» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
6 / 28
»»

T0RN4D0 ::

Jst jih uporabljam malo več kot 14 dni (jih pa vsak dan ne nosim)... Ko čutim da me motijo, grejo takoj v smeti...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

tony1 ::

Vrzi stran in vzemi nov par...

CleanPower ::

ni treba... nosim mesečne pol leta

forplan ::

Pozdravljeni!

Bliža se mi neka situacija, kjer bi uporabil leče in sicer 9 dni neprestano(zaradi situacije nebi blo možno menjavat), se pravi jih 9 dni nebi vzemal ven in noter ter imel ves čas notri.
Imam te leče Ciba Vision Air Optix in eno Ciba Vision Air Optix for Astigmatism, kater so mesečne leče ampak piše na njih tudi za 7-dnevno uporabo skupaj.

Ima kdo izkušnje z tako uporabo?

Bi bilo mogoče bolje na eni očesi kjer lahko uporabit Air Optix Night&Day?

Vem da taka uporaba ni dobra za oko, vendar to bi bilo samo za samo za enkratno izredno uporabo in da bi bilo čim manj škodlivo za oko bi recimo teden dni prej in potem nebi nosil leč, da se oko "pozdravi"

lp
da se strinjam

echo ::

Sam sem naredil isto s popolnoma enakimi lečami, s tem da sem ju vmes trikrat dal za nekaj ur v tekočino.
Mogoče je krivo, da sem jih že pred tem uporabljal kakšen teden, vendar sem imel še lep čas po tej izkušnji zelo občutljivo oko z lečami za astigmatizem.

V času nošenja niti ne opaziš hujših težav, razen morda zjutraj in zadnja dva dneva, ko postanejo neelastične in se oko izsuši.

Mogoče je bolje, če res vprašaš za Night&Day, čeprav ne verjamem, da se z njimi izogneš vsem posledicam.

Pri tako dolgem nošenju je dobro imeti s sabo tudi kakšno vlažilno tekočino za oko. Optik ti bo o vsem več povedal, vendar se mi zdi, da znajo včasih pretiravati. Ne glede na to, kako občutljiv organ so oči, še vedno lahko marsikaj prenesejo.

CleanPower ::

rešitev za to so dnevne leče. zvečer jih preprosto vržeš ven, zjutraj pa svež par iz posodice.

CleanPower ::

probite leče carrera. js mam mesečne in so prva liga.

mihecpegec ::

Vi testirate kar sami leče različnih proizvajalcev, brez posveta okulista? Se vam potem spremeni kaj dioptrija?

St235 ::

Zakaj bi se ti pa spremenila diptrija?

Leče imajo specifikacije kot so bazna krivina, diptrija... ne pa to kdo jih proizvaja. Okuliti pač predpišejo tiste od katerih največ kasirajo in so ponavadi tudi najdražje. Za leče večina tako ali tako hodi k privatnikom, ki vidijo samo kako čim več zaslužit (pregled + mastna provizija ker reklamirajo specifičnega proizvajalca).

T0RN4D0 ::

Sej okulist ti ne predpiše znamke :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

Ne ravno predpiše, ti pa jasno dajo vedet katere znamke leč kupovat. Kaj misliš, da dobiš prve leče zastonj na račun njegove dobrosrčnosti? Pa te fore, da pri njih spraviš recept tako, da boš lažje prišel do novih leč, ker bodo oni mel pdoatke itd.

dejanslo ::

? :) Daj prosim razjasni zadnjo poved :) Kot kupec imaš zmeraj izbiro - moja je ebay. Imam srečo, da lahko vse, razen nakupa raztopine, storim mimo optik.
There`s More Than One Way To Do It

St235 ::

Seveda imaš možnost izbire nobeden te ne sili. Ti pa prikladno ponudijo, da pri njih sharniš recept tako,da bodo vedno vedeli katere leče rabiš ko boš priše lv NJIHOVO poslovalnico.

Če pa se s tem strinjaš ali ne pa je seveda tvoja stvar. Kot kaže vprašanje mihecpegec je kar precej uproabnikov, ki leče kupuje strogo pri okulistu, ki mu je rpedpisal recept. Vedno točno tisti in specifičen model, vključno z istim proizvajalcem, kot mu je predlagal okulist.

dejanslo ::

Kot recept misliš tisti kartonček, kjer ti napišejo korekcijo? Ta del z receptom me bega. Drugače pa ja, jaz tudi pri avtomehaniku vzamem, kar mi ponudi :)
There`s More Than One Way To Do It

T0RN4D0 ::

Mja kaj pa vem. Meni niso nobenih leč vsiljevali. Tudi testne sem dobil druge kot sem jih kupil. Testne sem imel dailies, leče sem vzel potem acuvue oasys (prvič pri okulistu, od takrat naprej na ebayu), tekočino so mi predlagail od Zeisa, najcenejšo glede na volumen.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

Ja tisti kartonček, recept je bil slab izraz glede na to.

Torn4do, verjetno je odvisno kam greš na pregled. Na očesni kliniki niblo neke panike, pol sem bil pa naslednjič v uni optiki pod bežigrajskim dvorom so se pa kmal utrgal z Johnson in Johnson lečami.

RockyS ::

Ker bom v kratkem šel na pregled me zanima kako je glede leč, prijateljica mi je rekla da sedaj nekaj prispeva tudi država? Kako je s tem? Sem googlal pa ne najdem nič uporabnega.
Zaeenkrat razmišljam o letnih lečah saj so mi preostale variante predrage...
Sedaj nosim očala z dioptriji 3,75 in 3,50, mislim da so težave tudi s celindri če ima to kaj veze.

Tody ::

Letne leče? A se hecaš :) Odvisno od dioptrije ti država subvencionira nakup leč oz očal. moreš pa it k takem oftamologu, ki ima to koncesijo.

RockyS ::

Zakaj bi se hecal? Sej pravim da še razmišljam katere bi vzel. Ker na koncu je cena dnevnih ista kot letnih.

ali3n ::

Če izgubiš set dnevnih, 14-dnevnih... ni take sile (tudi finančno ne); če izgubiš "edine"... pa zna bit tečno.
+ treba je pazit na higijeno; na leči se ščasoma nabere svinarija,.. pomoje jih je bolje pogosteje menjat (torej dnevne ali 14-dnevne...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

RockyS ::

Upam da cena za mojo dioptrijo nebo previsoka :\

PacificBlue ::

Letne leče? A se hecaš :) Odvisno od dioptrije ti država subvencionira nakup leč oz očal. moreš pa it k takem oftamologu, ki ima to koncesijo.


Na vsake dve leti( če nisi vmes kupoval novih leč/očal) imas pravico do subvencije. Primer: za dvojne poltrde lečke(cena okoli 240 evrov) plačas samo okoli 60 evrov. Subvencija pri očalih pa je okoli 40 evrov..

Tody ::

RockyS če sem jest dobil leče z 8 dioptrijo se bo tud za tvojo malenkost našlo. Edini problema boš mel če maš več kot 2,75 cilindra. Drugače pa vrjemi mi da hočeš mehke leče in jih boš menjal čim bolj pogosto.

RockyS ::

Koliko približno vas stanejo leče na leto ? Ker gledam mesečne, in se mi 20€ za 3 pare ne zdi dosti...

NazgulRR ::

ali3n je izjavil:

Če izgubiš set dnevnih, 14-dnevnih... ni take sile (tudi finančno ne); če izgubiš "edine"... pa zna bit tečno.
+ treba je pazit na higijeno; na leči se ščasoma nabere svinarija,.. pomoje jih je bolje pogosteje menjat (torej dnevne ali 14-dnevne...).


+1. Zaradi tega sem prešaltal iz poltrdih na mehke. Cenovno gledano me mehke 14-dnevne stanejo na leto isto kot pa poltrde, je pa dosti ceneje, če izgubim katero izmed mehkih. Da ne omenjam, da so poltrde bolj moteče v očeh + dosti lažje padejo ven (pri košarki, na biciklu, ko veter piha..). Govorim iz izkušenj.

IceBoX ::

Jaz kupujem mesečne...30€ na 3 mesece. Torej, kupiš 6 leč v škatli. Če pa naročaš z eBaya pa te pride še ceneje.
Huh...

T0RN4D0 ::

14 dnevne, s tem da jih ne nosim vsak dan in jih imam kakšne tri tedne. Se pravi na leto kakšnih 6 škatlic je okoli 120€ letno. (ebay ftw, pri lokalnem optiku so 40% dražje)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mr_Globus ::

Daysoft - 12€ na mesec, pa nobenih zafrkancij s tekočinami :D Prej sem jih mel samo za šport, zdaj pa ko sem očala fental :P pa vsak dan in so zakon.

RockyS ::

PacificBlue je izjavil:

Letne leče? A se hecaš :) Odvisno od dioptrije ti država subvencionira nakup leč oz očal. moreš pa it k takem oftamologu, ki ima to koncesijo.


Na vsake dve leti( če nisi vmes kupoval novih leč/očal) imas pravico do subvencije. Primer: za dvojne poltrde lečke(cena okoli 240 evrov) plačas samo okoli 60 evrov. Subvencija pri očalih pa je okoli 40 evrov..



Obstaja kak seznam optik, ki lahko koristijo to subvencijo? Namreč bil sem v optiki clarus in so mi rekli da država ne krije kontaktnih leč ampak zgolj očala?

kkk7 ::

Meni se zdi, da subvencija velja samo za očala(okrog 40 evrov) in leče za tiste ljudi, ki spadajo v posebno kategorijo zelo slabovidni(samo nekaj % ljudi salbo vidijo). Žal so leče za večino samoplačniške - priporočam ti nakupe preko ebaya oz. vsepovsod drugje samo v Sloveniji ne :))

St235 ::

leče so razen za ekstremne dioptrije samoplačniške.

Tody ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

RockyS ::

Ja samo nikjer ne piše "za ekstremne" dioptrije. Zgleda da bom moral ostat na očalih :\

Tody ::

Ja pa ti nimaš nobene elstremne dioptrije. Če je še jest nimam... Sicer si pa dobil svoj spisek pa pojdi do doktorjev pa ti bodo povedal kako in kaj se v resnici da.

overlord_tm ::

Rocky, en paket lec iz nemcije te pride manj kot 15e, jaz sem dal za najcenejsa ocala pri nas 100e, pa se po enem letu ravno komaj skupaj drzijo, uporabljam pa jih zelo obcasno.

BlaiseM ::

Če "2-tedenske" leče uporabljaš le 2-krat na teden, a jih smeš potem uporabljat dalj časa? Ali je oznaka "2 tedna" mišljena za hranjenje v tekočini?

Mimogrede: ali obstajajo torične dnevne leče z
- BC 8.6
- DIA 14.5
- OS 10°
- CILINDER -1.25
?
:8)

ali3n ::

mišljeno je, da jih 14x vstaviš v oko. Ponavadi so dobre za večkrat.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kkk7 ::

BlaiseM je izjavil:

Če "2-tedenske" leče uporabljaš le 2-krat na teden, a jih smeš potem uporabljat dalj časa? Ali je oznaka "2 tedna" mišljena za hranjenje v tekočini?

Mimogrede: ali obstajajo torične dnevne leče z
- BC 8.6
- DIA 14.5
- OS 10°
- CILINDER -1.25
?
:8)


oznaka 2 tedna je rok trajanja od odprtja originalne posodice v kateri je leča, ampak po mojih izkušnjah lahko brez problem podaljšaš kakšen teden, če le skrbiš za higieno

itak da obstajajo, sam bolje da jih naročiš iz tujine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kkk7 ()

PrimozR ::

2-tedenske leče so mišljene za 14 kontaktov z očesom. Porabiti jih je pa treba mislim da v dveh mesecih od odprtja.

EDIT: ah, vidim da so že odgovorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

thramos ::

A pa je razlika ali "kontakt" traja 3 ure ali 16?

Tody ::

Niti ne, če tvoj uč to prense.

ali3n ::

ponavadi 14-dnevne zdržijo tam do 20, 22 "dni". Povprečno recimo 8-9 ur na dan. Vsaj take izkušnje imam z Acuvue Oasys.
Po tem času je tekočina, ki jo uporabljam (Optifree express) ne spuca več dobro, poznajo se "smeti",... včasih začne ribat,... leča sama postane "cotasta",... sej boš vidu.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

thramos ::

Tody je izjavil:

Niti ne, če tvoj uč to prense.


In so leče enako obrabljene ob tako različni uporabi?

Sam jih uporabljam samo za šport, največ par ur na dan ... in me zanima če si delam kakšno škodo, ker ji uporabljam čez rok.

Tody ::

Na lečah se nabira svinjarija (ubistvu maščoba in kak del prahu) in tudi tista vodna osnova se pač "izrabi". Če skrbiš za higieno si ne moreš narediti škode, ker boš itak sam opazil da vidiš megleno. Če te pa oči pečejo ali karkoli narobe ko daš leče notr pa sploh brez vprašanja v koš z njimi.

tasy9 ::

Leče imam že skoraj leto dni, nosim 14-dnevne, moja dioptrija je 2 in 2.25, na enem očesu imam tudi nekaj malega celindra, ampak nosim običajne leče, ker sva z optikom ugotovila, da gre tudi tako pri meni ok. So pa mislim da leče s cilindri precej dražje in traja dalj časa, da ti jih dobavijo (ne pa tako kot zdaj, ko lahko kadarkoli pridem tja in jih vzamem). Nosim jih pri športu in kadar grem ven, da potrebujem sončana očala. Ker imam dosti opravka z računalnikom, doma nosim očala, saj mi je optik odsvetoval uporabo leč pri delu z računalnikom.
Pregled je bil samoplačniški (40€) - opravili so pregled, dobila sem testne leče in ta malo tekočino. Ker so mi bile testne leče ok (torej, moje oči prenašajo leče), sem šla kasneje k njim nabavit leče in to je to. Subvencije pa nisem prejela nobene - če se prav spomnim, mi je dejal, da velja le za očala.

NazgulRR ::

Rad bi naročil leče  z: https://www.daysoftcontactlenses.com da jih probam, če so kul.

Prodajajo jih po 6€ za paket 32 dnevih leč (16 dni), vendar pa je minimalno naročilo 2 paketka (torej skupaj 12€ - mesečna zaloga).

Jaz bi imel samo 32 leč, da probam kako so.

Je kdo mogoče, ki bi isto rabil samo 32 leč in bi naročila skupaj? Pogoj je, da imaš enako dioptrijo v obeh očeh.

EDIT: Poštnine seveda ni, naročilo bi pa izvedel jaz, sem v LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

bond007 ::

Jst sem leče iz https://www.daysoftcontactlenses.com ravno včeraj dobil. Imel sem enak problem kot ti, a je sreča te leče hotela preizkusiti tudi punca in sma si lahko razdelila en paket . Leče meni nikakor niso ok. Občutek je, kot da bi imel nek tujek v očesu - občuti se pri premikanju zrklja (nisem zdržal več kot 20 minut...). Vzel sem pa te daysoft 72, mogoče so tiste tanjše daysoft 58 kaj boljše, ampak meni se ne da več preizkušati. Ostajam na Oasys. Škoda, ker so res poceni...

T0RN4D0 ::

Jst sem tud naročil ene. Za 12€ nimaš kaj zasrat.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PrimozR ::

Imaš, oko. Cmon people no, 'škoda, saj so res poceni'?? Ko da nimate že tako rahlo defektnih oči. Ali vam spodobna raven dioptrije morda ni dovolj?

Glede leč samih, prej sem imel dnevne Acuuve (Johnsonsove), zdaj sem na prav tako dnevnih Baush & Lomb Soflens. IMO so te druge boljše.

NazgulRR ::

Za 6€ imam še manj zasrat.
««
6 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122259 (1899) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161666 (1151) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61419 (1165) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717297 (14453) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205035 (4303) JanK

Več podobnih tem