» »

Ne kapiram nič več

Ne kapiram nič več

OZZY ::

Moja konfiguracija:
d750
msi k7tpro2
3d prophet 2MX
300w napajalnik macase
512 rama
40gb disk

V čem je problem.
Moja prejšna grafika je bila ati maxx. Z njo mi je procesor brez težav deloval na 950Mhz. Sedaj pa ko ga dam na 800 sicer pride v winse in deluje. Vendar pa ko grem skozi test 3d mark mi nekje v testu (različno) enostavno pride do nekakšne napake ali karkoli tako da iz kartice ne pride več signala in monitor gre v stand by in ne pomaga več ničesar drugega kot power off.

Ob ponovnem vžigu pa mi baba iz plate sporoča nekaj o tem, da bi lahko bil procesor fuč in da moram malo pošlatat po bateriji. Po tej proceduri se stvar ponovno zažene.

Sedaj pa vprašanja:
1. Kaj bi lahko bilo narobe.
2. Glede na test d750 dobim 4650 3dmark2000, kar je 450 več, kot dobi prijatelj na svojem računalniku (d800+plata ista+ isto mx original). Od kje taka razlika?
3. A gre lahko za pregrevanje grafične kartice?
4. mi ne pade več na pamet ničesar.

Kaki komentarji zaželjeni.
Go with the flow.

zile ::

Probi z drugim napajalnikom zalaufat zadevo. Poglej zice na atx power kablu, ce se je kaksna snela ven iz ležišča. Sumim pa napajalnik.

kuglvinkl ::

Če si D navil s FSB-jem, kartica morda ne prenese večje frekvence vodila. Čim bolj jo poizkusi obdržati pri 66 MHz.
To zagotovo drži, če ti noče niti Winse zalaufat, seve ob predpostavki, da je prej D delal na 950 MHz.

Razlika. V razfukačih?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

burekar ::

OZZY:
Ta tretje je. Te kartice so totalno slab hlajene. Reže so prilepljene gor tak, da gre le čim manj toplote na njih, pa še iste reže so kot na davnih Matroxih G200(ki so se tud mal pregreval s temi režami). Dej si en večji hladilnik gor, pa bo.
95%, da se grafična pregreva. En moj kolega je mel isto sranje.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

OZZY ::

se opravičujem ker nisem sodeloval v debati. sem bil brez kompa.

Mogoče še nekaj nisem opisal, kar se mi zdi zanimivo pri delovanju.

Inštaliram via 4 in 1 in agp v standard mode. stvar dela tudi ko je navita na 850. več nisem probal.

nato ponovna inštalacija gonilnikov tokrat v turbo mode in probam, če gre na 850 čez in kmalu black screen in kabl iz štekdoze in procedura z baterijo ter javljanje, da je proc fuč. Sicer je malo okrušen, vendar je prej deloval na 1000 mhz tako da.....

Dela pa brez problema....no vsaj na testih na defoult hitrosti in turbo inštal gonilniki.

Glede tega sem very confused.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291754 (1357) Poldy
»

C700@1176 !!!

Oddelek: Navijanje
161184 (868) celica
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261807 (1356) V-i-p
»

OC CII 633

Oddelek: Navijanje
101572 (1416) Jinxy
»

Duron 700 samo 8.5x100

Oddelek: Navijanje
71012 (844) msmiha

Več podobnih tem