» »

print screen

print screen

marko88 ::

Malo me je sram vprašat pa veeno.Kak nardiš print screen na leptopu oz ali je kaka bližnjica za to če nimaš tipke print screen?

LP

veteran ::

1. RTFM >:D
2. uporabiš program, ki naredi screenshot, npr XnView (Tools - Capture screen).

marko88 ::

Daj ne zajebavaj me.Ziher si ne rabim programa dol vlečt za print screen??:\ (ali pač?)

LP

KTr1sk ::

res ne rabi, pritisneš tipko nad smernimi tipkami (čisto na vrhi), gor piše PRT SC SYS RQ oz print screen in potem greš v slikarja in prilimaš noter (copy-paste) in je to to
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

marko88 ::

laptopa mam tak da nimam print screen tipke!!!!!!!!!:\

#000000 ::

Kerga pa maš ?? mogoče niti ne veš da je, skor vsaka gajba ga ima. LP

marko88 ::

hp compaq nx6125

marko88 ::

Lj a zlomka! Zaj ko si reko da ga ma vsaka kišta pa sem res najo tipko (pa sem 100 krat pregledal tipkovnico-ko hočeš nekaj skrit daj na vidno mesto in ne bo noben našel-preverjena teorija:D ...na tipki insert spodaj malo manj vidno poiše prt sc!!!Samo še vedno ne vem s katero kombinacijo deluje!!!!
LP

#000000 ::

Če stisneš ta gumb boš slikal celoten ekran, tudi taskbar, odpreš recimo slikarja ali bilokeri grafični program, narediš new file in ctrl+v ter pastaš vsebino notri.

Če držiš ctrl+alt in stisneš gumb, boš slikal samo tisto okence ki je trenutno aktivno (bilokaterega programa)

Nato samo še shraniš v primeren format recimo JPEG-JPG ali gif, lahko tudi v BMP ampak bo file takoj par MB velik. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

AndrejS ::

Levo spodaj druga tipka , na njej piše "fn" aktivira vse plave tipke , kakšna je tudi tvoja "prt sc" !

amigo_no1 ::

alt+prt sc ...zajem celotnega okna trenutnega programa v ospredju
prt sc ...zajem celotnega namizja

marko88 ::

Ja fn+ tista tipka pa naredi screen shoot. Potem ko sem končno videl prt screen tipko :8) sem si tak prišo gr zakaj je fn tipka. To je bla ena taka stvar ko se identifivira s tistim kar velja ponavadi za ženske....najprej preštej do deset pol pa govori:D :D :D

Hvala za pomoč !

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
13773 (636) Duhec
»

Onemogočiti PrtSc gumb

Oddelek: Izdelava spletišč
392773 (2059) darkolord
»

Kako naredim Screenshot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
185006 (4539) R33D3M33R
»

PrintScreen - kaj se izvede

Oddelek: Operacijski sistemi
202481 (2210) CaqKa
»

Print screen - Prosim pomoč!

Oddelek: Programska oprema
51611 (1562) ymca

Več podobnih tem