» »

EXCEL: izbira iz seznama v celici

EXCEL: izbira iz seznama v celici

MAX34216 ::

pozdrav vsem!

ponovno se obračam na vas za pomoč v excelu...
in sicer na primer, imam nekaj stolpcev s podatki (ime, priimek, starost, spol,...)
na primer v stolpcu spol, vpisujem MOŠKI ali ŽENSKI, zanima me, če je varianta, da naredim v vsaki celici nek mini dropdown meni za izbiro med tema dvema možnostima, da ni treba vedno tipkami noter (ker imam prek tisoč vpisov...)

kontrolnik "kombinirano polje" mi ni kul, ker jih je treba narediti veliko, pa še ne pašejo lepo v vsako celico...

je kakšna varianta še?

Hvala

smetko ::

[Podatki] [Veljavnost...] Jeziček [Nastavitve]polje[Dovoli]spustni meni[Seznam] ...
Slabost tega je da mora biti seznam na istem listu kot podatki, lahko pa v celice[Vir] vneseš dovoljene vrednosti ločene z znakom za sezname (za slovenščino ponavadi ;).
No comment

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smetko ()

MAX34216 ::

ej vrhunsko! točno to sem rabil!
res, hvala ti!
pa znam spet eno uporabno stvar več...

RuN ::

Da obudim temo.

Imam ca. 200 ljudi v seznamu. Na celici imam ustvarjen spustni seznam, narejen z preverjanjem veljavnosti podatkov, kjer se mi lepo odpre seznam in lahko izberem enega izmed tistih 200 ljudi.

Sedaj pa vprašanje:

- ali je možno, da bi v to isto celico že vnesel prvo črko ali pa dve črki in bi, ko bi odprl spustni seznam, le ta bil že na tisti črki priimka izmed 200-ih ljudi?

Če ne gre, pa kako drugače to naredit, pa da ni kontrolnik "Kombinirano polja" ali "polje s seznamom", ker se mora eno 100x ponovit.

Noben :(

Noben ne ve :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
172460 (1749) Spider9
»

EXCEL - izbira iz spustnega seznama

Oddelek: Programska oprema
82825 (2105) prtenjam
»

Excel (preverjanje veljavnosti podatkov, funkcije)

Oddelek: Programska oprema
81029 (993) Rio20
»

Gmail filter - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5803 (746) Butec123
»

Excel - pogojno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
72705 (2620) darkolord

Več podobnih tem