» »

PS3 dogaja(nja) in Sonyjeve izgube pri tem

1
2
3 4

Pesimist ::

Daj nehajte z to igralnostjo. Konzole pa majo lih bolso igralnost kot PC spili z lepo misko :D. Drugace pa obstajajo tudi toti gamepadi in joystiki v vseh oblikah in velikostih za PC...

Mir pa mas tudi na PCju za naslednih 5 let ce kupis enga zdaj kajti igre bodo se vedno igrlane vse le na nizji grafiki. Ti ocitno to ne kapiras..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Nevem no.
Meni konzole niso več všeč ker so samo za igre in mogoče kakšne DVD filme.
Z računalnikom pa lahko delaš kaj želiš tudi simuliraš konzole ali pa snemaš video/audio in še dosti drugih stvari, ki jih lahko na konzoli samo sanjaš.

Imel sem super nintendo in ga še vedno imam ampak problem nastane ker so špili (bili) zelo zelo dragi in sedaj če pogledam niti več na ebayu se ne da več nič dobiti.
Kupil pa sem ravno 3 špile za snes-a.

:)
 

jRk0 ::

Igra ki ti cez 5 let dela na istem kompu, ma dosti slabso grafiko kot igra izpred 5 ali vec let... prakticno sploh ni gledljiva in glede na to da dajej povdarek zarad takih kot si ti predvsem na grafiko, je itak brezveze da jo sploh zazenes.

ti ni jasno? odrasti:S
You fuck up once, you loose two teeth.

fiore ::

ce si kdo zeli namestit linux na ps3: http://www.playstation.com/ps3-openplatform/index.html

Pesimist ::

Jarko ne sanjaj. Kot direktni primer mam zdaj tukaj F1C in GTR2. GTR2 zgleda na vse na low 10x bolse kot F1C na max. Razlika je kolko 4 leta?
CSS zgleda na low detail bolse kot CS1.6,
Medival Total War 2 dela na Radeonu 9000 tekoce do semi stekajoce in zgleda 100x ne samo 1x bolse kot Medival 1 na max. To pa se vsi strinjamo da je izredno slaba grafa ze bla ob izidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

AngelOfDeath ::

Sony itak na vso moč drvi v prepad...
edit: Slovnica

fiore ::

se nekaj vec informacij v zvezi z namescanjem linuxa na ps3

BendeR ::

ROFL

game over. >:D
:=)

Poldy ::

Če otroku kupiš računalnik za 300k sit nisi s tem nič rešil. Mulc bo čez pol leta že jokal, da hoče še več rama. Če mu kupiš konzolo, bo stvar rešena vsaj za leto ali dve - igre bodo delale tekoče, brez nastavljanja detajlov, ne moreš nič nadgrjevati...

Konzola je za igre, PC pa na žalost mnogih za igre ni več kar je bil. Če želiš top PC moraš biti 20 letnik s stalnim dohodkom, živeč pri mami.

AngelOfDeath ::

za 9k dolarjev bi kar precej več dobil kot pri ps3 :d
edit: Slovnica

Pesimist ::

Ok torej pravis konzola je za otroke pac.

Btw. ovi bogi revez je cakal 15 dni v vrsti zdaj pa mu PS3 nedela in lahko caka 6 mesecev da pridejo novi modlei za zamenjavo. Hahahahhaha cist rpav mu je!

@LOL ::

Ih PS3 ne kupim iz principa.Pa tudi cena je ogabna.Kupil bom konzolo vendar bo to Wii ali Xbox360 ampak ne PS3.Igra kot igra,če ima malo boljše teksture me to sploh ne briga.Zaradi mene je tudi kockasta grafika OK,če je igra dobra.

In kaj je ta princip če lahko poveš in malo bolj definiraš ta nonsence post?
Konzola se kupuje zaradi iger in ne zaradi principa. Komur pač bolj ustrezajo igre na Xboxu po kupil tega drugi pač PS3 ali kaj tretjega.
Jaz načrtujem nakup PS3 tudi zaradi najboljših pretepačin ki jih ima: tekken, virtua fighter ... Da ne omenjamo ostalih ekskluziv.

Kakor se je izkazalo do sedaj ima PS veliko več ekskluziv kot XBOX.

Če otroku kupiš računalnik za 300k sit nisi s tem nič rešil. Mulc bo čez pol leta že jokal, da hoče še več rama. Če mu kupiš konzolo, bo stvar rešena vsaj za leto ali dve - igre bodo delale tekoče, brez nastavljanja detajlov, ne moreš nič nadgrjevati...

Popravek: igre podo delalo najmanj 7 let tekoče.

Sawyer: kot sem že 2x napisal, ti si grafična cipa in očiten nepoznavalec konzolnega sveta. V kolikor bi se karkoli spoznal ne bi pisal debilnih postov. Pa še nekaj da ne bi misliv: ne moreš verjeti kakšna je razlika v grafiki med recimo prvo in zdajšnimi PS2 igrami. OGROMNA. In hecno je najbolj to (velja tudi za ostale): kaj imate komentirat in črniti neke konzole medtem ko si doma ne lastite NITI ene. Torej govorite nekaj po svojem mišljenju brez argumentov.

Verjamem da je tule gori veliko ljudi ki ne marajo konzol, predvsem geekov, ki jim je PC ali MAc sveta stvar, ostalo je pa nonsence. Pa dejte ljudje božji malo manj kritizirat vsako stvar o kateri teče novica.

Pa še nekaj: konzolne igre delujejo "out of the box" kar za PCjaške ne moremo trditi (npr. Gothic 3 ko se jo sploh ne da normalno igrati ko jo inštaliramo kar je seveda absurd). In še nekaj: višja cena konzol se seveda upraviči tudi s tem da je razvoj daljši tudi zaradi precejšnega testiranja vsake igre saj vsebujejo Nx manj hroščev kot PCjaške novitete. Kako je v PC svetu navada: po releasu igre je čez kak teden, dva že popravek. No na PS2 tega ni. Vse dela kot mora. Kakršnakoli kombatibilnostni problemi pa seveda NISO opravičilo za nedelujočo pravilno igro. To je zagotovo res.

Torej:
- dam za povprečno PS2 ekskluzivo 14k sit -> deluje praktično brez večjih hroščev
- dam 10k sit za boljšo PC igro -> že čakam prvi popravek, ki pri nekaterih igrah pomeni da ne pride do usuvanje igre

Če pa nekateri ne marate formata iger ki je pisan za PS in ostale konzole pa vam niso krivi, torej si izberite PC. In pustite tovrstne teme brez budalskih komentarjev ki se jih kar redi.

Daj nehajte z to igralnostjo. Konzole pa majo lih bolso igralnost kot PC spili z lepo misko . Drugace pa obstajajo tudi toti gamepadi in joystiki v vseh oblikah in velikostih za PC...

Spet Sawyer. Odvisno od iger. Streljačine je kakopak lažje igrati z miško+tipkovnico. Vendar verjemi da se tut na plošček navadiš. In igralnost nima veze s tem če ti ne znaš uporabljati jopada (sej tut na tipkovnico in miško si se mogu privajat kaj:\ ) Pa še nekaj josticki pa PC ponavadi niso vredni pol ku*ca. Tudi tisti od Logitecha ne. Sploh ne moreš primerjat z originalnim za PS2 ali XBOX

Mir pa mas tudi na PCju za naslednih 5 let ce kupis enga zdaj kajti igre bodo se vedno igrlane vse le na nizji grafiki.

No to seveda ni res. Na mojem PCju z Radeonom 9700 in giga rama Gothic 3 pač ne dela LEPO tudi na nižjih detaljlih ne. Pa kišta ni stara pet let:\ Aja pa še nekaj Sawyer da omenim: katerakoli nova PC igra na eni ločljivosti 800x600 z najnižjimi detajli (da jo je lahko moč igrati an 5 let stari HIGH END kišti) ima precej gršo grafiko od katerekoli nove PS2.

Sony itak na vso moč drvi v prepad...

Bi lahko to argumentiral? Očitno s PS3 ne drvi v prepad. Toliko hypa kot je bilo storjenega s to konzolo ni bilo s praktično še z nobenim hardwerom za pc. In očitno je nekaj: tudi če bi bilo sedaj na tržišču par milijonov PS3 se jim ne bi kopičile v skladišču.

CSS zgleda na low detail bolse kot CS1.6,

Ja IN? ET zgleda tut za en drek prot CSS pa je precej folku dost bolj zabavna igra. Grafika NI vse Sawyer.
še to @Sawyer: LAHKO NEHAŠ TEŽIT V TEMAH O KONZOLAH ČE JIH NE MARAŠ IN SI JIH NE LASTIŠ DA LAHKO KAJ PAMETNEGA POVEŠ!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

roli ::

Sonya ne kupim,ker je sony,ki ti hoče požret denar.
Ja ampak mene ne brigajo ekskluzivi.Jaz sploh ne gledam katere igre so za to konzolo dokler je nimam.Vsaka konzola ima dovolj zabave.Streljačin ne igram,pretepačin tudi ne.
http://www.r00li.com

@LOL ::

Sonya ne kupim,ker je sony,ki ti hoče požret denar.

Samo LOL. Kaj je Nintendo kaj drugačen? Misliš da se njim ne gre za profit. Pa še tole: Sony ti konzolo subvencionira, Nintendo jo bo prodajal že na začetku z dobičkom. Sej če tako misliš ne vem zakaj sploh kako stvar kupiš saj je vsem namen le eno: izvabiti denar iz potrošnika:\ :\ Skratka čisto nazadnjaška miselnost.

Streljačin ne igram,pretepačin tudi ne.

Ja in zaradi tega kar avtomatično vse kritiziraš. Nekateri imamo tovrstne igre radi (pretepačine). Sploh stara garda ko smo na avtomatih igrali še razne street fighterje in Virtua fighterje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Mr.B ::

Tako kot je bil PS2 najcenejši DVD predvajalnik, je pač PS3 najcenejši Blu-ray predvajalnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

SebaR ::

Preden kdorkoli napiše bedarije v to temo naj si prebere @LOL-ov post. Dokler si jih ne lastite ne veste kakšen pomen imajo.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Looooooka ::

microsoft se je baje zavzel da bo z visto "pripeljal gaming nazaj na winse"...kar ne gre glih skupi z izdajo xboxa ampak hopefully bojo to res nardil...ker ce gledamo na hardware in kontrolerje ni nobenga razloga zakaj bi mogu it kupt konzolo da lahko igram v isti ce ne se boljsi grafiki in to na PCju.

@LOL ::

Ah dej @Loooooka. Toliko pa tut ni treba nasedati.
Zakaj je potem MS sploh začel z izdelavo (že) prvega Xboxa? Če so tako prepričani z "pripeljal gaming nazaj na winse".?
Očitno je da je PS2 in sedaj PS3 pomenil ogromno grožnjo samemu PC trgu in s tem posledično samim Winsom in njih prodajo.
Zakaj bi nekdo ki si bo lastil PS3 in udobno iz kavča pregledoval splet, pošiljal emaile, DVDje,.. igral igre, sploh potreboval PC? In da ga nujno ne potrebuje za denimo programiranje ipd. kar ga tudi dejansko en 50% ljudi ne? Predstavlja grožnjo PCju nedvomno kaj?;) Dejansko precej odstotkov ljudi ki si lasti PC doma ga dejansko uporablja zgolj za multimedijo in to bo sedaj omogočal v popolnosti tudi PS3.
To je seveda MS uvidel in začel z razvojem Xbox (to je itak dolga štorija). Da se seveda zavaruje. In upam da PS3 uspe ker drugače bomo imeli popolen monopol tudi na trgu konzol (sploh če se tudi Nintendo ne pobere). Seveda pa velja tudi obratno. Za potrošnika je bila ideja MSja o splavitvi svoje konzole super.

Pithlit ::

Tudi če si ne lastim konzole imam vso pravico do naslednjega mnenja: Nakup konzole je čista bedarija... razen, če hočem igračarski sistem. V tem primeru pa je nakup konzole smotrn. Še vedno pa mislim da je PS3 s 600 evri mnogo predraga.

Je pa še nekaj res. Ogromno mularije nima niti najmanjšega občutka za denar. (kupim PS2+eyetoy+2 kontrolerja za 15k...)
Life is as complicated as we make it...

MeGreat ::

hmm, na ps3 se da spraviti wn :)?
Drugače pa sigurno bom nabavil tale ps3, samo pač ko bodo skrekane igre+cena cca 500$
Kupiš in se pač ni treba zajebavat z igrami na kompu, saj ne špilam dosti, samo ko pa hočem kaj pa mi stvar ne dela pa sem dal 300tisoč za rač pred 2 leti.(3000+1gb ram 500gb, 9800pro).

Pesimist ::

Eh celi argument je tak nastal zaradi dolocenega osebka/ov ki na veliko zagovarja konzolo in ne dovoli dobenega drugega mnenja kot svojega. Ce pa ze kdo izrazi pa ga zacne zmerjat z debili, plebejci, cipi pa kaj si se bo zmislo bomo tudi se videli.

Fact ostaja. Konzola je dosti drazja od PCja pa obrni kak ves in znas.

Kupis si sledece:

PS3 150k (ce gremo iz vidika da je res to cena)
HDTV 300k po tamalem. Da bos iz zofe sedo in spilal.
20K na igro. Po 10 naslovah. si placal 100k vec kot bi PCjasi za enako kolicino.

Jaz osebno ocitam konzolam samo nesramno drago cen iger ampak ker nasreco ni niti ene zvrsti ki bi me zanimala nimam niti velike dileme izbirati. Za to ceno pa ze dobim taki PC da se sika in drzi zelo dolgo. Pa se magari potem dokupim eno graficno zram. Ja sem pa cheapo spet ne sej vem... :\

opeter ::

Ne, jaz pa se popolnoma strinjam z @LOL-om. Ne vem kako bi bilo možno, ampak dajte se mal zamislite, kaj bi se zgodilo, če bi se PC spet prelevil v to, za kar je ibl prvotno načrtovan: platforma za delo. Torej nič iger (ok, morda kaka pasijansa, ali kak mislena, ampak nič FPS-ja, strategije ipd.). Konzole bi prevzele to delo. Torej bi konzole postale strojna osnova za igranje.

Seveda je to, kar sem napisal, popolnoma znanstvena fantastika, ker če bi se to zgodilo, bi PC-jaški trg propadel. Ljudje ne bi več kupovlai hardverja, saj za programsko (razen za 3D programje/vizualizacije/renderiranje) resnično ne rabiš ne vem kako opremo. Grafične kartice v računalnikih bi bili zasnovani tako, da lepo izrišujejo Windows Visto, MacOS in Linuxovsko 3D okolje. Ampak ne bi pa poganjale igre (oz. lahko, samo je vprašljiva smiselnost).

Torej, jaz držim pesti konzolam, da se bo to nekoč zgodilo.
Ali pa, da se zgodi druga skrajnost: dobimo nek ultra futurističen hardver, katerega ni treba nadgrajevat strojno, ampak le programsko. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

Ta hardware se pride ne skrbeti samo vprasanje casa je :D

jRk0 ::

Evo, tale z igrami je tako svinjsko bosa da ni res, vsi ocitate neke cene iger, a kolko orginalnih iger mate doma za pc? sam tiho bodite, 160k za graficno das (pazi, SAMO GNILA GRAFICNA), pol pa se 15k za igre, ma dajte no. vsak pa nonstop v vseh temah pise ko je kaka nova igra veni, da jo ze ima, pa se je niti ne prodajajo v slo, ne slepite sami sebe vec.

In se cvetka z mnenjem, da je nakup konzole brezvezen, razen če jo kupis za igre.

Ja pa porkafix na dile, ZA KAJ ZABOGA BOS PA KUPIL KONZOLO??? valda, da za igre, ne pa za domace naloge gor delat.

In pol kako je draga, a? waw, kupis konzolo za igre, na koncu ugotovis, da lahko gor gledas dvdje, divxe, das linux gor, tipkovnico, misko, net...

Al pa kupis graficno kartico najvisjega ranga 150k recimo in si z njo zacnes kaj? fuknes jo lahko stran samo, ce nimas zraven se 300k+ za spodoben proc in ostalo, da bo sploh izkoriscena malo. pa ne mi rect, da kupite graficno za 150k za to, da boste po netu brskali? Samo, IN LE SAMO za igre je:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Pesimist ::

In ti si vido igro za 15k kje? Si ziher da nisi PS2 gledo lol. Nad 10k so samo razne CE verzije ki se pa prav tako dajo dobiti v normalni obliki. Drugace pa ce ze je kira kje 11k jo ziher lahko v drugi trgovini ceneje dobis. Kolko orginalnih mam? Cisto vse kaj jih igram ker so tak vse online spili tak da PS3, Xbox bi tudi bili samo originalni kandidati.
NFSP, Diablo, Battlefiled 45, Battlefield Vietnam, CSS,CS1.6, DoDS, Nascar4,02,03, GPL, GTR1, GTR2, rFactor, LFS, GuildWars, guess what. Niti ena ni bla 10k tak da ne mi ti neki z 15k kajsele 18k Xbox3 in 20k PS3.

kupo sem seveda dosti vec orginalnih samo oni celi listek sem pri ToP13 izpolno ze takrat ampak vecina teh spilov sem podaril drugim. To so se pa neki ki so mi se ostali na policah.

Torej kolko bi me taka zbirka originalov stala vec na konzoli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Senitel ::

3p: Ne kupovat "problemov" iz The Inquirerja, ki v bistvu niso problemi. :)

Sicer pa PS2 grafični ni bil outdated, ko je prišel ven, PS3 je outdated že lep čas. PS2 in PC sta dva svetova, igre na PC-ju se že lep čas zanašajo na shaderje, PS2 (in XBox) je bolj kot ne le pametno teksturiranje (kakršna koli direktna primerjava gre tu direkt skozi okno). PS3, XBox 360 in PC se da dosti lažje direktno primerjat.

Tr0n ::

Spet bluzite z nekimi high-end graficnimi karticami, ki jih noben pameten clovek ne kupi takoj ali sploh. Se nikoli nisem dal za graficno vec kot 50k in mi je vedno drzala minimalno 2 leti in sicer na LCD resoluciji 1280x1024 z 2xAA. Ce pa ze kak spil steka pa se AA in AF izklopi, pa kak shadow detail in zadeva laufa popolnoma zadovoljivo.

Damn fanboys. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

Seveda je to, kar sem napisal, popolnoma znanstvena fantastika, ker če bi se to zgodilo, bi PC-jaški trg propadel. Ljudje ne bi več kupovlai hardverja, saj za programsko (razen za 3D programje/vizualizacije/renderiranje) resnično ne rabiš ne vem kako opremo. Grafične kartice v računalnikih bi bili zasnovani tako, da lepo izrišujejo Windows Visto, MacOS in Linuxovsko 3D okolje. Ampak ne bi pa poganjale igre (oz. lahko, samo je vprašljiva smiselnost).


Ce bi Ms se nekak odloco iti med konzole. Bi si ziher PCjski igralci nabavli konzole ker pac ni vec alternativ in dobrih spilov iz PC vidika igralcev pa bi pac bili prisiljeni ampak stem bi tudi razvoj ne samo PCja ampak tudi konzol se prakticno ostavo oz sel celo v minus kot nam Wii demostrira :D.

To se seveda nemore zgodit sej cim se MS izseli pride Linux na vrsto in stem tudi igre na linuxu zazivijo. Oh to je wishful thinking ne samo tvoje ampak od mnogih tudi PCjasev hehe.

@LOL ::

Eh celi argument je tak nastal zaradi dolocenega osebka/ov ki na veliko zagovarja konzolo in ne dovoli dobenega drugega mnenja kot svojega. Ce pa ze kdo izrazi pa ga zacne zmerjat z debili, plebejci, cipi pa kaj si se bo zmislo bomo tudi se videli.

Ne, ne nasprotujem mnenju nasprotnega tabora, daleč od tega. Samo jezi pa me, in ni fer da nekateri tako udrihate čez v tem primeru konzole BREZ najmnajše osnove. Sej si napisal Sawjer da ne maraš konzol. Kako potem toliko veš o njih. Morda na ta način da parkrat na leto obiščeš Big Bang kjer vzameš v šape PS2:\

Fact ostaja. Konzola je dosti drazja od PCja pa obrni kak ves in znas.

Kako dražja. Pred tremi leti so PS2 prodajali se mi zdi da za okoli 50k sit ali tu nekje. Dej mi povej kak PC bi takrat najdu za ta keš?:\ :\ In še to: taisti PS2 poganja še vse igre z lahkoto, ki so grafično čisto spodobne. Če pa je tebi prva briga grafika pa nabavi Core2Quad + 8800gtx + 64GB rama pa občuduj real time animacije:\

Torej kolko bi me taka zbirka originalov stala vec na konzoli?

Koliko bi te stala zbirka nadgraditev hardwarea manj na konzoli:\ :P

razen, če hočem igračarski sistem. V tem primeru pa je nakup konzole smotrn. Še vedno pa mislim da je PS3 s 600 evri mnogo predraga.

Ha dobiš ti igrarski sitem za 600EUR? Pa tak da ti ne bodo igre štekale na medium detajlih čez 3 mesece? Sej če si ne moreš privoščiti PS3 imaš na voljo PS2 ali Xbox1, nitendo kakor sem napisal.

@Tron: s tabo se pa sploh ne misliv več prerekati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Pesimist ::

Kako dražja. Pred tremi leti so PS2 prodajali se mi zdi da za okoli 50k sit ali tu nekje. Dej mi povej kak PC bi takrat najdu za ta keš? In še to: taisti PS2 poganja še vse igre z lahkoto, ki so grafično čisto spodobne. Če pa je tebi prva briga grafika pa nabavi Core2Quad + 8800gtx + 64GB rama pa občuduj real time animacije


Govorimo valda o next gen konzoli in ne xlet stari sari. Ti tudi govoris kaj oh in sploh dobis v paketu PS3. Blueray ki ti bo koristo kaj tocno? Ce ze govoris kaj dobis zakaj ne poves kaj ne dobis? Ne dobis namrec Monitorja ali kvalitetnega TVja in naekrat ni vec tak poceni.
Ce ze mas doma taki TV dobro za tebe. Eni se ga nimamo in bi bil to tudi dodaten strosek. Sploh pa ce rabis se namenskega in ne house TV.

Pesimist ::

Tr0n ce high end graficne ne kupis takoj ali sploh ni vec high end ko jo enkrat kupis :D. Drugace pa eni majo vec pezusa na razpolago idi samo Nvidianews forume gledat kjer ni enega ki nebi mel 1000W PSU z 2x 8800GTX in 4 core cpujem. A ti njemu tudi reces da je norec ker ma vec dnara za metat ven kot ti? Ker pac hoce ferrari namesto jugeca?
Ce bi jaz takrat kupo high end 6800GTX al kaj je blo danes se nebi razmislal o nakupu nove graficne. Moj 2 letni rok potece februarja al marca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Jah, ce majo naj placajo. Jaz prej pregledam stevilne teste in opise "iz prve roke" preden se odlocim za nakup, ki ima najboljse razmerje med ceno in performanco in dosedaj se je ta pot vedno izkazala za pametno in poceni glede na druge alternative.

Nikjer ne pise, da moras met vedno last high-end, da lahko uzivas v novih igrah.

roli ::

Seveda hočejo vsi požreti denar,samo za sony moram plačati veliko več kot za druge.Tudi zaradi tega,ker je kao "super blagovna znamka".

Jaz imam Xbox,ki sem ga kupil pred letom (ali pred dvemi) za 34 jurjev,na začetku je stvar stala huhu denarja.Jaz počakam ter kupim nekaj starejšega vendar cenejšega,ker pač ne gledam na denar.Pri grafični ne zapravljam denarja.Posebne učinke pri grafiki zmanjšam pa čeprav stvar tudi z njimi deluje gladko.Vendar mene ne briga HD resolucija in podobne marketinške zadeve.
http://www.r00li.com

ripmork ::

S konzolo pač izkoristiš domač televizor, lahko pa si omisliš tudi MONITOR če češ, tako da je debata o tem irelevantna. Nihče ni rekel da moraš kupit HDTV če hočeš videt dobro grafiko, jasno pa bo zadeva izgledala bolje, tem boljši je televizor.To se pač vzame v zakup, verjetno nobeden tu nima ravno nekega 20 let starega ultra majhnega televizorja z grdo sliko da bi se kezil zaradi tega, da mora poleg konzole kupit še nov TV.

Torej, ali daš 130 K za PS3(je precenjen sicer res), kupiš 10 iger (vsaka po 15 jurjev), in če dodaš še kako spominsko kartico in dodaten yostick te pride vse skupaj okoli...
300 jurjev.
Imaš pa za vsaj naslednjih 5 let fantastično konzolo, ki je zmožna poganjat čist hude igre (ki bodo vedno boljše, če se ti pa kak naslov ala f1 link ali pa kaka od tule zdi zanič (preglej si malo slike iger) pol pa ne vem kaj naj ti še rečem.
Pa pazi, to so šele prvi naslovi za to konzolo, optimizacija iger bo z leti še krepko narastla, kajti hardver še zdaleč ni izkoriščen do konca.

Oziroma daš 250k ali še več za konkretno igračkarsko PC mašino (pa recimo da dober monitor že imaš), pa temu dodaj 10 iger (vsaka po 10k)...in na koncu te zadeva skupaj pride dražje kot prva varianta, s tem da si obsojen na up-date, popravke in hrošče, igre pa bodo čez leto ali dve že preveč požrešne da bi jih tvoj sistem lahko prikazal kot treba, to pa zato ker so igre za računalničarje narejene ne zato da se jih lepo igra, temveč zato da je potem treba čimprej kupovat nove grafične in upgrade-at PC.

Skratka tvoji "prijatelji" oziroma velikani imenovani ATI, Nvidia, EASports... ves čas umetno ustvarjajo povpraševanje po novejšem hardveru in softveru, posiljujejo trg z vedno dražjimi "karticami", ki stanejo celo bogastvo.
Pri konzolah tega ni - ravno zato ker niso nadgradljive in podjetja nimajo "luknje" prek katere bi silile folk v kupovanje novih komponent...
Jih pa zato optimizirajo do konca kolikor jih lahko.


Zdaj mi pa povej konfiguracijo za računalnik, ki ti bo naslednjih 7 let (kolikor časa se uspešno drži PS2) kakovostno in brez zatikanja in štekanja ter vseh ,možnih ostalih problemov izrisoval slike na zaslonu?

TOP ::

Ej @LOL,ko berem te poste kako ti vsem poprek odgovarjaš,čeprav drugi tukaj pišejo svoja mnenja.Kot da si zastopnik za PS3.Pa brez zamere.

@LOL ::

No potem imamo tu veliko zastopnikov in distributerjev računalniške opreme za PC. Pa brez zamere;)

Ok. zdej pa res: priznam, sem velik ljubitelj konzol in verjamem da sem z nakupom PS2 naredil best buy. Neproblematična zadeva, dela ou-of-the-box kar za PC in njegove igre ne moremo trditi, NEhroščatost, poceni Platinum igre (recimo GOd of war za 5k sit ipd), skratka zadeva 1A. Kakor tudi ostale konzole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

TOP ::

No tako se govori to mnenje ,ki si ga sedaj napisal bo marsikomu pomagalo bolj ,kot da se tukaj prerekate kaj je bolše.Jaz osebno sem bolj ljubitelj PC,čeprav sem imel PS2 in sem ga potem prodal.

Pithlit ::

jrko: dej 10x globoko vdihni pa pejd brat poste pred mojim.

In se cvetka z mnenjem, da je nakup konzole brezvezen, razen če jo kupis za igre.
To je bilo napisano za vse, ki hočejo povedat, da so PC-ji bolj vsestranski kot konzole (kar neizpodbitno drži) in posledično boljši (kar pa ne drži vedno).

In ja, 600 evrov je hudo veliko za eno igračo. Še posebej ko računu dodaš še unih 300, ki jih subvencionira Sony, pa da je treba, za izkoriščanje bombončkov, dokupit še en HDTV (če misliš PS3 priklapljat na en gorenjev crt televizor s 55cm diagonale k dela na 50Hz... si krepko usekan)... Saj vam je jasno, da seštevek teh stroškov, predstavlja skoraj 3 povprečne neto plače? Nakup HDTV-ja ni ravno smotrn, glede na to da v Sloveniji nimamo ponudnikov HD vsebin. BluRay? Komu na čast? Mogoče čez par let... DVD/DivX player? A uni u merkatorju za 12k niso dobri? Ali pa mogoče kdo komaj čaka da bo DVD (ali pa DivX) gledal na HDTV (ne mi govorit da se vidi tolko boljše kot na unem gorenjevem TV-ju)?

Wii naj bi bil okoli 250 evrov, Xbox360 je... kolk? 400 evrov? Precejšnja razlika v ceni. Pa nočem rečt da si ne smete privoščit... kot sem rekel... mularija ne zastopi da je treba to plačat. Al pa... ne vem... mogoče mate vsi kle tolk keša (oziroma bolj verjetno so to vaši starši), da se pustite vzet za talce industriji. No ja, bottom line je, da je konzola namenski igračarski sistem in kot tak boljši of PC-ja.

Brez zamere, PS3 je dober sistem (zmogljiv, s kar dosti "dodatne" opreme) ampak je hkrati tudi prekleto drag. Meni komp za tistih 80k povsem zadostuje... za igre bi si pa rad nabavil en tak PS2 kot sem omenil v prejšnjem postu. Mission imposible?
Life is as complicated as we make it...

@LOL ::

Poglejte vsi ste nekaj cheap. In kritizirate ceno. Če vam PS3 iz kakršnihkoli razlogov ni doesgljiv še ne zasluži totalno kritiko. Sej tudi meni je Porsche nedosegljiv in drag pa ga zato kritiziram? Preveč se usajate na ceno.
V temi o 8800gtx nisem videl take kritike glede cen. Sploh če upoštevamo da toliko stane ena sama grafikulja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

roli ::

Wii naj bi bil okoli 250 evrov, Xbox360 je... kolk? 400 evrov? Precejšnja razlika v ceni. Pa nočem rečt da si ne smete privoščit... kot sem rekel... mularija ne zastopi da je treba to plačat. Al pa... ne vem... mogoče mate vsi kle tolk keša (oziroma bolj verjetno so to vaši starši), da se pustite vzet za talce industriji. No ja, bottom line je, da je konzola namenski igračarski sistem in kot tak boljši of PC-ja.


O seveda zastopi,še bolj kot starejši ljudje.Jaz sem si sam kupil zadnji PC in Xbox in digitalni fotoaparat..... in gledam na ceno.Raje dam sicer malo več za nekaj boljšega vendarPS3 nebi kupil

Poleg tega pa ima wii dobro narejene kontrole,tako,da bi si morda prvič privoščil kako streljačino.

Vsi omenjate 8000000GTFXGX in podobne zadeve.Jaz smisla v tem ne vidim.Zato,da bom igral potem gor Flight simulator X ali open transport tycoon deluxe?Sam sem kupil x800GTO za 34 jurjev,ta bo zagotovo zdržala 4 leta.Nov PC sem nabavil zaradi tega,ker mi na njem ni delovala igra Dark Star One (na najmanjših detajlih).In to je bila prva igra po 4 letih,ki ni delovala.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

kataklysm ::

Joj joj sawyer še kar pametuje o njemu popolnoma neznani stvari. @LOL brezveze, da mu kej dopoveduješ, ker je itak premlečn. Zastopm folk, ki proba konzole in špile na njej in mu pač niso ok..ne zastopm pa onih, ki ne vejo ka je vrhunski špil in kaj je konzola in poznajo en špil pa še tega so vidl v slikah in potem na vlko kak je to bedno. Itak 8800gtx je pa vredn svoje cene zato ker je pač najnovejša in najbolša....čeprau špili laufajo par % hitrej kot na 7800gtx...ampak zgledajo še vedn ISTO, mogoče malenkost bolše ampak taki kot je sawyer itak ne opazjo razlike:\ . Za 150k vredn igralni sistem, ki bo (upam) 5 let meu zagotovljeno lepo graiko in nezatikajoče FAJNE igre brez jebanja z gonilnikim in drugim sranjem je pa čista bedarija....svašta no!!

Lp
ESi

Pithlit ::

Poglejte vsi ste nekaj cheap.

Ne vsi.
Pravzaprav jih je "cheap" zelo malo. Ampak verjetno je to letelo name (ker sem pač edini ki je odkrito povedal da so to drage stvari). Pa naj povem takole: Dokler vam očki pa mamice kupujejo igrače mi ne govorit da sem cheap. Aja... ste žepnino šparal pa sami kupval stvari. Kdo pa najemnine plačuje? Pa štrom? Vodo? Hrano? Dejte se mal zamislit zdej nad ceno igrače... (btw. vsaka grafična nad 20k je igrača - razen redkih izjem, tolk da ne bo kdo mislil da zagovarjam nakup raznih top-end grafičnih namesto konzole). Sem "cheap" ko pri povprečni slovenski plači dam 50k/mesec za kredit za parcelo na kateri bo (mogoče) nekoč stal kredit za hišo? Pa poleg tega razne najemnine pa računi od moje plače odnesejo še kakih 80k? Pa tu niso vračunani tekoči stroški (hrana, obleka, plenice...).

Če to za vas pomeni biti cheap pol ja... sem zelo cheap. Če si lahko to konzolo lahko privoščite, super. Nimam nič proti. Če si konzolo lahko privoščijo vaši starši, super zanje (to sicer pripomore le k manjši vrednosti denarja v vaših očeh, ampak naj bo...). Če pa morajo starši vzeti kredit zako ker froc ne more brez tazadnje super-duper konzole (al pa grafične - v tej debati je to postalo itak eno in isto) potem pa... ja, potem pa, imamo problem.

Ampak ne glede na vse to... (itak bi moral to vtetovirat ljudem na čelo s kakimi 48pt bold rdečimi črkami) za igranje je konzola v vsakem primeru boljša od PC-ja.

Zdaj pa še ena kost za glodanje... h ceni konzole (+hdtv) je seveda treba prištet še ceno PC-ja... mulc bo rabu za seminarske pisat (dajmo, koliko od vas, ki imate konzole, nima doma računalnika sposobnega vrtet špilov... ne najnovejših ampak recimo tko... leto starih?).

p.s. @LOL: brez veze je jemat moje besede iz konteksta... sploh ko se strinjam s tvojim stališčem. Moraš pa, ne glede na moje ali tvoje finančno stanje, priznati da je 600 evrov (pustimo zdaj dodatne stroški, ki sicer niso nuja... so pa _zelo_ zaželjeni), prekleto veliko denarja za igračo (smo že ugotovili da PS3 to je).

p.p.s. vem da se na PS3 lahko da tudi druge stvari, vendar jo s tem spremenimo v podhranjen PC, ki bi nas v trgovini stal občutno manj. Tako da prosim ne več s takimi argumenti.
Life is as complicated as we make it...

Tr0n ::

"Neproblematična zadeva, dela ou-of-the-box kar za PC in njegove igre ne moremo trditi."

Spet bluzis brezveze. Vse PC igre delajo out of the box, brez problemov. Preigral sem na tone PC iger in pri nobeni nisem imel problemov.

MeGreat ::

Hmm ps3 ima cd,dvd in blueray player?

Smeagol ::

Zanimivo. Meni tudi vse igre delajo out of the box (na pcju)

Nekateri full nasedajo ljudem iz marketinga. :\


In da se vprasam. Katera je najbolsa realnocasovna in katera najbolsa potezna strategija na PS3? Koliko igralcev ima online?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

Mr.B ::

Superiorna grafika slika umetniška dela s PS2 :
Vsak ki je 7 let razvijal igre na resoluciji manjši od 640x480, se pa že mora kaj naučiti.
Hec je tudi ta, da TV sprejemnik, opravi vse AA in AF-je itd. Na PC-ju pa lahko to vključiš ali pa izključiš, še sploh če to priključiš na TV sprejemnik. Veste malo težko bi delal na nejasni sliki, ali tako majhnem delovnem okolju(resoluciji TV-ja)



Lahko poganjam 5-7 let stare igre.:
Kar poganjaj, 7 let star računalnik tudi lahko poganja igre na resoluciji, ki jih poganja PS2.
Izgledajo super na TV-ju.

PS3 ima superiorni grafični pogon :
Ma ja, seveda, tako kot zgleda slika na televiziji za PS2 superiorno, dejte priključite jo na TV, ki bo predvajal na resoluciji 1080i/p, me zanima kako bo zgledala. Zato pa bodo imeli za PS3 spet cajt da se naučijo delati na 1080i/p resoluciji.
Xbox ima novejši grafični pogon, kot tudi vsak High-End računalnik. No eno leto star top računalnik, ima ekvivalentni grafični pogon, ki ga ima PS3. Za Xbox 360 tega ne moremo trditi, ker so prišle za PC šele sedaj grafične ven, ki so ekvivalentne Xbox-ovemu.


Čez pet let bo zunaj standard 2k resolucija, no pri nas v SI bo standard 720p, tako da boste lahko spet sanjali o statusnem simbolu. Vis ki bodo imeli PC bodo lahko igrali, bp.

Vsak ki je kdaj igral GT na PC-ju potem pa na PS2 v da obnašanje modelov nima nobene veze z realnostjo. Pa bo kdo rekel, ja ba superirorno, fenomenalno, karkoli že bolje itd, užitek igrati na PS2 kot na PC-ju. Ja je res, toda na PC-ju imaš opcijo vklopiti ali izklopiti arkadni način, kje pa je že to na PS2, prask prask.

PS2 je obsolit že od časa Xbox 1. Wii, bo konkretno mešal štrene tako PS3 kot Xbox360 zaradi igralnega vmesnika. Vse next gen konzole bodo imeli tak vmesnik. Sedajšne pa bodo nekaj že nekaj naredile.

Blu-ray je vprašanje če bo ostal. Standard bo tisti, ki ga bo uporabil MS, torej HD.
Upam da bo PS3 usposobila, strategije, fizične modele, in opcijo splošne realnosti, ker kaže je konkurenca pred PS3, tako kot pri Xboxu, kot tudi PC-ju…

Na koncu bo PS3 statusni simbol, kot nekateri v SI z avti. Če hočeš biti poneumljen, namesto da bi nekaj naredil iz seba, se kar po šoli ozirom službi, vrzi pred svoj superlativni TV, ter Tru HD sound, pa se lepo ostani plebejec ….

Pa še link Hribovca iz druge teme : Link
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

3p ::

Glede tega, da si pri PCju talec industrije... se do neke mere strinjam. PC moraš nadgrajevati, če hočeš igrati najnovejše igre pri najnovejši ločljivosti z polnimi učinki. Lahko pa ostaneš pri isti ločljivosti, efekte malo znižaš, pa imaš še vedno ok igro (saj nismo cipe za sliko, ne?), grafika pa res ni optimalno izpiljena, ker nihče ne vlaga vsega svojega časa za optimizacijo nove igre na 5 let stari grafični. Tako pač je.
Pri konzolah si pač talec industrije na drugi način. Namreč konzolo so ti prodali pod ceno (na neki način "na kredit") in hočejo, da jim pri vsaki igri vrneš. In jim vračaš in vračaš in vračaš in vračaš. In če igraš na tej konzoli 7 let, pa vsako leto kupiš samo 4, pa so recimo 6 jurjev dražje od ekvivalenta na PCju si jim doplačal 170 jurjev za konzolo, ki so ti jo prodali "pod ceno".

@LOL ::

Spet bluzis brezveze. Vse PC igre delajo out of the box, brez problemov. Preigral sem na tone PC iger in pri nobeni nisem imel problemov.

Konzolne igre so seveda precej bolj zloščene in stestirane nasplošno. Vsaj do sedaj dokler niso dobile mrežnih vmesnikov. Zakaj takoj po izidu update vsake igre za PC. Btw. ni Gothic 3 NEIGRALEN praktično out-of-the-box?

Mr.B ::

Kako že updejtiraš PS2 igro ?
PS po 5 letih identičnega pisanja, pa že morajo znati sprogramirati s templatov, tudi še kaj drugega... ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldy ::

Skratka tvoji "prijatelji" oziroma velikani imenovani ATI, Nvidia, EASports... ves čas umetno ustvarjajo povpraševanje po novejšem hardveru in softveru, posiljujejo trg z vedno dražjimi "karticami", ki stanejo celo bogastvo.

Čista resnica

Razlog zakaj ste nekateri toliko proti konzolam je ta, da enostavno ne morete prepričati staršev v nakup le te, ker zanjo pa že vejo, da bo samo za igre in jo zato sovražite. Pri PCju še nekako gre, ko rečete da rabite 80000GT twin turbo (tastar itak ne ve kaj je to) za word. :D
Tu vam gre celo Microsoft na roko, ko je izjavil da za Visto potrebujete močnejšo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetek prodaje Wii na Japonskem in njeno raztelešenje

Oddelek: Novice / Konzole
174159 (3006) Stepni Volk
»

Pusti službo, da lahko dobiš PS3 (in jo raztelesiš) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10511083 (8686) @LOL
»

PS3 bi moral stati več

Oddelek: Novice / Igre
254514 (3513) strictom
»

PS3

Oddelek: Strojna oprema
71308 (1177) BigWhale

Več podobnih tem