» »

Azbest vs. steklena vlakna

Azbest vs. steklena vlakna

STASI ::

Zanima me predvsem škodljivost enega in drugega na človeka oz. njegovo zdravje. Kje bi lahko potegnil vzporednice med azbestom in steklenimi vlakni in kje ne.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Nejc Pintar ::

Vsekakor imamo povsod drobne iglice ki se zarijejo v tkivo. Zraven lahko kamot damo še karbonska vlakna.

So pa steklena vlakna ponavadi z epoksijem premazana, tako da ob normalni uporabi ne letijo naokrog, razen če žagaš, ...
Lahko je biti prvi, če si edini!

__luka__ ::

azbest je rakotovoren, mislim da steklena vlakna niso, povzročajo pa srbenje ob stiku z kožo (pač iglice,ki ...), karbonska vlakna sama niso strupena, strupen je prah ki se vdihava pri žaganju.
the truth is out there

Nejc Pintar ::

tudi pri azbestu se AFAIK ta rakotvornost skriva prav v teh iglicah, ki se zapičijo v pljučne mešičke?
Lahko je biti prvi, če si edini!

celada ::

Azbestna vlakna so rakotvorna prevdsem zaradi azbesta in so precej bolj skodljiva kot steklena vlakna, steklena vlakna so sam jeba ko se jih namesca ker so zoprna k hudic, zarijejo se ti v kozo in jih je kr tesko vn spravt.

STASI ::

Sam glede steklenih vlaken navajajo da je premalo kliničnih preiskav narejenih.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

celada ::

Jst kar vem o steklenih vlaknih vem iz prakse tak da mozn da so skodljiva vem sam da se ti zarinejo kamor je najmn treba in da kasljas kot nor po delu s njimi.

slo-man ::

zdravo


samo kolikor jaz vem naj steklena volna nebi toliko škodovala kajti naj bi jo prestrezla nosna sluznica in zato se izloci azbest pa naj bi usel sluznici in se zaril v pljucne mesicke.

lp

Mamaplata ::

A je samo to o steklenih vlaknih ?
Zanima me namreč ker delam z njimi vsak dan in je kar veliko prahu v zraku kljub dobri ventilaciji .
Torej , če kdo še kaj ve o tem naj prosim napiše .
Hvala

Pyr0Beast ::

Potem pa obvezno kakšen dobr filter (na ravni HEPA filtra ali še finejši)

Dobr nadomestek za azbestna vlakna so keramična vlakna. Steklena vlakna se drobijo, vendar ni so niti približno toliko drobna, kot so azbestna.

So pa vsa omenjena vlakna kemijsko bolj ali manj inertna.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

če bi bila steklena vlakna tako škodljiva kot azbestna, bi to že vedeli. tako da verjetno niso. vsekakor pa je zaželjena zaščita.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vice ::

Sej za azbest so "načeloma" ugotovili da je škodljiv šele, ko je narod začel crkavat... Pa bi to lahko ugotovili veliko prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Pyr0Beast ::

Jup. Dejansko je narod -ugotovil- njegovo škodljivost, tisti -zgoraj- so to vedeli že veliko prej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

vse kar gre mimo nosne sluznice direkt v pljuča neprečiščenno je strupeno in možno kancerogeno. tudi prast pri brušenju hrastovega lesa je kancerogen.

kjer je prah je za moje pojme obvezna maska za zaščito dihal.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

kekz ::

Če bi bila steklena vlakna narejena kvalitetno, jim ne bi smelo faliti nič, ker potem kratkih prašnatih vlaken ne bi bilo. Iz stekla je mogoče narediti kvalitetna vlakna, ki so dolga in jih zaradi dolžine ne moreš dobiti v pljuča. Meni so bolj sumljiva kamena vlakna, ker so bolj umazana in nehomogena in se zato bolj prašijo (več je kratkih vlaken).

Nenazadnje so tudi TK fibri steklena vlakna. Dolga kvalitetna in v enem kosu.

Tudi ogljikova vlakna so lahko zelo kvalitetna. Za eno naših večjih in bolj znananih regatnih jarnic (maxi jena ali viharnik?) je bilo rečeno, da ima jambor iz ogljikovih vlaken in ta vlakna da so v enem kosu od tal do vrha. Brez skrbi, da ti taka ne bodo nikoli zašla v pljuča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Azbestno tesnilo peč

Oddelek: Loža
81177 (913) alese
»

Fiberglass

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71206 (1040) RejZoR
»

Kako si država lahko privošči salonitke v 21. stoletju?

Oddelek: Loža
243698 (2283) Avenger
»

ogljikova vlakna

Oddelek: Loža
125385 (4358) koyotee
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921745 (15800) DimmniBurek

Več podobnih tem