» »

Kaj pomeni ntldr ?

Kaj pomeni ntldr ?

nightraider ::

Ko zaženem komp se mi tik preden bi se mogli zagnati windowsi, mi ispiše NTLDR is missing spodi pa press ctrl alt del to restart. Kaj bi to lahko bilo ali je kaj narobe z diskom sicer imam tri in če jih posamično vklopim na vseh napiše isto ??

hvala za pomoč:O

Tr0n ::

Google is your friend.

V tvojem primeru verjetno pomeni to, da bootas z diska, kjer nimas sistema. Preglej nastavitve v BIOSu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Stajerc ::

Poskusi s tem:

1.) v biosu nastavi boot from cd
2.) vstavi windows xp inštalacijski cd v Cd-rom
3.) Zaženi računalnik
4.) Počakaj okrog 2 minuti da se naloži inštalacija windowsev do prvega menuja izbire
5.) Pritisni R (to repair windows XP instalation using recovery console press R)
6.) Izberi s številko (1,2,3...) windowse kateri se zaganjajo z diska in sedaj ne delujejo
7.) administrator password: (pritisni enter) razen če imaš kakšno geslo nastavljeno
8.) počakaj da se izpiše ukazna vrstica (c:\windows) in vpiši 2 ukaza ločeno FIXBOOT (pritisni enter) FIXMBR (pritisni enter) če te kajkoli vpraša po ukazu pritisni Y (yes) in pritisni enter.
9.) Znova zaženi računalnik

Edit: samo ta delaj na lastno odgovornost in prej poskusi druge stvari ker če imaš več inštalacij windowsew na istem računalniku ti lahko kaj potem ne deluje več.

Sam se odloči pač in poskusi če nimaš drugeg izhoda več.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ntldr is missing - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
201008 (817) solatko
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
327088 (6236) kreki
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224779 (3598) gorenjc
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624412 (3747) WarMaker
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443107 (2345) xpozed

Več podobnih tem