» »

Kako usposobiti sata disk

Kako usposobiti sata disk

bovas ::

Imam sata disk pa mi ga računalnik ne zazna. Priklopil sem vse pa ni nič od njega.
Kaj naj naredim da mi bo disk zaznalo da bom lahko posnel windowse. Poskusil sem skoraj ze vse pa ne najdem nič.
Prosim za pomoč!
Hvala.

mihec87 ::

Da bos lahko posnel winse rabis sata driverje na disketi..

bovas ::

Kako pa usposobim disk?

zee ::

da bos namestil Windowse ne potrebujes nobenih gonilnikov na nobeni disketi. ze nekaj let ne. disketo z gonilniki potrebujes samo, ce hoces namestiti RAID gonilnike.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bovas ::

Poglejte, jaz sem kupil nov racunalnik v Avstriji po delih:
maticno plosco asus P5WD2, i955x dual PC2-667 DDR2;
procesor intel pentium d940 socket-775 boxed, 2x 3.20 Ghz, 200Mhz FSB;
rame corsair DIMM valueselect 1024MB PC2-533 DDR2 CL4-4-4-12;
ter trdi disk SEAGATE Barracuda 7200.9 250GB SATA II (ST3250824AS).
Ostalo imam vse, vendar pa ko sem sestavljal komponente na maticno plosco sem prvic videl kabel za katerega domnevam da je za SATA diske (ter ta kabel tudi pase v moj disk). Nato sem prikljucil se svoj dvdrom in nato sem ga vklopil. Ko mi je na zacetku pisalo vse lepo in prav, nato mi pa ni pisalo da mi zazna trdi disk, nakar nisem mogel namestiti windowse na ta nov disk. Nato sem nekaj pregledoval po biosu vendar tam mi kaze da mi zaznava trdi disk pod Third IDE Master, vendar mi vseeno ne dela in sedaj nevem kaj naj storim!
Prosim pomagajte in svetujte!
Hvala

~Speed ::

Maš v BIOS-u vklopleno podporo za SATA diske?
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

bovas ::

v biosu pod IDE Configuration imam vkloplken Standard IDE, nato pa Enhanced mode in pod tem SATA funkcijo (poleg te imam se moznost PATA, vendar pod tem tudi ne dela)!

OChack ::

tole je mev tud kolega dans problem, prvo updjtej bios od plate, pol odklop IDE diske, mej sam tega prkloplenga, tm mal poglej kko more bit naštiman d ti bo SATA delal (mal ugibj če si zgubu knižco z navodili) in pol utakn u cd rom winXP cd pa nared particijo, če hoč da ti bo zaznal diske večje od 137GB mislm da rabš pr vinsih pol sp1 paket..........
Int€l inside, IDIOT Outside

bovas ::

Imam updejtan bios in poskusu sm ze vse kombinacije vklapljanju v sata vtiče ampak ne gre! Kolega mi je reku da bi se moglo preko biosa nekak uredit vendar sem ze skoraj vse poskusu pa ne gre! Moti me najbolj to da mi diska ne zazna!

5er--> ::

Klik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514042 (3208) MasterKiD
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

Problem z Win XP na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71915 (1783) Dejancek
»

Serial ATA in namestitev WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101547 (1394) Fizikalko

Več podobnih tem