» »

Nekaj je narobe s sistemom, pa ne najdem napake!

Nekaj je narobe s sistemom, pa ne najdem napake!

Mattithyahu ::

Imam sistem:

Windows XP PRO, SP2, frišno naloženi.

ASUS K8V-X SE Motherboard, VIA 4+1 driverji 4.55V, zadnji BIOS 501
plata

Athlon 64 3000+

Geforce 7600 GS 256 MB AGP, priključena na napajalnik, driverji Forceware 97.28, DirectX 9.c vse je enabled in pri dxdiag testih je vse OK.
grafa

1 GB RAM 400MHz

SoundBlaster Audigy 2 ZS, zadnji creatovi driverji 2_09_0016 iz oktobra 2006

napajalo LC 550W

2 X disk Maxtor ATA 133, 7200 rpm, 8 MB cache.

Syncmaster CRT monitor 17"


Vsa vodila na plati so ravno taka kot na komponentah.

Imam problem:

VSE igre imajo vsake pol sekunde nek skokec slike - opazim kot bi se za desetinko sekunde slika ustavila in potem dalje. Beda! Zelo zelo moteče. K bi se nekaj zatikal. Probal sem Doom3, Half life 2, Quake 4. Povsod sem zaznal to zatikanje. In opazil sem, da kot bi npr. pol slike sledilo, pol pa zaostajalo. Npr. gledal sem v zid in se pomikal ob njem ter opazil da se nekateri pol slike pomika hitreje kot drugo. Taka plešoča slika je, bi pa moralo jit lepo tekoče. Isto se dogaja tudi pri minimalnih nastavitvah qualitija kt tudi resolucije, tako ta to ni krivo.

Grafično sem poslal na servis na testiranje, kjer pravijo, da je vse OK...

Je potem sploh možno, da je kriva strojna oprema, če je grafična OK? Je mogoče treba v nastavitvah driverjev kaj nastavit? Pojma nimam kaj in kje....

V sistemu ne najdem nobenih virusov in ko igram ugasnem vse druge programe razen Avasta. Poskusil sem ugasnit tudi tega pa je blo isto.

V BIOSih imam več ali manj default nastavitve, razen za grafo kjer sem naštimal na 8X AGP in pričakovano velikost 256 MB. Bi bilo lahko kaj drugega za nastavit?

Bi bile možne take karafeke zaradi RAM-a ali pa procesorja - ta ima normalno temperaturo in ga nič nisem navijal? Kako se testira RAM ali procesor? Kaj pa napajalnik? Kako se ga preveri, če deluje OK?

NA SERVISIH MI NE ZNAJO ODGOVORIT! Upam, da je tle kak majster ki bi to znal... HELP!!!!!!!

Oven-2k ::

RAM lahko stestiraš s programom MEMTEST in sicer imaš dve možnosti - slediš navodilom na tej spletni strani, druga možnost pa je, da si potegneš dol in zapečeš Ubuntu / Kubuntu / Xubuntu distribucijo linuxa, ki ti ob zagonu iz CDja ponudi možnost pognati MEMTEST namesto linuxa :)

Za procesor je nemalo orodij, s katerimi ga lahko obremeniš in gledaš kako se potem sistem obnaša. Recimo Prime95 (ko ga zaženeš izbereš "Torture test" ali nekaj v tem smislu - ne vem več na pamet).

Sicer pa nisem ravno kak strokovnjak za probleme z grafiko, amapk ponavadi je, ko se ti kaj periodično ustavlja, krivo pregrevanje.

PS: Meni se je recimo pregrevala zvočna kartica, ker je bila zabasana nekje brez zraka - pa je zato zaštekal cel sistem, dokler nanjo nisem usmeril enega ventilatorja.
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden problem z OSom nasploh (težko definirat)

Oddelek: Operacijski sistemi
17953 (647) Meizu
»

Ugašanje računalnika za cca. 2 sek. po resetu & problem pri high load (3dmark)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141332 (1144) PlayTheGame
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705031 (4212) ross|e20
»

Memtest86 pokaze napako.. Ali moram RAM vreci stran?

Oddelek: Strojna oprema
272010 (1488) Paramedic
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382364 (1614) R33D3M33R

Več podobnih tem