» »

Žulji in preprečevanje le-teh

Žulji in preprečevanje le-teh

PrimozR ::

Danes sem 3 ure lazil po hribih nad Kašarijo (območje med Radovljico in Jesenicami za ne-lokalce) pa so me gojzarji NORO ožulil. Na vsaki peti (zadaj) po dva žulja, Gojzarji so stari 2 leti, lani sem jih nosil kar precej, zdaj pa je bilo letos to 3. Ker so mi rahlo rpeveliki (nizko in ozko stopalo) imam noter vložek, tako da lahko dovolj zavežem. Pozna kdo kakšen način, da bi preprečil te žulje? Naj si peto oblepim z belim selotejpom, kaka krema, da otrdi kožo, karkoli?

Vikking ::

Mah kot prvo je vsekakor odvisno od kvalitete gojzerjev, prav tako nepravilna velikost oz. čudne oblike stopalo.

Drugač bi se dalo problem omilit z nakup kvalitetnih nogavic, mogoče kej v stilu x-socks al pa Brigdale

Sandoval ::

Lahko namenske nogavice, ki so na pete(pa pod prsti) odebeljene.
Lahko spodaj ene tank in gladke nogavice, čez pa debelejše.
Jaz sem si na petdnevnem hribolazenju vsako jutro pete oblepil z belim selotejpom. ker pa sem prvič pozabil, me je ožulilo.
Se pa v lekarnah dobi "distančnike" za žulje. Nekakšen penasti samolepilni obroček, ki ga prilepiš čez žulj(pravzaprav okrog njega).
meni osebno so najbolj pomagali distančniki.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

Pimoz ::

Žulji heh...večna skrb popotnikov

Obuj si gladke tanke nogavice brez čudnih šivov...naj ti bo v njih prijetno
na le-te si obuj debele nogavice in pazi da so spodnje in zgornje obute tako da ni nobenih gub

čevelj si zaveži tako da se spodaj bolj zategne (se pravi na tistem delu ki ga vidič če čevelj pogledaš iz tlorisa)
gornji del raje pusti bolj ohlapen (ne preveč) (dihanje čevlja.drgnjenje-če preveč zategenš se ne drgne nogavice-čevelj ampak ti drsi koža po nogavici kar seveda pomeni žulj)

če boš zgornje upošteval se ti nebi smelo zgoditi nekaj tako neprijetnega kot je žulj :D

(nikar ne sezuvaj čevljev ob postanku! noga namreč malo oteče!)

lp

ps: namig za odložitev ruzaka: nikoli ga ne postavi tako da leži na hrbtišču....vedno pusti hrbtišče da diha saj ti suho veliko pripomore pri hoji...veliko lepši občutek...ne pa da nosič na hrbtu nekaj mokrega in težkega)

PrimozR ::

štmfi so bili odebeljeni na peti ter za peto in okrog gležnja (pa na prstih ter seveda malo bolj na podplatih), imam tudi X-sockse, mislim da eke blazne razlike ne bo, ožulilo me je tudi v Briko Coolmax štumfih. Glede zategovanja, če spodaj preveč zategnem, me začne boleti nart, tako da naredim ravno nasprotno - spodaj bolj po pameti ter zgoraj bolj na orenk.

Gojzarji so pa La Scarpa.

V-i-p ::

Tako naredi, kot je Pimoz rekel. Prvo obuj fine, tanke nogavice, brez šivov, čez pa še debelejše. Glej da bodo poravnani eni z drugimi, pa bo zelo pomagalo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kiFni ::

Ja dvojne štumfe obuj, da se drgne štumf ob štumf in ne ob kožo. To je najboljš za preprečit žulje. Se spomnim še iz vojske, 10 km pohod sem mislu da mi bojo pete odpadle. Z dvojnimi štumfi nikoli več problema.

waters ::

Še sam bi nekaj predlagal. Nujno dvoje nogavic, kot so predlagali moji predhodniki.

Pa še en trik: kje te ponavadi ožuli si v več plasteh nalepi Micropore Samolepilni trak iz tanke, prožne bele vlaknovine z lepilnim nanosom, ki prepušča zrak in ne draži kože.

100 % zanesljivo - večletne izkušnje pri vseh družinskih članih.

Pa poročaj

LP

PrimozR ::

A lahko kar ta ta beli medicinski selotejp? Bo tudi delovalo?

waters ::

Micropore je medicinski selotejp.

Tako je

ovdje kokoš ::

cist preprosto, veliko hodi, bodi parkrat ozuljen, pol se ti pa ne bo vec ponavljal, ce bos su na ornk turo mas loh se tok dobre cevlje al pa nogavice, vedno bos ozuljen ce nimas utrjenih nog, pa tud to ne pomaga ce je tura dovolj dolga
jebi ga

rozica ::

moj nasvet je tud podoben: dvojne nogavice. Lahko pa u lekarni kupiš flajštre za žulje... tako za preprečevanje, kot za zdravljenje - pomaga sem preverila.
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228382 (4859) theStranger
»

Usnjen čevelj problem

Oddelek: Loža
362938 (2040) Unknown_001
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257443 (5893) erkgheoruugh
»

zimski cevlji za mesto

Oddelek: Loža
295195 (4318) gruntfürmich
»

Kere nogavice?

Oddelek: Loža
453267 (2654) Mr.G.

Več podobnih tem