» »

Problem z ventilatorjem

Problem z ventilatorjem

T-h-o-r ::

Torej danes zjutraj prižgem računalnik, in me skoraj s stola vrže, ker je ventilator začel bolit kot nor, čeprav se kdaj prej to še ni zgodilo, potem ugasnem računalnik, odprem stranico in posesam ven prah, računalnik ponovno zaženem, ventilator deluje na bolj sprejemljivi jakosti vendar je še vedno zelo glasen

če morda kdo ve, zakaj to dela

bluefish ::

če je že star so morda izrabljeni ležaji.

mirando ::

probaj še ga malo nasprejat (ležaj) z WD 40...meni je (začasno) pomagalo!!!

brutality ::

še bolš da kaplco olja curneš notr..

Fatboyslim ::

Men se je to začel dogajat na grafični, pa sem ugotovil, da pomaga če parkrat butnem po ohišju. Problem je le, da čez čas spet začne brnet. Se da to rešiti na kakšen do-it-yourself način, ali moram kupiti nov cooler?

Mam pa MSI gf6600

Zgodovina sprememb…

Han ::

Kratkoročna rešitev: razstaviš ventilator, ga očistiš in malo namažeš.

Dolgoročna rešitev: zamenjaš ventilator z novim ali še bolje - zamenjaš celoten hladilni sistem za takega, ki ne potrebuje namenskega ventilatorja.

kuglvinkl ::

zamenjaš celoten hladilni sistem za takega, ki ne potrebuje namenskega ventilatorja.

Točno zaradi tega si sam za CPU vedno kupim recimo Thermalright HS, da si po mili volji nastavim ventilator, ki celo mora biti povsem standardnih mer, ne pa npr. čudaških 70x70cm. Zalman recimo takoj odpade.

Glede GPU-ja, glede na to, da ne kupujem high-enda, je karat pasivno hlajena.

T-h-o-r ::

Ok, zadnjič sem ga namazal, je spet deloval kot normalno, včeraj pa je zopet začel cvilit ;((

Ali res ni druge rešitve, kot da novga kupim? Ta še 1leto ni star :S

UrosTT ::

Kje si ga namazal? Zadaj je ponavadi preko osi vrtenja nalepljena ena nalepka... tisto daj stran, in potem na os vrtenja kapni kako kapljico olja. Pusti ga v položaju, da olje steče po osi v notranjost (ker če je v mašini pod kakim drugim kotom montiran, ti bo olje steklo stran...)
Men je pomagal, ko je začel fan za northbridge ropotat... sedaj spet lepo teče...
LP Uroš

amigo_no1 ::

Imaš v kišti filter proti prahu :)) ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik + kovinski prah

Oddelek: Kaj kupiti
232086 (1380) francek1
»

glasen ventilator od grafičcne kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
11771 (619) DeeCoy
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153162 (2516) flashek
»

R9500 Pro spusca cudne zvoke

Oddelek: Strojna oprema
8988 (861) Hux
»

Dell Dimension je postal glasen ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8905 (785) msmiha

Več podobnih tem