» »

SMARTY

SMARTY

KmelJo ::

Zdravo!

Ima kdo izkušnje s Smarty-jem, ker namreč delam v eni rač. firmi in so mi rekli, da bom naslednjo(e) spletno(e) stran(i) delal prav s Smarty-jem.
Zato me zanima, kaj je potrebno za delo s Smarty-jem.

P.S.: Prosim brez kakšnih bedastih komentarjev, pač sem novinec pri delu s Smarty-jem in me zanimajo določene informacije, s katerimi bom hitreje osvojil znanje!!! :D
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

Kami ::

V bistvu nič extra, pač moreš "razumet" taki način dela.

Meni se je na začetku zdelo bedno ko sem gledal ampak sem se nekak navado na smarty, pa je čisto kul (čeprav rajši delam brez smarty z kakim svojim simple template classom).

Drugače pa maš dosti vsega v dokumentaciji.

Gorky ::

Smarty je okej, loči prezentacijo od aplikacije, kar pomeni, da tudi vsebuje nekaj programiranja, ampak na zelo simpl način... v bistvu pa je very simpl, verjetno boš delal več ali manj z assign stacki in potem kakšnimi includi v smartiju...

lp
Jutri pa je že nov dan.

amd64bit ::

Ja pri smartiju moraš dojeti celotno logiko izpisovanja, ki jo pač zahteva tak način dela. Drugače je pa še najhiterjša stvar, ki prav tako loči logiko od designa, da pač enostavno v enem fajlu narediš vse kar rabiš v drugem pa preprosto izpišeš HTML kodo s PHP spremenljivkami. Je zagotovo hitreje kot kak smarty ali kaj podobnega, pa še večjo svobodo imaš, samo paziti moraš, da res dosledno ločuješ logiko od designa.

KmelJo ::

Kako je pa kej povezaza smarty-ja z bazo (npr.: MySQL, mogoče kdo pozna PostgreSQL - tega moram uporabit!?) ?
Imam probleme s tem. Mogoče je to na easy, ampak nekak mi ni uspelo do sedaj naredit tega!
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

overlord_tm ::

Ammm, kolikor vem se to ne da (Razen prek smartyeve komande ki izvršuje PHP ukaze).
V PHP skripti potegneš podatke iz baze, potem ji pa podaš Smartyu preko asign komande =)

CyberDuck ::

Smarty je template engine in nič drugega. Kot so nekateri že napisali. v PHP skriti primer index.php pripravis podatke in jih podas Smarty-u.

$tpl = new Smarty();
$tpl->template_dir = 'pot do templatov';
$tpl->compile_dir = 'pot do compiled direktorija le ta mora biti pisljiv za www userja';
$tpl->config_dir = 'pot do onfigov'; // Tega ne rabis
$tpl->cache_dir = 'pot do cache direktorija'; // Tega tudi

Zadnje dva lahko ponucas ce jih seveda rabis .... Vse poti naj bojo abosultne.

Potem pac pripravis v index.php podatke in jih podas smartju.

$tpl->assign('test', date('D.M.Y'));

$tpl->display('index.tpl'); // Tu povemo ker template naj Smarty prebere v template direktoriju ki si ga nastavil zgoraj

v index.tpl imas html in v index.tpl potem lahko uporabis podatek ki si ga podal Smartyu v index.php

npr:
< div>{$test}< /div>

$tpl->assign('test', date('D.M.Y')); je v smartyu potem {$test}

Stekas ? Upam da :)

Potem lahko tudi v smartyu uporabis zanke ipd. http://smarty.php.net/manual/en/search....

Zadeva je cist simpl. Samo postekat mors in mislil da bos to kar hitro postekal!

Lp

KmelJo ::

To štekam, kar si napisal, kaj je potrebno narediti, da se stran prikaže z določeno vsebino, edini problem ki ga trenutno imam, je ta, da ne znam povezati smarty-ja s PostgreSQL-om. Kajti v ozadju je baza, iz katere se pobirajo podatki, ki bodo prikazani na strani.

Rabil bi samo primer povezave Smarty-ja z bazo(MySQL, {mogoče kdo že probal s PostgreSQL?},...) in kako se poberejo podatki iz baze.


tnx ;) :)
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

CyberDuck ::

Kako povežeš? Isto kot sem ti napisal!

$result = mysql_query.....; ali pa postgresql Poglej si php.net/mysql php.net/postgresql
$tpl->assign('result', $result);

in potem v smartyu z foreach stavkom letis skozi rezultate iz baze...


Lp,
Blaz

mjakop ::

Povezava: pg_connect
Query: pg_query

pg_fetch_array
pg_free_result

To so pa tudi več ali manj vse funkcije, ki jih boš rabil. Kako se pa za smarty naredi si pa poglej v postu od CyberDuck.

KmelJo ::

imam eno vprašanje glede smarty-ja, in sicer:
kako narediti, da ko klikneš na link, da se odpre Open/Save Dialog (za slike)?
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
7994 (842) msarc1
»

Zend Framework in Dwoo template engine

Oddelek: Izdelava spletišč
111439 (1203) BigWhale
»

Optimizacija strani za mysgl bazo

Oddelek: Izdelava spletišč
131239 (1023) mjakop
»

Šumniki v tpl datotekah

Oddelek: Izdelava spletišč
111535 (1347) Gorky
»

PHP template generator?

Oddelek: Programiranje
71086 (911) Trubadur

Več podobnih tem