» »

Problem with hdd

Problem with hdd

*ziga* ::

No jaz sem za b-day od bratranca dobil en hdd hitachi 80gb in zdaj je problem v instalaciji jaz ga priklopim na sata s tistim rdecim kablom in na napajalnik imam se en podalsek (to use naredim ob ugasnjenen kompu)in ko pridem v vinse ga ne zazna... Pa pogledam malo po vinsih pa sploh ne kaze da imam sata vhode.. Potem pogledam navodila maticne in pise da je treba sata vhod "nalozit" ubv. Driverje jaz resetiram komp klinem boot meni izberem cd rw da bi instaliru (tko je pisal u nav0dilih maticne)pa tudi pisalo je da rabis disketo (prazno)prej sem eno formatiral pa je nekaj napisal da nekaj ne more:(

A imate kaksne ideje?

iMark ::

A tud v Computer managementu ti ga ne pokaže? (Start > run > napiši to: "CompMgmtLauncher" > poglej pod Disk management če maš slo. upravljanje diskov > in tam poglej če je znan nov disk.

*ziga* ::

jst sem tole besedo prekopiral v zazeni pa ni blo nc je napisal da naj preverim ce sem ime besede napisal pravilno...drugace sem pa ze slisal da je treba u biosu omogoci sata samo nikjer nisem nasel nic:D

*ziga* ::

sem kar rocno prisel do tega in in zaznal nic

bluefish ::

torej ti v DiskManagement ne pokaže novega diska?

amigo_no1 ::

Ti bios pravilno prepozna disk ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

*ziga* ::

NE PREOPAZNA NITI U BIOSU....:( ce slucajn ni fuč tale disk .ce slucajn je k sem si zarad nega skor komp sfuku tokak sm bat. vn vrgu k ni hotu u vinse ....jao 5ur sva se s strumfam zajebavala sam nc>:D

zlobcek ::

ce mas winse na drugem disku in tega ne bos uporabljal za sistem, potem ko boš v windowsih naloži driverje za sata iz cd-ja od matične plošče, ki si ga dobil zraven. dobiš jih pa valda tudi na netu. Pri meni je bilo pri sata disku v biosu tudi vse čudno. Kolikor vem itak če nimaš sistema na problematičnem sata disku winsi preko svojih driverjev od matične pedenajo to mimo biosa. Mogoče se pa tudi motim:P

lp zlobcek

lanicorec ::

čist enostavno.daj mostiček iz položaja master v položaj slave pa bi zadeva morala delat

iMark ::

A ni reku de ma SATA :\ se prave de đaperji...jih ni :D

*ziga* ::

ja nevem no jaz sem potem dal ta disk prijatelju in pri njem je vse normalno delalo:(
nimam pojma zakaj ne >:D

Klemzz ::

a si u biosu enejblu sata?

*ziga* ::

ja neki sem provbavu potem pa se v winse nisem mogu tako da sem mogu bios resetirat...

DominusSLO ::

kakemu kolegu časti pivo, da ti nastavi bios pa bo ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

*ziga* ::

ah itaq to je biv darilo za moj rojstn dan zj bom itaq names tega dobu cooler za proc(ud bratranca seveda:d)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332722 (2311) srus
»

ne vem zakaj ne dela

Oddelek: Strojna oprema
7796 (689) x45
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497411 (6245) Lyon
»

Kako usposobiti sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
9914 (817) 5er-->
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind

Več podobnih tem