» »

[DOS] Brisanje imenikov

[DOS] Brisanje imenikov

ovdje kokoš ::

pozdravljeni, imam problem, rad bi se znebil win viste, na žalost to ne gre drugače kot s formatiranje ali v dosu, zanima me, če ima kdo kakšen fajn program, ki je sposoben brisanja folderjev v dosu, jaz imam dva, ki sta namenjena podobni nalogi, brisanju particij, to pa mi ne ustreza, hvala
jebi ga
  • spremenilo: CCfly ()

karafeka ::

Za brisanje imenikov - deltree.exe
za particioniranje je pa partition magic, verzija za dos.

ovdje kokoš ::

a mi lahko prosim bolje razložiš delovanje programa deltree, sem pogooglov, zadevo tudi našel, ni mi pa jasno, kje in kako naj ga zaženem, naj dam zadevo na disketo in jo nardim bootable ? na netu piše, da naj bi zadevo zagnal z diskete v dosu, se mi pa niti ne sanja kako naj v dos pridem

hvala
jebi ga

Matevžk ::

Deltree je slaba ideja za "znebiti se" operacijskega sistema .. zakaj ne moreš sformatirati particije? Imaš na njej podatke? Jih res ne moreš nikamor umakniti za tačas? DVD pečica?
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

kako ti ukaz deltree ni jasen?
deltree c:\windows ali kje maš pač kak tree za izbrisat
naredi en test
mkdir test
cd test
mkdir test1
cd test1
mkdir test2
cd ..
cd ..
deltree test
Those penguins.... They sure aint normal....

SasoS ::

dos ne bo bral NTFS če si dal na NTFS particijo...even more, dos 6.22 ne bere niti fat32.

ovdje kokoš ::

imam NTFS, podatke lahko umaknem samo na dvd, toda s pečenjem gre ogromno časa, pa še možno da kaj ne bo delovalo ko bom dal nazaj, zato bi bilo veliko lažje podatkov se znebiti selektivno
jebi ga

panther007 ::

lahko poskusiš še eno stvar in sicer z izdelavo nove particije. Mislim da program Partition Magic zna narest particijo četudi so na disku že podatki. Torej lahko narediš novo particijo na disku in podatke preneseš na novo particijo, particijo z operacijskim sistemom pa nato enostavno formatiraš in naložiš XP-je nazaj gor. Če imaš pa pomembne podatke pa je itak zelo pametno da narediš backup-e (pečenje na DVD-je, CD-je, drugi disk), ker trdi diski tudi kdaj pa kdaj prenehajo delovati (beri "crknejo").


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brisanje Filov

Oddelek: Programska oprema
11931 (825) karafeka
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141941 (1779) Cokolesnik
»

Kako zbrisati Okna brez formatiranja?

Oddelek: Operacijski sistemi
61140 (839) frudi
»

Kako ohraniti podatke??

Oddelek: Pomoč in nasveti
12874 (779) Koci
»

LINUX-pomoc

Oddelek: Programska oprema
81162 (1055) JeDo

Več podobnih tem