» »

Disk nima stika

Disk nima stika

Pouh ::

Pozdravljeni!
Dobil sem en stari disk in mi ga noce przgat. Pol sm preveru, ce je dobr kontakt z napajanjem in ga na prvi (rumeni) ni bilo. Lahko tisto plastiko prerezem in zalotam, da bo dober stik, ali jo lahko odstranim kako bolj enostavno ali naj naredim kaj tretjega...
  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Čudi me, da bi bil pin zlomljen in bi ostal na mestu. Poglej (pod lupo), če je slučajno kje videti prekinitev in če je, zlom zacini . Vemdar najprej z ohmmetrom preveri, če je pin res prekinjen. Če ni, je problem lahko tudi v Molex konektorju iz napajalnika (pretegnjeni kontakti) in tam ni dobrega stika. Seveda vse pod pogojem, da se nisi samo zmotil pri ugotavljanju problema in je okvara diska hujša.

Če se izkaže, da je res problem samo v konektorju, obstaja malo bolj kavbojska varianta popravila. Na te pine pricineš drug moški Molex konektor (mpr. od kakšnega ventilatorja ). Vendar pazi, da boš pravilno razporedil žice!


Poskusi
Nekoč je bil Slo-tech.

Pouh ::

Sem ze prej zmeril z ohmmetrom in videl da tam ni stika.
Ravno zdajle sem tole prilotal brez rezanja... prav lepo se je prislo. Edino majhnega spajkalnika nisem nasel in sem moral delati z nekim nerodnim za take drobnarije...
Dela pa zdaj odlicno. Sem vesel:D

neoto ::

uuu... še eden z IBM DeathStar-om.... Mi je ravno prejšnji teden napol crknil :D ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zvezati dvo-polno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
155611 (5320) boset
»

IBM tipkovnica brez kabla - kako povezati novega?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211716 (1557) Duhec
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334239 (3499) DimmniBurek
»

Šalterji...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111617 (1474) T0RN4D0
»

Priklop osvetljenega stikala na 220V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
63533 (3472) Azrael

Več podobnih tem