» »

"Štekanje" v igrah (kljub visokemu frameratu)

"Štekanje" v igrah (kljub visokemu frameratu)

Jaffa ::

Imam en problem. Pri NFS (most wanted in carbon) mi v igri na okoli 10-20s tako malo zašteka, kot da bi framerate padel pod 20fps. Pa ne pade nikoli pod 40 (gledano z FRAPS). Tudi če zmanjšam ločljivost, se dogaja enako. Tudi pri 3DMarku opazim to štekanje, vendar fps takrat tudi ne pade. Pri 03 dobim recimo čez 26k pik. Pri Serious Sam 2 pa tega ne opazim. Za Obe igri NFS imam najnovejše popravke. Prav tako imam najnovejše gonilnike za grafiko/sistem. Grafika (@675/1680 - z nenavito enaki problem) pride do 65stopinj med igranjem, procesor je tudi prime 24h+ stabiln (max 55stopinj, NB max 45). Pri AMD X2 tega problema nisem zasledil. Windows je naložen na novo, v ozadju ne tečejo dobeni programi, ki bi obremenjevali procesor. Sistem v podpisu, OS - XP PRO...

Predlogi? :-) Hvala.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Maximus ::

Maš mogoče kaj gor naloženo, ki bi obremenjuje disk? Maš kak antivirusni program gor?

lp!

norcuron ::

Great are mysteries of the mind ... or not?

asus ::

Tole je baje samo za AMD procesorje.

norcuron ::

Kolk sem uspel prebrat postopek opisan na prvem od linkov se da zadeva porihtat za AMD in Intel procesorje.

---- Intel: Pentium 4 w/ HT, Pentium D, Core Duo, Core 2 Duo, Dual Core Xeons
---- AMD: Athlon 64 X2, Turion X2, Dual Core Opterons


Edina razlika je, da pri Intelu rabiš samo KB896256 XP patch + pimplanje registra, pri AMD-ju pa zraven še AMD CPU Driver in AMD Dual-Core Optimizer.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Jaffa ::

Hvala, vendar sem to že imel narejeno. Zdaj sem sicer odstranil X2 optimizer in je malo boljše, a še vedno se malenkost zatika. V bistvu ni ravno, kot da bi FPS padel pod 20, vendar se vidi razlika ko gre gladko in ko ne gre...

Drugač pa v ozadju ne teče nič ...

Še kakšen predlog? :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

ALTbla ::

kako je pa kaj z dual core v visti?

teedy ::

Zdravo, jaz imam eno težavo, ko igram San Andreas, mi kakšne 2minute deluje normalno, nato pa se monitor ugasne in napiše no signal input...stisnem ctrl+alt+delete pa se monitor spet pržge in deluje normalno, v čem bi lahko bila težava, naj povem da sem to igrico imel že naloženo pa je vse delalo normalno, potem sem se je naveličal in zbrisal, in po dougem času spet hotel igrat in nastalo je to....

lp

;-) ::

teedy jaz mam iste težave v COD2. Pomoje je to rpegrevanje grafične, ker če dam detaile na man je kul.

teedy ::

Ja mogoče že, samo kako, da sem 1/2 leta nazaj lahko špilal normalno z istimi nastavitvami v igrici, zdaj pa tuki če dam resolucijo...na najmanj, mi isto naredi;( kaj pa kakšni driverji mogoče?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje AMD athlon X2

Oddelek: Pomoč in nasveti
8895 (710) ncc2000
»

Težave z 9600 GT :(

Oddelek: Strojna oprema
61047 (871) zupanic
»

Znižanje frekvence prenosnika, omejevanje

Oddelek: Strojna oprema
5905 (836) jan01
»

zamenjava AMD Athlon 64 za x2, ali bo delalo

Oddelek: Kaj kupiti
151710 (1043) ender
»

Cool `n` Quiet Control in AMD 64

Oddelek: Pomoč in nasveti
322875 (1626) Racunalnik

Več podobnih tem