» »

Ni ni boota

Ni ni boota

MasterMiG ::

Totalno sem down:'(
Dons zjutri sem se spravu delat NAS (NetworkAcessStorage). naberem 5 diskov (skupno 1TB) in jih ruknem v enga starga celerončka 466. Komp ki je prej normalno delal ne pokaže več nobene slike na ekranu, tut po disketniku se sliš da ne boota spljoh...
Rečem si: mah, kišta je svoje prežvela, grem v klet po celerončka333, ista zgodba! Prej so normalno laufal winsi98, zdej pa ne pride do boota!
Preklopm diske v 2. kompjuter (Prescott 540 3.2, Asus P5GD2, X700PRO,512MB Transcend 533, Antec 400W)... Prej normalno delal XPji, doom3 sem špilu včeri, ZDEJ PA ČRN EKRAN! Sploh do BIOSa ne pride, prej so venti po parih sekundah znižal obrate zdej pa kr gorijo, Lock lučk na tipkovnci ni - NULA...
Pa taprvič ko sem zagnal 2. računalnik je še normalno zagnal sistem, ko sem resetiral pa blackout.
Kaj nej bi blo to? če sem skuru una stara jajca bmk sam ne pa Prescotta8-O !
Please HELP!
Preostane še kej drucga kot MlacoM servis? :(:(:(
There is nothing to fear but the fear itself.

koyotee ::

Veliko sreče pti mlacomu, jo boš preklemano potreboval
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amigo_no1 ::

Obstoječi napajalnik je preslaboten za 5 diskov.

Kako si lahko priklopil 5 diskov na 2 ide kabla 8-O ?

amigo_no1 ::

MlacoM servis ?
Nekateri ste pa res mazohisti ...
Ni v LJ nobenega drugega servisa ??

Zgodovina sprememb…

MasterMiG ::

ja pa mi povej kam nej nesem... jae mogoče?
sej niso vsi ATA diski, 2 Sata, 3 Ata. Sploh ma pa moj motherboard 3 IDE kanale;) P5GD2 je zlo soliden motherboard.
Aja je pa tok hudo da z bootom ne pride res nikamor, če ram ven potegnem in pržgem sploh ne beepa kot običajno kadar je kej narobe. Vente zažene in to je vse.
Glede na to da je blo na treh kompih isto se mi je zdel da mora bit kkšna finta, v nečem mora bit štos (napajalnik je zadost močan, sem izračunu) glede na to da je pr vseh kompih isto...
Edina ''logična'' razlaga je da je en disk tko wiberdefekten da v hipu skur motherboard. Pa a je to sploh možno? Ampat to sam en, sem v celerončka 900 prklopu 2 sata diska in delata lepo.
I would apprechiate some help...
predvsem mi je pa BAD spet na servis vozt, kaj bodo naredl? rekl da je mamaplata kaput?8-O Ker vse logične variante sem že js prečereru (praznenje CMOSa itd...)
There is nothing to fear but the fear itself.

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Zakaj jih pa potem ne vklapljaš posamezno, da ugotoviš pri kateremu vse skup zašteka ?
Najprvo spravi P5GD2 v delujoč način brez teh 5ih diskov, kot si imel prej.
Potem pa priklapljaj disk po disk ampak samo na napajanje brez podatkovnega kabla, da ugotoviš ali imaš problem s štromom. Če bodo vsi laufali potem postopoma priklapljaj še podatkovne kable (čeprav se zdi nemogoče vseeno pazi, da ide kabel pravilno obrneš!).

MasterMiG ::

Hjah sej ne morš falit, vsja pr teh ne... itak se pa ve na kero stran mora bit roza žila obrnjena.
ITAK da sem probu diske ven dat jao:\ Sam ni nobenga efekta, zadeva je mrtva totalno, edino kar dela so venti, ki bi po parih sekundah normalno znižal obrate zdej pa skos gonjo na 100%. Črn ekran čist, brez vseh diskov. Celo če RAM ven potegnem nič ne piska plata, pa bi mogla.
Skrtka, totalno mrtu sistem.
Edino logočno je da je en disk tako wiberdefekten da je v momentu ubil plato, sam a je to sploh možno?
There is nothing to fear but the fear itself.

amigo_no1 ::

No možno ,da bi zaradi diska crknila plata.

Duhec ::

Aha, torej po priklopu teh diskov sedaj sistem (Asus P5GD2...), ki je prej deloval, ne deluje.
Preveri, če imaš priklopljen 4-pinski 12V konektorček za cpu.

MasterMiG ::

No možno... torej možno da je zaradi diska crklna plata al ne?:8)
Drgač pa sem preveru 4pinski električni vtkač, je vkloplen. Vse tko ko normalno, sam da ni več PC ampak zračna črpalka8-O
Mislm da je tole vprašanje kr na mestu glede na tale wtf... ker servis v LJ najbolj priporočate? Ker js mislm v Jae odnest.
There is nothing to fear but the fear itself.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Zdi se mi, da ti je šla 5V/3.3V linija. Vzemi multimeter, pa poglej, kaj se dogaja. je pa možno, da je disk defekten, in spusti kar precej V nazaj v plato.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MasterMiG ::

Torej po vsej verjetnosti kriv napajalc? (nimam multimetra:8) )
There is nothing to fear but the fear itself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera plata?????

Oddelek: Kaj kupiti
311416 (956) borut25
»

Kateri procesor naj kupim : Intel ali AMD !

Oddelek: Kaj kupiti
432599 (1884) Mr_Globus
»

Pregrevanje?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61198 (1057) Lostje
»

Maxtor Problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131132 (840) baksuz
»

Računalnik se mi samodejno vklopi

Oddelek: Pomoč in nasveti
133229 (3014) DadoX3M

Več podobnih tem