» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
5 / 28
»»

[ecstazy] ::

Številki označujeta vsebnost vode v lečah (72% in 58%). Klik

NazgulRR ::

Bom ji naročil enkrat, ja. Pa bom poročal.

Drugače pa, nosi kdo Air Optix Day&Night? Jaz sem si kupil en par za probo, vendar mi ne odgovarjajo. Že od začetka so ble moteče, po 2 dneh pa sem imel že kar malo rdeče oči. In to so leče, ki bi jih lahko nosil 30 dni zapored dan in noč :S.

Sem menjal nazaj na Acuvue Oasys Hydraclear Plus in so bp :).

anchyb ::

tudi jst nosim http://moje-lece.si/?dir=002&func=list-... in mislim da so najboljše. sem probala še ene par drugih, pa niso ustrezale.

St235 ::

Night and day oziroma katerekoli leče, ki so za večdnevno uporabo niso mišljene da jih nosiš neprekinjeno max dni. To samo pomeni, da bi jih toliko časa lahko nosil brez težav z nabiranjem beljakovin in podobno. Kolioko dni jih neprekinjeno lahko nosiš pa je zelo odvisno od posameznika in njegovih oči. Jaz jih imam ponavadi noter brez težav 5-6 dni. Če sem jih kdaj imel dlje pa so me začele skelet oči. Tako, da zdaj mam ponavadi leče v očeh od peka do torka/srede pol dan dva pavze in ponovi vajo.

CleanPower ::

in kako naj vem kakšna vsebnost vode je prava zame?

St235 ::

Načeloma večji procent vode pomeni manj draženja oči, tanjše in mehkejše leče, ki so bolj prijazne za daljše nošenje.

CleanPower ::

no glej ti praviš tako, ko sem pa bral tam po forumu so pa vsi rekli da so za suhe oči boljše 58% ker izgubijo manj vode in počasneje kot tiste 72%. a kdo ve če se da kak testen par naročit?

kako je zdaj z daysoft lečami, je kdo probal?

Zgodovina sprememb…

IceBoX ::

Ravnokar sem gledal po internetu za naročilo leč in pod Base Curve so 8.60, 8.80 in 8.90. Sam imam BC 8.5, torej zanima me, zakaj se te ne prikažejo (dropdown box") in ali lahko naročim 8.6 ali moram biti ravno 8.50?

anchyb ::

IceBoX je izjavil:

Ravnokar sem gledal po internetu za naročilo leč in pod Base Curve so 8.60, 8.80 in 8.90. Sam imam BC 8.5, torej zanima me, zakaj se te ne prikažejo (dropdown box") in ali lahko naročim 8.6 ali moram biti ravno 8.50?


tele imajo bazno krivino 8.50 Contact Day 30 Air link: http://moje-lece.si/?dir=002&func=list-...

NazgulRR ::

Daysoft leče lahko naročiš minimalno dva paketka..torej 2x po 5,99EUR. 12EUR za 32 parov. Bom jih probal, vendar ne trenutno, ker nisem trenutno najbolj pri denarju pa še imam ene leče v rezervi. So pa kao "unifit"..ena velikost paše za vse bazne krivine.

IceBoX ::

Hvala za link. Zanimivo, da mojo bazno krivino imajo večinoma dnevne in 14-dnevne leče, medtem ko pa mesečnih je pa veliko manj.

Mr_Globus ::

Sem dobil te Daysoft leče - vzel 58% verzijo. Za svojo ceno so super - še posebej za šport. Če sem pa za PCjem oziroma berem jih pa začutim po par urah.

Rad bi probal še verzijo z več vode - 72%. Če bi kdo menjal en paket 72% za 58% procentne se priporočam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr_Globus ()

IceBoX ::

Mogoče kdo ve zakaj mi je okulist predpisal leče, ki imajo za 0.25 na levem očesu in 0.50 na desnem očesu višjo dioptrijo kot imam zdaj očala?

overlord_tm ::

IceBoX je izjavil:

Mogoče kdo ve zakaj mi je okulist predpisal leče, ki imajo za 0.25 na levem očesu in 0.50 na desnem očesu višjo dioptrijo kot imam zdaj očala?


A ti je naredil nov pregled? Mogoce se ti je dipotrija dvignila. Dobro vidis cez ocala, ali bolje vidis cez lece?

thramos ::

Dioptrijo je težko ocenit 100% pravilno in je odvisna od mnogo dejavnikov, utrujenost oči ipd. Zato se ocene okulistov lahko malenkostno razlikujejo ...

IceBoX ::

Najprej mi je izmeril dioptrijo za očala, nato pa sem mu rekel naj še za leče. Vse je bilo v istem dnevu, zato se mi zdi še bolj čudno. Včeraj ko mi je dal poskusne leče, pa me je začela boleti glava. Zdaj ne vem, ali zato ker sem imel prvič leče, ali zaradi dioptrije ali pa kaj povsem drugega

Mr_Globus ::

uberlool - čisto pozabu da majo lece dioptrijo in jih ne gre tako na izi menjat =P

anchyb ::

anchyb je izjavil:

IceBoX je izjavil:

Ravnokar sem gledal po internetu za naročilo leč in pod Base Curve so 8.60, 8.80 in 8.90. Sam imam BC 8.5, torej zanima me, zakaj se te ne prikažejo (dropdown box") in ali lahko naročim 8.6 ali moram biti ravno 8.50?


tele imajo bazno krivino 8.50 Contact Day 30 Air link: http://moje-lece.si/?dir=002&func=list-...


ja pa tut 1-Day Acuvue Moist pa 1-Day Acuvue TruEye majo 8.50 sam so dnevne

IceBoX ::

Ja, večina z BC 8.5 so dnevne ali pa 14-dnevne, mesečnih pa se mi zdi da je malo manj.

anchyb ::

sem zasledila samo mesečne Contact Day 30 Air, ki imajo BC 8.5 Ali obstajajo še kake mesečne s takšno bazno krivino?

CleanPower ::

ma če rukneš johnson acuvue oasys ki imajo 8.4 nebo problema, ker js mam 8.6 pa jih nosim.

[ecstazy] ::

V začetku prejšnjega tedna sem tudi sam dobil te daysoft leče z 58% vode. Leče so 14.2, 8.6.
Drugače nosim johnson oasys z 14.0, 8.4. Zaenkrat nisem opazil večje razlike, je pa res da nosim leče šele slabe tri mesece in še to za šport, kakšen žur, itd.

anchyb ::

CleanPower je izjavil:

ma če rukneš johnson acuvue oasys ki imajo 8.4 nebo problema, ker js mam 8.6 pa jih nosim.


točno ja, oasys ma dvojni rob al neki tazga, pa uporabniki leč surevue ki majo 8,80 (ki se ukinjajo) tut lahk nosijo oasys zarad dvojnega roba. Pač se prilegajo vsem učkam al kokr jest to zastopim.

nokaut240 ::

Jaz sem bil danes na pregledu za kontaktna leča. Dobil sem za en par leč Acuvue Oasys. Zdaj me po 2 urah nošenja še malce peče, občutek imam, kot da vidim malce megleno, sploh ko gledam od blizu. Je to normalno, glede na to, da prvič nosim leča ? Ta leča naj bi bila za 14 dni, to pomeni, da jaz ne morem kupiti mesečnih leč ? Kje se lahko zelo poceni kupi leča (po možnosti tuja spletna trgovina) ?

St235 ::

če je leča 14 dnevna to ne pomeni, da jo imaš lahk onotri 14 dni neprekinjeno ampak 14x po en dan (10-12 ur). Oko rabi nekaj časa da se navadi na lečo zato ne rpetiravat. Če te po dveh urah peče jih vzemi ven in jutri nazaj noter. Sčasoma se boš navadil in prišel do normalnih 10-12 ur na dan. To da boš imel leče neprekinjeno v očeh 14 dni je sicer mogoče (night and day leče) sam veliko večino začnejo leče prej dražit. Jaz jih imam povanavadi noter 4-5 dni potem pa ene dva dni pavze.

nokaut240 ::

Ja, pa jaz lahko nabavim mesečne leče ? Ker kolikor gledam, so stroški z mesečnimi lečami nižji kot štirinajstdnevnimi.

St235 ::

nabaviš lahko katerekoli leče, ki imajo enake podatke kot tvoje, če so dnevne mesečne, ali nekaj vmes je tvoja odločitev. Dovoljena so tudi določena odstopanja od predpisanih, samo jaz bi se na tvojem mestu najprej navadil na leče preden eksperimentiraš. Načeloma je tako, da so leče za dalj časa cenejše, ampak če je poškoduješ/zgubiš je več škode pri mesečni kot enodnevni. Sploh na začetku pa se lahko hitro zgodi, da ti katera kam pade.

IceBoX ::

Najprej kupi 1 dnevne (30 leč), da se malo navadiš jih nositi, vstavljati, nato pa si kupi take kot hočeš.

ZaLoMaT ::

Tudi sam sem dobil lečke, tretnutno se še cca. 10min ukvarjam, da jih vstavim, vendar upam, da bo kmalu bolje,... :)
Koliko časa vi porabite da si jih vstavite, tisti ki jih nosite že dlje časa?
Zanima me tudi s kje jih naročate, saj so pri naših optikih nekoliko oderuške cene.

NazgulRR ::

2sekundi :). ebay.de

anchyb ::

ZaLoMaT je izjavil:

Tudi sam sem dobil lečke, tretnutno se še cca. 10min ukvarjam, da jih vstavim, vendar upam, da bo kmalu bolje,... :)
Koliko časa vi porabite da si jih vstavite, tisti ki jih nosite že dlje časa?
Zanima me tudi s kje jih naročate, saj so pri naših optikih nekoliko oderuške cene.


Jst kupujem 14 dnevne leče na http://moje-lece.si/?dir=002&func=list-... in se mi zdi veliko bolj ugodno kokr v optikah in na drugih slovenskih spletnih trgovinah.

bond007 ::

Še vedno so vsaj 20% dražji od ebaya pri lečah. Pri tekočinah za leče, po so zelo konkurenčni, sploh z brezplačno dostavo, tako da sploh ni slaba trgovina...

anchyb ::

Se strinjam

DarkSite ::

Hej

Kupujem leče pri Krstiču pa me zanima naslednje:

1) Od katere firme so te leče(mesečne, 14 dnevne)(mogoče kak link)? Namreč rad bi jih primerjal z ostalo konkurenco. Do sedaj se nisem nikoli poglobil kaj kupim. Me pa zanima sedaj Firma leč, Bazna krivina, Premer, Območje diopatrij, UV zaščita, vsebnost vode...

T0RN4D0 ::

Hm, jst se tudi počasi odločam za leče. Predvidevam da grem samo k okulistu in bojo vse zrihtal? Kak nasvet za začetek? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

Prvič pejt k okulistu, da ti zmeri dioptrijo in ostale zadeve, ponavadi ti dajo free testen par leč, da se malo navadiš. Ko enkrat imaš podatke o tem kaj ti fali :) , pa si jih potem iz ebaya naročaš...

mihecpegec ::

Primerjam cene med Slovenijo in tujino in so prav oderuške cene pri nas
Je morda že kdo naročal od teh: KLIK, zgleda vredu?

Prav tako me zanima, če se da še potem pri istem kupiti tekočino za lečke?
Oz. kje vi nakupujete te stvari?

Zorro ::

Da se kupiti pri istem in oboje hkrati, če ima tudi tekočino v ponudbi. Malo poklikaj po profilu prodajalca, da vidiš kaj ima vse v ponudbi.

mihecpegec ::

Super, hvala!
Sedaj sem že opravil nakup, vendar me ni nič vprašalo glede dioptrije? :(

Imortales ::

Na dnu strani piše, da jim moraš sporočiti dioptrijo preko maila po opravljenem nakupu nakupu.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Zorro ::

Preden greš v nakup je pametno, če prodajalca predhodno povprašaš ali ima na zalogi določeno dioptrijo.

mihecpegec ::

Sem poslal sporočilo, mislim da se bo vse skupaj odlično končalo:)

Kakorkoli, profitiraš zagotovo 50eur, če še ne več.

NazgulRR ::

Tale prodajalec je kul. Je enkrat imel stvari na zalogi, za katere je pisalo v avkciji, da jih nima :).

surfer2000 ::

Jest leče naročam v Sloveniji pri Naroči-leče.si in jih večinoma dobim naslednji dan.

CleanPower ::

haha in to si se registriral samo zato da si naredil reklamo. LOL kake zgube so te naroči-leče.si

dejanslo ::

surfer2000, daj nam povej, zakaj enak paket leč pri vas stane 41,70EUR + poštnina (nisem preveril), v Nemčiji pa 18,00EUR + poštnina (2,90EUR)?
There`s More Than One Way To Do It

Tody ::

zarad marže :)

Avenger ::

It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

T0RN4D0 ::

Jst mam pa vprašanje o baznih krivinah... Okulist mi je najprej nameril BC 8.6, pri optiku so imeli samo 8.5, ampak je okulist reku da se lepo usede in je kul. Potem ko sem vzel leče (Acuvue Oasys hydraclear), sem dobil pa BC 8.4.

No zadeva je takšna, da imam občutek, da so me leče ki sem jih imel prvi dan (enodnevne, ne vem katere) malo manj motile kot me trenutne. Je možno da je tudi zaradi bazne krivine, ali je bolj verjetno da so bile boljše leče?


Bi rad poskusil BC 8.5 ali 8.6, pa kolikor gledam imajo te Acuvue vse 8.4 (menda tudi 8.8) BC. Priporočate kakšne kul 14 dnevne leče? (Lahko z ebay prodajalcem vred.)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nokaut240 ::

Mene pa zanima, ali lahko nosim 14 dnevne leče kar en mesec ? Namreč nisem prepričan, da sem tastaro lečo zamenjal z novo, ampak sem novo vrgel stran, tastaro pa še naprej uporabljam :8) Se bo kmalu poznalo, da nekaj ni v redu (draženje oči) ?
««
5 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122215 (1855) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161643 (1128) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61405 (1151) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717161 (14317) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205015 (4283) JanK

Več podobnih tem