» »

Gumb za jakost zvoka

Gumb za jakost zvoka

Anton013 ::

Imam avtoradio tevion in se mi je pokvaril gumb za jakost.To ni potenciometer temveč kot nekakšno stikalo,ki se vrti neskončno,mislim da veste na kaj mislim.
Tega rezervnega dela ne morem kupiti,ker ga nimajo nikjer.Prosil bi vas,če ima kdo od vas pokvarjen avtoradijo,ki mu nekje dela napoto,čez čas pa ga bo morda itak vrgel v smeti.
Poskusil sem namesto tega"potenciometra"montirati dve reset tipki,vendar ne dela.Nekako,ko pritiskaš obe se nekaj dogaja,enkrat gre ton gor,enkrat dol.
Morda ima od vas kakšno drugačno rešitev.
Hvala vsem,ki mi boste tako al drugače pomagali popraviti ta radijo.:(
radio
[prenesel sliko na S-T strežnik, ostalo nespremenjeno, moderator]
  • spremenil: Azrael ()

Jackal ::

Gumb je verjetno kakšen mehanski dajalnik pozicije (ti se lahko neskončno vrtijo). Včasih pomaga če ga vzameš narazen in očistiš kontakte.

ql000 ::

Po vsej verjetnosti je gumb kak inkrementalni dajalnik. Lahko, da je šla dioda znotraj gumba ali so pa plošče zapacane. Samo dvomim, da se da zadevo odpret.

Anton013 ::

Ja,gumb je rws mehanski in razkopat se ga da,vendar so polomljeni kontakti in tudi plastika ki to drži vse skupaj.Če pa ima kakšen kakršen koli predlog,kako bi si naredil to regulacijo bi bil prav vesel.
Poskusil sem z dvema reset tipkami,vendar ne gre.Če pritiskaš nekako obe hkrati se včasih jakost poveča ali zmanjša.
To je narejeno na ist način,kot pri miški sredinski gumb(kolešček)samo da je tam optika,tukaj pa je to narejeno mehansko.Ja,gumb je rws mehanski in razkopat se ga da,vendar so polomljeni kontakti in tudi plastika ki to drži vse skupaj.Če pa ima kakšen kakršen koli predlog,kako bi si naredil to regulacijo bi bil prav vesel.
Poskusil sem z dvema reset tipkami,vendar ne gre.Če pritiskaš nekako obe hkrati se včasih jakost poveča ali zmanjša.
To je narejeno na ist način,kot pri miški sredinski gumb(kolešček)samo da je tam optika,tukaj pa je to narejeno mehansko.

[prenesel sliko na S-T strežnik, ostalo nespremenjeno, moderator]

malo sem pobrskal za ta strežnik,vendar nisem uspel najti.Mi lahko bilj konkretnega poveš,kje naj dodajam fotografije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anton013 ()

ql000 ::

Fotografije lahko nalagamo samo modi. Pošlji meni ali pa kateremu drugemo moderatorju po mejlu.

Zakaj zadeva z tipkami včasih deluje, včasih pa ne. S tem, ko pritiskaš tipki dobiš kratko zakasnitev med pulzoma, ki jih ti dve tipki generirata. En pulz je referenca, drugi pa z prehitevanjem ali zaostajanjem za referenco pove smer npr. vrtenja gumba. Zdej lahko se potrudiš pa pri kakem dealerju ali pa serviserju poizkusiš najti nov gumb, eventualno se da podobne zadeve dobiti v kakšni trgovini z elektroniko, samo ne pričakovat estetike.

Koliko pinov ima gumb? Predvidevam, da tri (GND, referenca, pa zakasnitveni pulz).

Anton013 ::

Hvala za tale odgovor,sedaj mi je malo bolj jasno,kako ta gumb deluje.Res ima tri pine,vendar v trgovini ga ni za dobit,povprašal se bom še pri kakšnem serviserju.
Glede slik nisem vedel,da jih lahko objavljate samo moderatorji,malo drugače kot po drugih forumih.Prej sem mislil dodati še slike,pa mi jih ni uspelo.Ali mi lahko poveš kakšen podatek o kakšnem takem kosu,ki bi mi nadomestil ta gumb,saj estetika mi ni važna,saj radio je namenjen za službeno vozilo,ki pa ga vozim samo jast.
Če veš za kakšen tak element,ki tako deluje,bi ti bil prav hvaležen.
Pošljem ti še slike,pa če se ti da,jih pripni.
Lp.

BluPhenix ::

Sliko lahko pripneš tudi ti. Če hočeš dodati sliko napišeš

[ st.slika pot do slike ] - sliko moraš prej dati na kakšen strežnik, kot je recimo shrani.si. Kot pot do slike navedeš url naslov do slike, ki ga izpiše strežnik, na katerega si naložil. Moderatorji lahko prenašamo slike iz strežnika, ki si ga ti navedel na strežnik slo-techa.

aja pri kodi za prikaz slik ( oglat oklepaj in njegova vsebina), odstrani presledek za oklepajem in tistega za zaklepajem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

ql000 ::

Pejt na to stran: klik
ali na to: klik

Anton013 ::

Se bom malo bolj pozanimal po trgovinah in serviserjih.Hvala vsem,ki ste sodelovali pri tej temi.
Lp:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje Windows Live

Oddelek: Pomoč in nasveti
9904 (743) mat xxl
»

Placebo se uporablja vsepovsod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7721373 (17543) HeMan
»

Problem z radelitvijo napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5957 (912) radiator
»

Kako zvezati dvo-polno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
155587 (5296) boset
»

spekter wolfram zarnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111421 (1198) schurda

Več podobnih tem