» »

malo pomoči tukaj!! katero od naštetih

malo pomoči tukaj!! katero od naštetih

overheat ::

Odločil sem se za nabavo novih komponent. In sicer uzeu bi eno od teh matičnih plošč:

a) Asus P5W Deluxe ali
b) Asus P5B Deluxe

procesor pa Intel Core 2 DUO E6400 2,130 2MB/1066MHz/LGA 775

No zdej pa vprašanja:

slišal sem da je za ta procesor matična Asus P5B Deluxe boljša za navijanje zaradi večjih fsb nastavitev. Ampak pri asus p5w deluxe mi je pa tok ušečen tist dalinc pa vsa tista oprema. Tko da ne vem al naj žrtvujem opemo ali performance. Ali je velika razlika pri navijanju med tema dvema ploščima.

In nikakor se ne morem odločit katere rame nabavt. Razmišljal sem nabavt nek kit 2x512 ali pa če je kakšen cenovno ugodn kakšen 2x1gb. Pa za rame mi ostane največ 50k.Tko da bi mi vaša pomoč zlo prau pršla.

A je kdo že naviju ta proc na tej plati? :\
hello :)

Soon ::

Za E6400 ti jaz priporočam: http://www.nakupi.net/buy.php?&productI...
Miran

overheat ::

a je že kdo naviju ta proc na to matično od Biostar TForce 965PT. Ker plošča se mi zdi zanimivo poceni. Kaj pa ta Gigabyte GA-965P-DQ6 LGA775?
hello :)

JIM22 ::

Dejte folk, mal preglejte ostale teme, ker je teh tem vsaj 5 med 10. Sam mal nižje poglej.

Obcija b) za tvoj ram.

Moderatorji a spite? Nekak nimate folka pod kontrolo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

overheat ::

ej fantje kdo ve kje bi lohk nabavu te rame pa kolk je prbližno cena. A se sploh da jo dobit v SLO

iščem pa točno take rame:

Geil PC2-6400 800MHz Plus
(2x1GB - GX22GB6400PDC)
(Micron Memory Chips)
hello :)

overheat ::

no takole trenutna konfiguracija se glasi:

Biostar TForce 965PT............... 28.900
CORE 2 DUO E6300, 1.866 GHz 2MB, 1066MHz, LGA775 BOX..... 46.000
ohišje NZXT Lexa.............33.500
Napajalnik LC 480W LC6480S.......16.000
Ram DDR2 1GB GeIL PC6400 800 ULTRA CAS4 DualChannel (2*512).....39.900

vsota vseh konponent: 164.300 oz. 687 eurov

Vse komponente bom kupil v FUNTECH-u. Za grafično se še odločam med ati radeon x1900
ali nvidia 7600gt. Ima kdo mogoče kakšen komentar? Kaj ni dobr kaj je dobr itd...:)
hello :)

TOP ::

Jaz sem tud hotel kupiti to plato,potem me je asus pregovoril naj raje vzamem ASUS P5B in sem tud to naroču stem da sem vzel P5B-E ker ima še Firewire vtič ki mi rabi.Našel sem test kjer opozatjajo da ta plata ima kar nekaj hroščev še posebaj pri navijanju,tako da naredi kar hočeš.

ronaldo ::

overheat: ati radeon x1900 poje nvidia 7600gt za malico. Hitrejsa je za 50% vsaj, ce ne se vec. Tako kot lahko vidis tle .

overheat ::

@TOP: katera plata ima hrošče oz. probleme pri navijanju Biostar ali asus P5B-E???
hello :)

JIM22 ::

Obe, mata kar neki problemov.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

sajmonmofo ::

folk nevem zakaj vsi šparate na plati, ki je temelj sistema...

:\

overheat ::

@JIM22: katera pa je zate plata ki nima problemov? A je asus e5b deluxe dobra izbira. Dejte mal pomogat kaj naj vzemem da naum meu pol probleme.

kateri rami 2x512mb?
katera plata do 160 eurov?
hello :)

JIM22 ::

Dej pejt mal na oc-lab pogledat, tam so testi teh plat. Zadnji test je tiborr naredil glih z p5b-e in ni biu najbol zadovoln. GAS je oz. še ima biostar plato in z njo imel tud veliko problemov. Jest imam delux varijanto in nisem rabo še nobenga moda delat oz. ni blo še nobenih problemov z njo.

EDIT: za tvoj proc.(e6300) boš rabo dobro plato, kateri ni problem visok fsb in tud kar soliden ram, da boš proc lahko pošteno navil. Problem je nizki multi in rabš visok fsb da se stvar pošteno navije.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

overheat ::

@jim22: Kako je pa z navijanjem z Asus P5B DELUXE plato in Intel Core 2 Duo E6300 procom? A so kakšni problemi? Je že kdo naviju s to konfiguracijo?
hello :)

bluefish ::

poleg tega raje vzami 2 x 1GB RAM-a, če lahko. Drugače pa 1GB, pa boš pozneje dokupil še en modul.

overheat ::

Kocka je padla: odločil sem se za nasljednje komponente

Biostar T-force 965PT
Intel core 2 duo e6300
Ati radeon x1900

še zmeri pa sem v dilemi zarad ramov. Ne vem katere cenovno ugodne rame (DDR2 6400 2x1gb) naj kupim kateri naj bi se navili z 2.2V in dostopnimi časi 4,4,4,12 na DDR2-1010 ali več.

Pomoč je zelo dobrodošla!! :(
hello :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero maticno za e6420.

Oddelek: Kaj kupiti
311480 (1132) OChack
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192665 (2111) jan01
»

Nakup novih delov

Oddelek: Kaj kupiti
441573 (1133) mkonci
»

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Oddelek: Kaj kupiti
112158 (1673) OrlyTM
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372968 (1766) Cinderela

Več podobnih tem