» »

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhode. POMOČ !!!

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhode. POMOČ !!!

Suly ::

Zanima me ali obstaja kakšen del ki star printer (velik) priključek pretvori v COM ali USB ki sta na računalniku, da bi lahko printer povezal z računalnikom. Zanima me če obstaja ta del in kje se ga lahko kupi !
Hvala za pomoč !
Lp

amigo_no1 ::

Suly ::

Ta tvoj link ne vrže ven nič konkretnega.
Jaz sem najdo to dvoje:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
in
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
pa nevem kateri je pravi, če je sploh kateri od teh dveh.
Na printerju je 25 pin, na računalniku pa samo tisti 9 pin ko so pri novejših rač še ostali.

MadMax ::

Nobeden od teh.
Tale pa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Suly ::

Kaj pa za kaj nižjo ceno ?

MadMax ::

Lahko izvedeš kaznivo dejanje kraje predmeta manjše vrednosti.

Ali bi morda raje, da se vsedem v avto, ti zadevo pripeljem domov, v paketu pa pustim še kakšnega papirnatega prešerna in pol kile kave?
Povej naslov, že letim :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

StajercSSS ::

Za teh 5 jurjev dobiš že nov tiskalnik,ker predvidevam,da maš še starega.. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

MadMax ::

Iglični tiskalniki se še dandanes uporabljajo z razlogom....
Kdor ga rabi že ve zakaj.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Suly ::

Tako je MadMax, iglični tiskalnik še zdaleč ni edini tiskalnik v hiši, je še en brizgalnik in en laser. Vendar je prišlo do zamenjave starega računalnika, tam kjer je bil star iglični tiskalnik, ki se uporablja z namenom !!! Da popravim izjavo StajercSSS-a ... poglej si cene novih igličnih tiskalnikov pa potem komentiraj !!! Zato me izklučno zanima kje in kateri pretvorniki oz. kabli bi ustrezali v že zgoraj omenjenem.
Hvala vsem za pomoč, ostali pa bodite tiho !!!
Lp

MadMax ::

Če gre za navaden hišni (desktop) računalnik, pobrskaj za PCI LPT kartico, ki jo vgradiš v comp.
Ampak dvomim da boš profitiral kaj več kot jurja glede na USB varijanto.
Če pa najdeš USB zadevo kje res poceni, se priporočam za info (rabim za igličarja priklopit na prenosnik...). Jaz v SLO pod 5k še nisem videl.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lucio ::

Jaz ti predlagam da kupiš TO.

Verjetno printaš iz kakšneha DOS programa, in tu nastanejo problemi z USB.
Pa še cena ni previsoka.

Suly ::

Kartice ne bi rabil kupovat, saj jo imam že v starem računalniku, edini problem ki nastane je potem v tem da bi moral odpirat nov računalnik in jasno ostanem brez garancije (nalepka) :/ razen če pozna kdo koga v e-misiji :P Program na katerem printer deluje je DOS tako kot si rekel in samo občasno windows (word ipd.).

Dead_Eye ::

klik Malo ceneje...
The one and only

ToniT ::

Suly ::

Pa dela ta cenejša varianta glede na to da se program izvaja v DOS-u tukaj pa je USB priklop ?

marvin42 ::

kupi kartico.. glede garancijske nalepke pa beri temo, ki je bila aktualna par dni nazaj.
Mostly Harmless

Suly ::

Lahko daš link ker iskanje ni obrodilo sadov

marvin42 ::

Mostly Harmless

ganimed ::

Ja, pa naj ti kartico vgradijo na servisu, druge ni, ali pa, če nima printer glih 10 kil, ga prenesi do računala, ki ima LPT port. Dosovski programi z adapterjem zelo verjetno ne bodo delali. :D

ToniT ::

Dosovski programi kar dobro delajo z adapterjem USB na LPT. Treba je samo preusmeriti LPT port na pravi printer!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router (switch) kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121633 (1440) kulSMS
»

COM port

Oddelek: Strojna oprema
151254 (1061) Veron
»

nov racunalnik za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
233164 (2662) gumby
»

Plošča brez LPT..obstaja rešitev???

Oddelek: Strojna oprema
182583 (2307) kanabis
»

Nova tipkovnica

Oddelek: Strojna oprema
102013 (1871) Backup22

Več podobnih tem