» »

7900 GTX

7900 GTX

[Op] ::

Hi!

Zanima me koliko je realna cena 7 mesecev stare kartice nVidia 7900 GTX (še v garanciji seveda)!?

THX za odgovor!

asus ::

pomoje ne več kot 67k ,ker za 67k dobiš gto,ki je identična gtx-u samo ima nižje ferkvence ,ampak navije se pa komot na ferkvence gtx-a in več

Primoz78 ::

Navije ze ampak to ni native GTX, zato je pomojem cena lahko malo visja kot nova GTO...seveda, vse odvisno od povprasevanja po teh karticah in kolk folka je osvesceno o tem da dobijo GTO, ki gre v GTX z mal hecanja za podoben dnar...ker cena GTX-ov je se vedno precej visja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

IVo ::

GTO se mora voltmodat da doseže frekvence navite GTX, je pa res da je tvoja GTX rabljena tak da cena bi mogla bit tam okrog 65k.

Primoz78 ::

...sam BIOS flashat in ne fizično voltmodat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

IVo ::

No no...Kaj pa pridobiš z flashanjem biosa? Skor NČ. Sam da ti piše 7900GTX in mal oslabljene ram latence (zato mal večji clocki na ramih). Voltaža se nč ne spremeni. GTO ma 1,8V na ramih, GTX pa 2,1V. Ne vem kak ti misliš povečat to voltažo brez hard moda.

Primoz78 ::

...se opravicujem IVO...sem spregledal "navite" GTX...to pa je treba VMOD-at jap...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Mavrik ::

Primoz78: Od kdaj pa se cene postavljajo glede na to na kolk se da kartice navit?
The truth is rarely pure and never simple.

Primoz78 ::

Mavrik a sem to reku slucajno? Naceloma cena za native GTX-a naj bi bila visja kot za GTO...ceprav se da GTO modat v GTX...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

[Op] ::

Ok thx folk in očitno bom ostal pri sedanji 7 seriji ker kolikor vidim so z sedanjo 8 serijo trenutno še kar problemi (predvsem z GTXom) in da bom zanjo moral kar precej seči v žep (cirka 50k za novo) kar pa se mi ne splača.

Ajde ;)

asus ::

ivo ne bluzi da rabiš volt modat gto za ferkvence gtx.Ni res za hec jo naviješ na 700\1600 in več kar je višje kot je gtx ,če jo pa vmodsaš je pa še boljša v 3d mark proti gtx-u in to zato ,ker ima gto bolj zategnjene latence ramov

Primoz78 ::

@asus...kot je Ivo povedal GTX ima voltazo ramov 2.1V GTO pa 1.8V...tko, da ce hoces dosezt kar dosezes z GTX-om je treba kartico VMODat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

asus ::

in kaj boš rekel na mojo gto brez kakšnega koli vmoda
>:D

sploh pa sem jest mislil da če imaš recimo gto na 700\800 ali pa gtx na 700\800 na istem sistemu,v 3d markih gto povede zaradi nižjih latenc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

IVo ::

Kot prvo TI NE BLUZI, pa nauči se brati. NAPISAL SEM NA FREKVENCE NAVITE GTX to je pa več kot 1600MHz, sam imam to grafo in vem o čem govorim. Kaj se sploh ukvarjam s takimi izjavami, folka k misli da vse ve; dejansko je pa daleč od tega!!!
P.S. Kaj ti pomen tist>:D smajl pa se mi tut ne sanja... Če misliš da si edini ki si jo navil do teh frekvenc si pa tut lolek...Da te mal prizemljim...Moja trenutno deluje na 730/850 brez vmodov (artefact free):P milo za drago...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Izi ::

Ja, pravijo, da gre 7900GTX nekje do 730/1900 brez kakšnih modov, samo ohišje mora biti dobro prevetreno.

Tako, da je 7900GTX, ki je še v garanciji vsekakor vredna več kot nova 7900GTO.
Po moje je vredna okoli 80k SIT.

asus ::

ivo ti se pa nauči gledat in če nevidiš men ram dela na 1800mhz,proc gre pa tud do 710,sam pol morem ram dati na 1780:D .Pa najdi mi enega,ki mu gto brez vmoda gre ram na 1.8ghz

Primoz78 ::

asus...ti si pa tudi smesen. Prvo posplosujes da grejo GTO-ji na frekvence GTX in vec brez volt moda pol pa tuki napises, da naj ti najdemo enga, ki mu gre tolk....mislim no...:|

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

IVo ::

Why bother...

asus ::

primož saj grejo na ferkvence gtx in več.To k sem pa rekel ,da naj najde enega na tem forumu,je bil samo odgovor na to k je ivo rekel če mislim da sem edini ki jo je navil na te ferkvence.Am mislim da ga ni da mu gre ram na 900 brez modov.Ali pač

edit:naj postavi ceno višjo od 70k pa me zanima kok folka ga bo poklical? (to so samo moja mnenja vi imate pa pač svoja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Izi ::

naj postavi ceno višjo od 70k pa me zanima kok folka ga bo poklical

Tukaj imaš pa verjetno kar prav.
Ampak to ni razlog, da bi kartico prodajal za nižjo ceno.
Je samo znak, da se te kartice trenutno ne splača prodajati. Kot sem videl zgoraj je [Op] to že sam ugotovil.

7900GTX je še vedno več kot dovolj hitra prav za vse igre in z driverji ni večjih težav.
8800GTX je sicer precej hitrejša ampak so z njo še težave zaradi beta driverjev, pa še nobene igre ni, ki bi znala izkoristiti vse tiste silne novotarije, ki jih 8. serija prinaša. Sploh se jaz z 8. serijo nebi ukvarjal, dokler nimaš na računalniku Viste, kjer bo kartica sploh prišla do izraza, seveda ko bodo porihtali driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Help! kupujem nov pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583817 (2922) delpier
»

7900GTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1037691 (4665) Čmrlj
»

Geforce 7950GT

Oddelek: Navijanje
191358 (1048) asus
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284195 (2879) Primoz78
»

x1900gt ali 7600gt

Oddelek: Kaj kupiti
241434 (1002) Mr.B

Več podobnih tem