» »

Podelitev IPjev v domacem omrezju

Podelitev IPjev v domacem omrezju

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Jaz bom znorel. Doma je taksen kaos s temi omrezji nastal da to ni vec res. Torej stvar je taka, doma imamo:

1x WLAN router
1x Laptop w32 z LAN povezan na WLAN router
1x Laptop w32 preko WLAN povezan na router + 1X LAN
1x Desktop preko w32 WLAN povezan na router + 1x LAN
1x Desktop preko x64 WLAN povezan na router + 2x LAN
1x Desktop Linux povezan na x64 z LAN in pol bi rad imel WLAN preko desktopa

Takole. WLAN Router je na 192.168.2.1 in vse mrezne so nastavljene na DHCP = Yes se pravi vsi IPji so dinamicno dodeljeni in tu pride do konfliktov. Zdaj me pa zanima, kako naj jaz dodelim ipje vsem tem racunalnikom, da bo to delalo. Rabim kaksno strategijo oz. program za planirat take stvari ali pa rabim kaj drugega? Ker to je neznosno. Jaz bi rad sam dodelil IPje, ne pa da mi router.

Poleg tega. Najvecji problem je moja development masina, ki ima maticno plosco z 2x LAN in BREZ WLAN, potem pa imam PCI WLAN kartico not. Ne morem vsaki od 2h LAN kartic rect, da je gateway WLAN ROUTER ker mi Windows zacne nasedat s 500 warningi, da to ni dobro. Ja kako hudica pa naj LINUX pride do interneta? Jaz bom znorel.

markk1 ::

enostavno v omreznih povezavah dodelis vsakemu racunalniku poljuben ip ki zelis da ga ima ni nobene umetnosti v tem :) lp

OmegaBlue ::

Uf oprosti ampak tako kot si trenutno napisal ne razumem kaj ti sploh želiš doseči?

Kot razumem imaš 1 router, ki deli internet, 2 laptopa, ki dostopata do mreže preko wlan in 2 desktop mašine preko wlana. (kaj zavraga je tisti lan zraven?).

Nevem zakaj bi bil DHCP neznosen, določi static lease in ima tista mrežna kartica vedno isti IP. Če želiš to sam narediti (dodelit IP-je), pojdi pod lastnosti mrežne kartice in nastavi vrednosti pri tcp/ip protokolu.

In potem zakaj imaš wlan mrežno noter in potem določaš še navadni kartici IP oz. gateway?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mamaplata ::

Tudi sam imam podoben problemček . Imam dlančnika s katerim bi rad dostopal do interneta . Imam USB ključek ki je nastavljen na AP .Problem se mi zdi da nastane s tem ker imam na kabelskem modemu statični IP ali kako .
Na AP imam vklopljen DHCP ampak mi ne dodeli IPja v rangu 192.168.XXX.XXX temveč 168.XXX.XXX.XXX

Spc ::

Ja DHCP Scope treba nastavit.
:)
 

amigo_no1 ::

takole

1x WLAN router
ip=192.168.2.1

1x Laptop w32 z LAN povezan na WLAN router
ip=192.168.2.2

1x Laptop w32 preko WLAN povezan na router + 1X LAN
ip=192.168.2.3

1x Desktop preko w32 WLAN povezan na router + 1x LAN
ip=192.168.2.4

1x Desktop preko x64 WLAN povezan na router + 2x LAN
ip=192.168.2.5

1x Desktop Linux povezan na x64 z LAN in pol bi rad imel WLAN preko desktopa
ip=192.168.2.6

+za vse nastavi isti "Subnet mask" (255.255.255.0) in "Default gateway" (192.168.2.1 IP roiterja)

in izklopi DHCP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AOE 2 in t2 vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
92116 (1813) kaktuss123
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235899 (4405) nx6325
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74368 (4145) Piqui
»

netgear WGR614 kot AP na T-2 ?

Oddelek: Omrežja in internet
202287 (2088) trnvpeti
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153110 (2950) MitkoVIP

Več podobnih tem