» »

Malo zares malo za hec

Malo zares malo za hec

prijava ::

Verjetno se bo vsak ki bo tole prebrl nasmejal- pa vseeno.Stvar je sledeča.Prosil bi če mi kdo napiše postopek kako se formatira rač.Tak po alinejah.

-vklopiš rač
-stisneš.....ne vem f8...
-c:/ format....
-.....


Nekaj takega.Bi bil ful hvaležen.


Hvala in LP:D

asus ::

diska c: nemorš formatirat iz windowsa razn d: oz. e: .c: lahko sam iz novo instalacijo windowsa

prijava ::

...pač na novo bo naložo xp ker sem si upgrejdal na visto pa je brezveze.Mam leptopa pa me zanima kak si najlažje drajverje zrihtaš.A je kje vse na enem mestu za pogledat(kao seznam:)) ),da si pol samo dol potegneš pa daš na cd in maš bol ko ne za skos??!??!


Hvala in LP

ant ::

zdej najprej moraš povedati ali bi rad formatiral particijo, kjer je sistem npr. windowsi xp > c: ali particijo d:
pri d: je enostavno. greš v my computer se postaviš z miško na d:, klikneš z desno tipko in izbereš format

druga stvar pa je, če bi rad formatiral ali na novo naložil sistem. najbolj enostavno je, da vstaviš cd z windowsi in jihna novo naložiš po postopku.

prijava ::

mam leptopa in mam samo eno partico,pa me zanima kak gre to.Poleg teg pa bi si rad pred tem potegnil drajverje pa ne vem za kaj vse jih rabim(grafična to vem:D ) za ostalo pa pojma nimam.

LP

prijava ::

pa plata in zvočna:D :D

ant ::

kakšen sistem pa bi rad naložilo na laptop pa kateri laptop imaš sploh? karakteristike?
pred formatiranjem si podatke zapeči na cd

glede XP je pa takole: najprej greš v BIOS prenosnika (F2, del, esc), kjer naštimaš boot properties in sicer izbereš cd.
cd z win xp vstaviš v cd rom in na novo zaženeš laptop, ki ti ob zagonu ponudi možnost zagona iz cd in pritisneš katerokoli tipko za nadaljevanje.
potem se prične setup > ker imaš že sistem na laptopu, ti bo ponujena možnost repair, vendar ne izbereš te možnosti > naslednja stopnja je instaliranje na particijo. imaš možnost izbrisati to particijo in narediti 2, če hočeš. če ne potem izbereš instaliranje in imaš možnost več formatiranjev > izbereš ntfs format.
to je to > slediš nadaljnemu postopku.

upam da sem napisal dokaj jasno:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191839 (1624) racunalnicar
»

Zamenjava Viste z XP-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
51623 (1623) Spike Edin
»

Fregmentacija windowsow

Oddelek: Pomoč in nasveti
211280 (1084) Tr0n
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281605 (1195) Easy D
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452361 (1732) BlackHole

Več podobnih tem