» »

Popravilo oziroma vsaj reševanje podatkov iz zjebanega diska

Popravilo oziroma vsaj reševanje podatkov iz zjebanega diska

XsenO ::

No danes zjutraj je v firmi crknu disk na enem od računalnikov ( ko vžgem računalnik začne kot preklapljat). Sem poklical na servise, ki je v bližini toda oni se s tem ne ukvarjajo, rekli pa so mi da naj bi bila ena firma v Ljubljani ki se ukvarja z popravilom/reševanjem podatkov. Zanima me če ji kdo pozna pa kakšne ikušnje imajo nasploh s popravili.

LP
1 + 1 = 1

Kolos ::

Vprašaj tu
Mikro-sistemi

`ripper` ::

Kotar v Lublani... v Trnovem, mislm pa da je Ziherlova 6 naslov, ce bos kej iskal. Oni majo kao prov nek advanced laboratorij in so specializirani za resevanje podatkov, kako je pa z obracunom storitev ti pa ne znam povedat... pocen verjetno ni :)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Anduril ::

Predvidevam, da če disk oddaja sumljive zvoke (glede na tole stran - problemi z glavo #1) verjetno ni variante, da bi kakorkoli sam kaj rešil z diska? Še BIOS zateži, da je hard disk failure, tko da nisem ravno optimističen ..

harvey ::

Maitim - Šmarca pri Kamniku je specializiran za reševanje podatkov. Cena je odvisna od vrste okvare/težave. Imaš tudi cenik. Če je okvara bolj resna, ni za pričakovati pod 50.000,00 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

tadej100 ::

Ja v Ljubljani je Kotar, ki ti res lahko dobi večino podatkov s pokvarjenega trdega diska. Za njihov naslov mi lahko pišeš na tadej100@volja.net.

TribesMan ::

Bom kr tole temo hijackal za moje vprasanje.

Kake 2 tedna nazaj je odletel IBM DTLA v maminem računalniku. Simptomi so taki da se disk zalaufa plate se zavrtijo, potem ko pa zacne s kalibracijo naredi en prehod glave in se ustavi. Zadeva se ne zbudi. BIOS diska sploh ne zazna. Imam več takih diskov in začetni zvok je na vseh enak, le da se tisti ki delujejo potem še skalibrirajo, ta crknjen se pa ne.

Prva misel je bila seveda crknjena elektronika in sem jo zamenjal ker imam pri roki 5 popolnoma enakih diskov iz istega batcha narejenih isti dan z zaporednimi serijskimi stevilkami. Ampk nič bolje. Celo elektronika iz tega "crknjenega" diska lepo deluje na ostalih diskih.
Potem smo malo zmrzovali zadevo... ampak nič bolje.

Tako da verjetno bi bil problem nekje v glavah.
Glede na to da so podatki kar nekaj vredni (saj ne da se vsega ne bi dalo narediti se enkrat ampak problem je v tem ker gre za skoraj eno leto sprotnega dela) bi bila mama pripravljena plačati nekje do 100k za uspešen restore.

Je v sloveniji kdo ki zna zamenjat glave? Recimo da še priložim identičen delujoč disk. Za nekje 100k

Disk je 20GB 5400 rpm, "uporabnih" podatkov je pod 1GB (poleg sistemskih datotek).

Se priporočam za nasvete.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

StratOS ::

Za reševanje in diagnostične programe poglejte TOP TEMO
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

TribesMan ::

Očitno se nismo razumel... Disk je tko mrtev da nimaš kej uporabljat programskih rešitev... potreben je hardwareski poseg.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

StratOS ::

Cene reševanja podatkov oz. vsaj dela podatkov so seveda odvisne od samega problema, diska, situacije same, tako je zelo pomembno kako podatke res potrebuješ, kajti cene gredo tudi v nekaj tisoč €.
Seveda je vse odvisno od začetnega stanja in diska samega.
Najbolje da pri proizvajalcu povprašaš za kakršno koli pomoč glede tega, servisi in ostale zadevščine bodo dragi !

Vem, da je pred časom na fakulteti šel disk na serverju z pomembnimi podatki podatkovne baze, le ta pa se ni frekventno backupirala ( mislim, da "nekako" vsako leto ali dve ), tako da je za podatke bilo potrebno odšteti mislim da cca 270.000 SIT, bilo pa je pred 4-5 leti, pa še vsi podatki niso bili rešeni, v glavnem da je bila podatkovna baza. Reševanje podatkov je bilo namenjeno neki firmi v Avstriji, ki so posredovali podjetju v Angliji, mislim.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

ant ::

za xseno:

kaj pa če bi najprej probali disk priklopiti na delujoč sistem kot sekundarni disk in potem samo prekopiraš podatke iz njega v primarni disk.

to se da narest, ko se ti sesuva sistem in ga ne moreš več postaviti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264450 (3571) solatko
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317268 (6466) MadMax
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283546 (2831) Šimpanz
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527434 (5890) kretnichar
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354614 (3860) Spajky

Več podobnih tem