» »

Printer problem,naslov na kuvertah!?

Printer problem,naslov na kuvertah!?

Racunalnik ::

Imam laserjeta 1100,dela ko sus,nevem pa zakaj ko printam naslove na kuverte,te mece na sredino,pa ali je nastiman vse na auto ali pa ce sam napisem,ni sans da bi bil naslov lepo v desnem spodnjem kotu,ampak mi veselo tiska naslove na sredino kuverte.
Ce dam manual,sem probal dat cist v desno skrajnost ampak se postavi cesto na levo,ceprav ze v defoltu stoji naslov desno in vec kot od sredine kuverte ne mores cez.Ce ne dam na najvecjo skrajnost kolkr word to dovoljuje,se premakne naslov za kaksen cm v desno,ampak to je se vedno sredina.
Kuverte imam nastiman na Italian,ker te ustrezajo mojim dimenzijam.

Isto mi pa dela pa ce je to word 2000,2003,2007

amigo_no1 ::

V nastavitah strani (meni Datoteka) ročno nastavi velikost papirja na "Custom" (npr 11x21 cm za kuverte ) - velikost papirja se potem mora spremeniti , kaj je opazno že v samem Wordu

Racunalnik ::

Kje to tocno mislis,nimam slovenske verzije,kaj ima papir veze z kuverto?

bastadu ::

Gre se za velikost kuverte, katero nastaviš kot velikost papirja v nastavitvah pred tiskanjem... Če imaš vse na auto imaš verjetno po defaultu izbran A4 list :\

amigo_no1 ::

meni File / Page setup --> Paper size

Racunalnik ::

Najdu,ampak to je paper size,jest rabim za kuverte,kar je pa v opciji za ENVeLOPES ze nastimano Italia 220x110 kakrsne kuverte tudi imam.
Vrjetno se ne stela v paper,dimenzije za kuverte,al kaj hocte povedat??

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

anyone?

Matek ::

Ja, v paper se stela velikost za kuverte. Ce bos tam nastavil taksno velikost, kot jo imas, se ti bo v wordu avtomatsko prilagodil dokument (ne bo vec A4, ampak bo tak, kot ga bos vnesel). Potem bos tocno videl, kam bi naj zadevo dal in ne bo problemov - poskusi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

amigo_no1 ::

paper size == kuverta size
Isto sranje, drugo pakovanje :D

Izmeri kuverto (širina , višina)
in vnesi mere v
meni File / Page setup --> Paper size

Nato natisni eno kuverto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Racunalnik ::

Ce grem stimat pod page setup/papers in nastimam dimenzije kuverte mi a4 format na katerega se pise,razdeli na dimenzije kuverte.
To ne more biti to.Jest grem pod tools in envelopes in tam imam okencek v katerega napisem naslov in dam print,sam tm pacsprinta na sredino kuverte pa ceprav imam rocno nastimane prave dimenzije kuverte.
Zdej enostavno vec nevem kaj je narobe.

Racunalnik ::

Nobeden?

miko 55 ::

kaj pa če bi kuverto poravnal na drugo stran in tako bi bila prav:\
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Racunalnik ::

Kuverte imajo svoj prsotor tolk kolkr so siroke po dolgem in jih ne mores dati v lezecem polozaju notr.

Antares88 ::

Jaz bi pa tole temo izkoristil za moj problemček. Včeraj sm nesel napolnit kartuše za Canona MP150 in ko jih dam notri mi software in printer (ledici na printerju) prepozna, da so kartuše prazne. Ampak printa pa normalno. Težavo naj bi nekako rešilo, če bi restartiral to itengrirano vezje, ki je na kartuši. Kako se pa to naredi? Oz če kdo pozna kako drugo rešitev bi prosil, da mi jo pove.

Lp, Antares!

DontPanic ::

Racunalnik, si rešil problem? Ker jaz imam sedaj isto težavo. Italijanske kuverte (23x11cm) in mi naslovnika vedno printa na sredino. Probal sem tudi pod "MOŽNOSTI" naštimat oddaljenost od levega roba (po defaultu je naštiman na "samodejno") in nič. Vedno printa na sredno.
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Printanje kuverte s HP-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61534 (1445) Yossarian
»

Canon PIXMA iP4200

Oddelek: Kaj kupiti
304017 (1815) gyga
»

Laserski tiskalnik za tiskanje A4 nalepk

Oddelek: Kaj kupiti
165282 (4751) destiny
»

Tiskanje naslova na kuverte

Oddelek: Programska oprema
65948 (5846) iskra
»

VB: Printer.PageSize

Oddelek: Programiranje
131102 (994) Zzzzzzz

Več podobnih tem