» »

Ni dostopa do skupnih datotek?

Ni dostopa do skupnih datotek?

GaS ::

Zivjo!

Imam en problem; imam tri PCje, in sicer moj je preko kabla do routerja, od sestre je wifi, ter pravtako laptop je wifi povezan. Problem pa imam z share-anjem datotek. Ce jih dam js v skupno rabo, jih noben od ostalih dveh wifi PCjev ne more skopirati k sebi. Vidi jih, le uporabiti jih ne more. Ne glede na to ali dam samo read only za te datoteke, ali pa full access. Na vseh je WinXP SP2. Imam pa na obeh wifi PCjih tudi mape v skupni rabi. Tja pa lahko jaz iz mojega PCja posljem datoteke. S tem da je na vseh PCjih enako nastimano glede sharinga. Tako da mora biti nekaj pri meni narobe.

amigo_no1 ::

Zaženi My computer , desni klik na Shared Documents, properties, sharing -> permisions
in/ali desni klik na Shared Documents, properties , Security .

GaS ::

Tukaj nimam na voljo permissions. Razen ce si mislil desni klik na tisti direktorij katerega bi rad share-al. Kaj pa naj bi nastavil pod permissions drugace?

amigo_no1 ::

Pritisni tipko win+E

desni klik na Shared Documents, properties kot na sliki 1 in 2


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

GaS ::

Ja, in kaj naj bi ta Sharing Folder omogocal? Oz. kaj naj nastavim pod Permissions? Trenutna sem dal na Everyone - Read.

GaS ::

Ta stvar se vedno ne deluje. Nekje drugje mora biti problem. Simple file sharing? Ne vem v cem je fora. Ravnokar sem instaliral winse se na eno novo masino, in od tam pravtako ne morem kopirati/zaganjati datotek iz mojega PCja. Obratno deluje. Torej?

GaS ::

OK, napaka najdena. Ko sem dal permissions direktoriju, ga ni podedovalo naprej na datoteke ter podmape..

zdravc ::

Ravno včeraj sem odpravil enako ali podobno težavo.
Imam domačo mrežo s štirimi računalniki in na mojega ostali niso imeli dostopa, čeprav sem imel vse prav nastavljeno.

Na Microsoftovi strani sem nasel navodilo kako odpraviti tezavo:

http://support.microsoft.com/kb/913628
kdor zna pa žih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153744 (3093) Kankan
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263329 (2954) Mati
»

Win xp, uporabniški računi in dostop do diskov

Oddelek: Operacijski sistemi
51095 (978) mihax00
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243292 (2714) Pyr0Beast
»

Kako povezati dva PCja v mrežo pri dinamičnem IPju?

Oddelek: Omrežja in internet
51074 (994) St@jler

Več podobnih tem