» »

LED diode namesto neonke???

LED diode namesto neonke???

kuglvinkl ::

Grafična karta ima dve, čisto majhni LED diodi (khm) in če je v sobi tema, se svetloba vidi v sprednji luknji v plastiki (intake).

Torej, ali bi dobil dovolj svetilnosti za okno v stranici, iz denimo 10 kom LED d., ki imajo (naj)večjo svetilnosto. Postavil bi jih v vrsto in prilepil na denimo košček plastike. Ako se to splača, beri dalje.

Kakšne LEd d. moram kupiti? Točno, po modelu oz. vrsti, da vem kaj moram reči v elektro štacuni.

Se pretirano grejejo?

Kako naj jih zvežem? Bo 12V dovolj? Bi mi lahko kdo po "štromarsko" skiciral vezavo, da bi lahko prjatlu to mailal in bi on "iz prve" takoj naredil zadevo?

Kaj menite?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Slaba ideja?
Your focus determines your reallity

segi ::

Bad.Kupi raje 12V neonko pa jo daj na molex.:\
Samo pazi če maš dovolj velik (močan ) napajalnik.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

kuglvinkl ::

Zakaj je slaba ideja? Predrago glede na učinek svetilnosti? Pije prevč štroma? Se preveč greje? Je z neonko manj dela?

Pljiz
Your focus determines your reallity

Cwetto ::

Sigurno je z neonko manj dela :)))
Jest jo mam, in dela brez problemov.

AMPAK STARI!!!! Zakaj ne bi probal z led-icam? Če ne bo dobr, lahko še zmerej daš neonko. Če pa bo dobr, boš pa pač ta glavn, saj noben ni tega naredil.
Zakaj bi moral met tako, kot majo ostali? Mej nekej unikatnega...



--------------------------------
RY,
http://cwetto2000.tripod.com
Klepetalnik 1.2 - slovenski forumi na dlani
http://www.ruleless.com/klepetalnik/

LojzePek ::

Jest sem razmišljal da bi namestzo neonke, dal noter rotacijsko luč. Verjetno bi šlo?

kuglvinkl ::

Zelo verjetno bo zadevščina narejena. Samo še štromarja moram prepričati, da si vzame čas!

Tnx
Your focus determines your reallity

ls ::

sporoci kdr bos naredu in kako bos.. jst sm tud to mislu ma mi je par ledic skurlo pole sm obupal:))

kuglvinkl ::

To me pa zanima, kao si jih skuril! Slišal sem, da so didode 5V. Si jih morda dal na 12V?. Sicer pa, bi mi lahko kdo skiciral zadevo? Namreč, za test potrebujem vezavo na eno diodo, če se bo obneslo jih bom zvezal več. Stvar bi priklopil na molex. Pljiz
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

SkyNet ::

Poglej si malo nedavni člaek o šalterjih. Tm nekaj o diodah in njih vezanju.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

`ripper` ::

Hehe, ce ste fantje LEDke na 12V prklaplal, ste lahk skor se vesel da vam napajalniki se delajo. Kukr so mene na soli pr OET ucil, dioda kaze svojo prevodnost ze bl prot neskoncno =)) Ze na 5V brez predupora se ne pocut najbols, tko da ne probavat prevec direkt na 12V klemat to =)))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

tomaz255 ::

Če mislite devat ledice v ohišje vežite pred vsako 1 kilo Ohmski upor.

kuglvinkl ::

Torej, na daljšo nožico diode maso, vse skupaj vežem na 5V, pred to pa vtaknem 1k Ohmski upor?
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

1k je preveč ... dej raj tam nekje okol 700 ohmov....

EX-B ::

Eh kaj se bos matral z predupori. Jest mam 3 modre LED (UltraBrightke) skupaj zaporedno vezane na 12V (vsaka dobi 4V; imam pet takih ploscic in kista SEVA po celi sobi) in delujejo sedaj ze kaksne dva meseca stalno bp. Grejejo se nic, stroma pa popapajo skoraj nic. Brezveze neonko, porabi trikrat vec stroma, zavzame desetkrat vec placa, sveti pa morda malcek bolje, vendar ni vredno zaradi malce prej nastetih zadev.
Lp. EX-B

kuglvinkl ::

EX-B: bi mi lahko to skiciral in mi poslal po mailu?
Your focus determines your reallity

Dami ::

EX-B: tud mene zanima kak si to vse zvezal in fajn bi blo tud kako sliko pokazat. Če maš kej od tega mi plis mejli.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

EX-B ::

Ups sorry en lapsus je bil v prejsnjem postu (prehitro pisal, se mi je mudilo), imam STIRI LEDice zaporedno vezane in vsaka dobi TRI volte... Na stirih voltih bi ble ze skor mal pecene ane fantje :D Ok bom narisal po kosilu pa bom potem tukaj postal... Slik pa zal nimam, nimam ne digitalca, ne webcama in ne skenerja... Nagovarjam enga frenda da bi prisel z digitalcem pa noce...
Lp. EX-B

EX-B ::

No eto fantje skica vezave je tukaj. Samo da imam jaz te LEDice se na PCBju pricinjene.
Lp. EX-B

SkyNet ::

Huda skica:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

Sej dela - sam 3V je pa vseeno mal preveč ... 2-2.5 še ... kar je več je pa skoraj preveč ... če bo še kdo tko vezal naj raje da 5 LED-ic zaporedno...

kuglvinkl ::

Ok, kul. Ampak, bi se lahko kakšen štromar izjasnil, koliko napetosti npr. sploh potrebuje modra ultrabirght ledica?
Your focus determines your reallity

segi ::

JAz bom vezal tako da jih bom vezal 10 diod vzporedno pred njimi pa dal upor.Ker ste predlagali 700 ohov bo pač 700 ohmov.:D
Nenka pa je itak zakon.Zdaj je še nimam vendar jo bom imel.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

SkyNet ::

Čeprav sem si tudi jaz hotel osvetlit računalo, se čedalje bolj sprašujem v čemu je finta tega? Lep igled? Da se lepo vidi kako se ventilatorji vrtijo? Kr neki...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

EX-B ::

Emmm kolkr se jest spomnem iz APOja (strom predmet na racunalniski smeri) so nas ucili da ima LEDica kolensko napetost pri nekje 2.2V (to je napetost pri kateri zacne svetit). Normalno se jih potem goni na priblizno 2.5V ali malo vec. To je za navadne LED, za UltraBrightke pa je napetost malce visja, zatorej jim na 3V ne bo prov nic hudega... No jest jih gonim zdej ene dva meseca ze na 3V in ce bi blo prevec bi jih ze skuru ane >:D
Lp. EX-B

jRk0 ::

Vceraj sem kupo modro led diodo (430 sit) za salter od ventov. Ne vem tocno kako mocen upor mi je dal v trgovini, ampak je reko, da je malo mocnejsi, da slucajno ne bom skuro. Diodica je svetla ZELO mocno, tako da sem da se kar en upor odspredaj, ki je prej bil pred zeleno diodo, pa se vedno dosti bolj sveti. Tak, da bom mogoce namesto neonke kar se nekaj teh diodic kupo.

EX-B:Kolko si ti dal za tiste svoje diodice?
You fuck up once, you loose two teeth.

EX-B ::

300SIT v IC Elektroniki
Lp. EX-B

segi ::

Računaj za eno diodo daš 300 sit in kupiš jih deset plus kabel in upori ter....
To te satne nekje 3000 sit.
Za Jurja več pa že dobiš neonko in se nena rabiš zezat s vezavo.

TO si zračunajte.:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

EX-B ::

Neonko se mi zdi brezveze v racunalo poturit. Pokuri ti vsaj desetkrat vec stroma kot LEDice (ce mas svoh napajalnik je treba skor drugi napajalnik za neonko, pri LEDicah se nimas kaj sekirat ker pokurjo tolk mal stroma. Da seveda ne omenjamo prostora, ki ga zavzema neonka v primerjavi z LEDicami, pa o gretju tud nebi (zdele sem prijel LED in je mrzla s tem da dela ze ene tri dni neprekinjeno, neonka se greje kr fajn), da pa seveda ne bi izgubljal besedi o tem, da lahko LEDice bp razporedis po kisti, da svetijo v vsak kot kamor hoces, ce bi hotel to z neonko bi jih mogu vec kupit, to pa ves da ni poceni ane, pol bi bil pa se problem kam drugo neonko spravit v kisto ane :P
Lp. EX-B

Dami ::

A se mogoče že da pr nas dobit one ti. Cold Cathode luči? So dost tanjše od neonk sam so pa kr drage.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jRk0 ::

Bom jaz tudi kar te diodice lepo kupil verjetno.

Pa btw, neonka, ki jo ma moj prjatl porabi 3w, tak da se mi to ne zdi pretirana poraba...
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

led/dioda

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13912 (912) T0RN4D0
»

Priključitev led-diod in neonk?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313370 (2969) Pyr0Beast
»

Diode v ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191852 (1565) TESKAn
»

Modra LED?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231569 (1096) EX-B
»

Tipkovnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281443 (1097) segi

Več podobnih tem