulista vprašat. če kdo to ve, so to oni ;)

-wanted ::

evo zdaj sem sprobal Biofinity. ob 11:00 sem si jih dal noter in ob kakih devetih zvečer so postale oči take težke, utrujene, skratka leča se je začela kar fajn čutit. sprobal sem jih tudi met ponoči. Je normalno če ponoči peče oko če jih imaš not?

RejZoR ::

Ponoči ponavadi ne, zjutraj, ko odpreš oči...

Je pa tko, da je v igri veliko drugih faktorjev, npr samo vlaženje tvojega očesa preko solz, kakšna je vlaga oz manjko slednje v prostoru (zrak) in še cel kup drugih dejavnikov. Lahko ti ne odgovarja vsebnost vode v leči ali pa material.

Je pa eno dejstvo, da se ti bo po spanju z lečami slednja vedno prilepila na oko, ko ga odpreš in začneš mežikat kot je to normalno pa se bo počasi rehidrirala in odlepila od očesa. Včasih se to zgodi hitro, drugič počasneje, vsaj pri meni niti dve jutri nista bili isti, ko sem spal z njimi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-wanted ::

te leče so mi drugače dosti bolše od prešnih, ker lahko normalno gledam na računalnik, tv... sam vseeno me začne mučit oko po parih urah. probal bom še Pure Vision 2 in http://www.moje-lece.si/extreme-h2o-59-...

RejZoR ::

Definitivno bi ti priporočal test CleardayBEYOND, ko bojo na voljo pri nas (cca 2 tedna). Pa PureVision 2 tud. AirOptix Aqua si že testiral? Men sicer ne odgovarjajo zaradi čudnih dimenzij, mogoče bojo teb kul. Tud zelo dobre leče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-wanted ::

hvala za info...bom sprobal

-wanted ::

kaj tebe leče nič ne motijo ko jih maš cel dan noter oz. maš taki občutek kot da jih nimaš al?

RejZoR ::

Če me motijo, me izključno samo pri igranju iger, ko si res skoncentriran na dogajanje in bistveno manjkrat mežikneš z oči in se leče posledično malo psoušijo in postanejo bolj neudobne.

Drugače pa je moja standardna rutina, da ob 6 zjutraj dam leče not in zvečer okoli polnoči ven. Torej 18 ur problem free nošenja leč. Imam pa vedno najboljše leče in tekočine, kar jih je možno dobit. Se kar pozna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-wanted ::

biofinity pa Gelone maš ne?

RejZoR ::

Ne. Trenutno imam Biofinity in Avizor Alvera tekočino. Kmalu mi je bo zmanjkalo, potem pa grem pa nazaj na Abbott RevitaLens Complete. Alvera tekočino sem testiral kar ene par mescev in se je obnesla super, edino kar je, da se jo dokaj težko dobi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-wanted ::

naročo sem si Gelone, da sprobam kak je, če ne bo vredu si bom pa Abbott RevitaLens Complete.
do zdaj sem uporablal Solo Aqua Care

-wanted ::

RejZoR ::

Ja. Največja prednost te tekočine je, da ne vsebuje PHMB (polyhexanide). Vsebuje Alexidine in Polyquaternium (PQ-1). Sta manj toksična za oko in ponujata skoraj enako dezinfekcijo kot peroksid, ki je najmočnejše dezinfekcijsko sredstvo za leče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

casper80 ::

RejZoR je izjavil:

Super, ravno mere, ki jih uporabljam (so pa itaq najbolj pogoste). Kakšna pa bo cena za škatlico 3 leč?


sedaj so omenjene leče na voljo :)
so na tem linku: http://www.moje-lece.si/clearday-beyond...

RejZoR ::

Hm, podatki na strani so napačni. Proizvajalec je ClearLab in ne CooperVision. Dk/t pa je tudi višji in sicer 146 namesto 125. Material je Filcon II in ne Enfilcon A. Očitno so skopirani podatki od Coopervision leč...

Točni podatki so na strani: http://www.clearlab.com/index.cfm?GPID=...

Pod "Lens specifications" povezavo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Kul, vidim, da je že popravljeno. Svoje leče sem že dobil iz anglije in ker mi ne da miru jih bom sprobal že jutri. Mal pred rokom mesca ampak who cares tiste 3 dni gor ali dol. Me prav firbec matra kako se bojo obnesle.

Če bojo kul pa bom verjetno preklopil na te. Cena je tud dost solidna, tko da tle nimam pritožb.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

casper80 ::

RejZoR je izjavil:

Kul, vidim, da je že popravljeno. Svoje leče sem že dobil iz anglije in ker mi ne da miru jih bom sprobal že jutri. Mal pred rokom mesca ampak who cares tiste 3 dni gor ali dol. Me prav firbec matra kako se bojo obnesle.

Če bojo kul pa bom verjetno preklopil na te. Cena je tud dost solidna, tko da tle nimam pritožb.


Hvala za opozorilo in lepo nošnjo ;)

MeGreat ::

Okoli novega leta sem naročil leče purevision 2 iz poljske.. ker je bilo zelo mrzlo so izgleda leče zmrznile tako da me zelo motijo v očesu.. Je to možno?

Takoj ko sem jih dal v oko je eno oko postalo rdeče

RejZoR ::

Možno, da jo je kristalizacija tekočine poškodovala. Leče ne smejo zamrzniti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-wanted ::

kakšne so prednosti CleardayBEYOND leč ?
pa z njimi ni priporočljivo spat ne?

RejZoR ::

Lahko spiš, do največ 7 dni. Prednosti? Bikompatibilne, kar pomeni boljšo udobnost, visoka prepustnost kisika in pa UVA in UVB filter, ki ga sicer najdeš samo na top end lečah.

Drugače pa sem jih danes dal not in imam mal mešane občutke. Mogoče bi mogu vzet premer 14 namesto 14.2. Sicer so zelo udobne ampak imam skoz feeling, da na srednji razdalji ne vidim tolk dobro kot z Biofinity. Na blizu je ok, na zelo daleč tud, pri srednji razdalji pa imam skoz en čuden občutek, kot da ostrina ni prava. Tole bom moral še mal opazovat in testirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kerlc11 ::

Rejzor, kje si nabavil Clearday BEYOIN leče? Ker gledam po ebyu in ne najdem štacune.
Potem pa gledam cene za Biofinity in vidim da so se podražile in se praktično ne splača več kupovati zunaj. Se motim mogoče?

RejZoR ::

ClearBEYOND sem vzel na http://lensesavers.com

So pa zgleda povezani s ClearLab UK, ker sem dobil paket direktno od njih z njihovim računom in ne od Lensesavers. Drugače pa jih imajo zdej na moje-lece.si. Sicer samo eno dimenzijo ampak se jih da dobit. Lensesavers imajo še bazo krivino 6.3 in pa premer 14mm.

Kar se samega udobja tiče so super, kot sem reku, moti me edino vid, ki na srednji razdalji ni tak kot bi moral bit. Mal sumim premer leče, ker podobno težavo sem imel pred časom, ko sem testiral AirOptix in so imele čudne premere in sem imel podobno težavo. Dober vid ampak ne čez celotno razdaljo kot sem ga imel pri Biofinity. Bazna krivina 8.6 mi je pri vseh lečah odgovarjala, premer pa je tisti, ki pol določa kakšna "kupola" nastane pri leči glede na dano bazno krivino. In če ni prava da se res v nulo prilega očesu se pojavijo take nevšečnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kerlc11 ::

Se strinjam, bazna krivina je pomembna. Ker ko sem nosil FREQUENY 55 z BC 8.7 in Dia 14,2 mm sem videl perfektno. Slabost je bila samo ta, da zvečer so me "žulile".
Biofinity so mi super, samo slabše vidim z njimi, ker recimo z 1 Day Acuvue TruEye z isto dioptrijo vidim precej bolje.

Zgleda da jih bom naročil kar preko moje-leče, ker so zelo ugodni tako pri Biofinity kot pri ClearBEYOND.

Hvala za info....

RejZoR ::

Sem se odločil, da jih vržem stran, vsaj ta prvi testni par in grem jutri nazaj na Biofinity. Škoda. Mogoče bom za hec naročil še premer 14.0. tole mi ni bilo kul, ker se je prav čutilo, da to ni to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lojz123 ::

Pozdravljeni
Sem nov na tem forumu in bi rabil nasvet. Imam precej močno dioptrijo 12,5 in 14.5 minusa. Do nedavnega sem uporabljal Focus Ciba Vision leče ki pa so jih nehali izdelovati. Najprej sem poskusil z Proclear proizvajalca CooperVision s katerimi nisem bil zadovoljen. Pred nekaj dnevi sem dobil Biofinity XR istega proizvajalca ki so pa povsem nekaj drugega in sem navdušen nad njimi, edino pri daljšem delu z računalnikom me malo motijo. Pri Focus lečah sem leta in leta uporabljal All In One Advance Zeiss tekočino v kombinaciji z peroksidom enkrat tedensko, ki bi jo pa tudi menjal za drugo. Na tržišču je toliko tekočin da se ne znajdem. Poleg leč sem v trgovini MOJE-LEČE.si naročil tekočino Gelone ki pa se mi ob prebiranju tega foruma ne zdi ravno najboljša izbira. Vsebuje isto sestavino kot All In Advance PHMB ter Hialuronsko kislino. Mogoče kakšen nasvet katero tekočino bi probal?

RejZoR ::

Problem tko visokih dioptrij je v tem, da je leča običajno precej debelejša in ima drugačne lastnosti kot jih imajo uporabniki dioptrij nižjih vrednosti. Ponavadi zaradi tega mal pade prepustnost kisika in pa vlaženje se tud spremeni.

Gelone, lahko da je čist ok. PHMB je najbolj tipično razkužilo v sredstvih, tko da po ničemer ne izstopa posebej iz tega stališča. Hyaluronan (HA), torej hialoronska kislina pa je načeloma zelo dober lubrikant, tko da ta del ima vsekakor dober. Pri teh stvareh je težko bit pameten, ker vsakemu očesa reagirajo drugače. Če si že kupil, probaj. Če ti bo nudilo dobro udobje po dolgem času nošenja na posamezni dan, če bo udobje še vedno zelo udobno tud nakoncu meseca, potem ti odgovarja in načeloma vsaka tekočina dosega vsaj najbolj osnovne pogoje, da je sploh lahko na trgu.

Osebno sem sedaj pristaš RevitaLens Complete, predvsem zaradi dezinfekcije, ki je na zelo visokem nivoju (skoraj tako kot peroksid, ki je najboljši ampak ne tolk praktičen). Tud dolgotrajno nošenje je udobno in cena sprejemljiva.

Sem sprobal kar nekaj tekočin pa za nobeno ne morem rečt, da je bila zanič, so samo slabše in boljše. Nazadnje sem uporabljal Avizor Alvera, ki prav tako uporablja samo PHMB kot razkužilo, pa je bila super. Posebnost je bil ekstrakt aloe vere, ki naj bi skrbela za bolj zdravo oko oz njegovo površino. Kolk to dejansko pomaga samemu očesu ne vem, je pa definitivno bilo nošenje zelo udobno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lojz123 ::

Ker se bližam 60 letom, leče nosim že več kot 35 let. Nosil sem že vse od letnih mehkih, poltrdih, polletnih itd. Danes so leče čisto nekaj drugega kot včasih, udobnost in cena niso primerljiva, včasih je bila to kar draga in neudobna zadeva. Hvala za odgovor RejZoR bom naslednjič probal še RevitaLens Complete razmišljam pa še o probi OPTI-FREE PureMoist.

Mogoče kdo ve kaj pomeni Staining Grid ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lojz123 ()

Matej_K ::

Za ženo bi (glede na prebrano v tej temi) rada naročila Biofinity mesečne leče. Do sedaj je uporabljala Acuvue Oasys 14 dnevne, s podatki BC 8.4, premer 14.

Pri Biofinity opazim da imajo BC 8.6? Je ta razlika ful pomembna, jo zna motiti?
Priporočate kakšne druge kot trenutni best-buy?

Kje jih nakupujete? kot vidim jih imajo moje-lece.si kar ugodno. Trenutno bi kupila le eno škatlo, za probo.
Hvala
... .. .

Phantomeye ::

Spet se oglašam. Ugotovili so, da laserska operacija odpade (tkiva je dovolj, dioptrija je dovolj nizka, pa tudi zenice se dovolj razširijo), problem je nekaj drugega, pa sem pozabil kaj že. So mi pa ponudili alternativo, in sicer vgradnjo 'stalne leče' http://visianinfo.com/

Baje je tveganje manjše kot pri laserju, je pa problem drug, zadeva stane 3600€ (&b4: vem ja, da se pri zdravju ne špara).

Matej_K ::

Matej_K je izjavil:

Za ženo bi (glede na prebrano v tej temi) rada naročila Biofinity mesečne leče. Do sedaj je uporabljala Acuvue Oasys 14 dnevne, s podatki BC 8.4, premer 14.

Pri Biofinity opazim da imajo BC 8.6? Je ta razlika ful pomembna, jo zna motiti?
Priporočate kakšne druge kot trenutni best-buy?

Kje jih nakupujete? kot vidim jih imajo moje-lece.si kar ugodno. Trenutno bi kupila le eno škatlo, za probo.
Hvala


Noben s podobnim problemom?
Dajte no,včasih ste zelo dejavni v tej temi.
... .. .

Lonsarg ::

Zelo malo verjetno, da bi tako malo spremembo čutila. Te bazne krivine so pri mehkih lečah bolj tako tako, ker se itak lahko leča precej ukrivi.

maf007 ::

Mam oasys 8.4/14.0, sm za probo nabavu clearday beyond 8.6/14.2 in jih lahko samo stran vržem, ker se mi premika v očesu (problem preploske leče), tko da le ni tko kot pravjo. Sicer ni 8.4 vs 8.6 člank sam vseen previdno: http://www.ehow.com/info_8468993_differ...
««
24 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122242 (1882) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161658 (1143) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61415 (1161) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717252 (14408) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205028 (4296) JanK

Več podobnih tem