» »

Trenutno poslušam

Trenutno poslušam

««
85 / 109
»»

Kvinta ::



A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

Vazelin ::


Damn kok je 20 let nazaj bil DJ Tiesto top.
Priloročam Live at Innercity8-) današnja elektronika so res smeti
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

WallSreet ::

MASTERPIECE! Tetsuo & Youth in stores now



The unfettered veteran, the eagle feathered man of medicine
That hovers above cities like weather men
Or maybe weather woman
Whatever better to tell ya weather comin'
I prefer girls to reign all over the world
And not rain like, rain man or rain like rain dance
Or rain like a slight chance of rain when it's raining
Or rein like deer slaves to Santa Claus sleigh man
But Reign like Queens that reign over made man
And not Queen like Queen killer, rhapsody bohemian Queen
But Queen like white glove wave hand, and not wave hand, like it's a heat wave
So you make a fan by waving your hand, I'm talking wave, like you saying, "Hey man!"
And not hay for horses, and hoarse is like you almost voiceless
You gotta treat your vocal chords like it's a fortress
And treat every single one of your words like reinforcements

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

zakaj ne obstaja dancing smajli?:)

vilonja ::

WallSreet je izjavil:

Drugače pa sem zadnje dni velikokrat poslušal tale komad.

Some of the releast shit i've heard in a while

RA DIGGS "EULOGY


Now while they talk about fiction I'ma spit real rap
Irrefutable try to dispute my facts


Tip je dobil 12 (dvanajst) dosmrtnih kazni!!!! O tem je poročal celo New York Times
https://www.nytimes.com/2015/04/03/nyre...

Verjetno eden izmed najresničnejših komadov. Kljub temu da je bil tip "killer in G" lahko čutiš njegovo bolečino. Kmalu po tem videu so ga aretirali.



They contributed to the death toll in the Bamas
Down-town Brooklyn, I'ma stop under all that
Too much information to make me my own rat
But I'm talking 'bout facts they lying in their raps


Ta komad ga je na koncu pokopal.

Tip ujet v sistemu že od samega začetka:
My mom's got cancer and my pop's smoke crack

Nobody gave me nothing no father figure
Raised by my older cousins
Help me serve n*****


Judge Nicholas G. Garaufis sentenced Mr. Herron to 12 life terms plus 105 years. He told Mr. Herron that his speech proved that he was smart and well-spoken, and that he possessed not a scrap of empathy for his victims.

With no hesitation, I'm one of the elite
That's gon' play the judge and jury in the street
I'ma wave the heat I solemnly swear
Before I let them give me a hundred and twenty years
A hundred and twenty years? imagine that


Tip je vedel da bo dobil več kot 100 let.

Na koncu ti je celo žal za tega tipa kljub temu da je storil kar nekaj groznih stvari. Predvsem ker je imel talent ki ga žal nikoli ni razvil. Tip je bil izgubljena duša ujet v sistemu že od samega rojstva. Hunt him like a dear I'm a lion and I'm starving King of the concrete jungle my apartment.


Ne bi prišel niti v top 10 rapperjev iz Brooklyna, zdi se mi da mu pripisuješ veliko večji talent kot si ga zasluži. Začel je ustvarjati pri 26 letih kar pomeni, da je imel več kot na pretek časa da bi razvil svoj "talent". Biggie je umrl preden je Ra Diggs sploh začel ustvarjati in se je v zgodovino zapisal kot eden izmed najboljših rapperjev. Joey Badass je pri 18 letih izdal že svoj prvi studio album. Veliko "hood" rapperjev je imelo že v najstniških letih izbiro: glasba ali gang, ter tudi odraščali so pod podobnimi pogoji kot Ra Diggs. Mogoče je njegov primer manj znan, a ga to ne naredi bolj resničnega.

WallSreet ::

@vilonja

Saj ne pravim da je Ra Diggs nek hud MC daleč od tega (saj glasba več kot očitno ni bila na prvem mestu). Dejstvo je da je komad ki sem ga objavil 100% facts. Vse kar je povedal v besedilu je 100% resnično (kar je danes prava redkost) in o teh stvareh lahko prebereš na netu oziroma v članku ki sem ga zalepil. Biggie je bil glasbenik, Ra diggs je bil pa vodja tolpe in je vodil celotno kriminalno organizacijo v Brooklynu. Ra Diggs je človek o katerem rapperji ponavadi pišejo besedila. Biggie je bil glasbenik, Ra Diggs pa nekaj povsem drugega, tako da je že sama primerjava napačna. Pa ne pravim da njegovo početje ni bilo grozno, takšni ljudje kot je Ra Diggs si drugega ne zaslužijo. Pač komad mi je všečen, ker je resničen, o okoliščinah pa bi lahko na široko vendar tema zato ni primerna. Recimo kako bi Biggie končal če ga nebi pod svoja krila vzel Diddy? Tega se ne da primerjati.

Re Joey Badass, meni osebno izredno všeč vendar ga zadnja leta ni nič videti. Ga je kar škoda saj sta bila prva dva albuma solidna. Tako kot v življenju je podobno tudi pri glasbi, vsak ima svojo pot in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Joey Badass je bil ob pravem času na pravem mestu. Pop Smoke te sreče ni imel.

Joey mi je bil že od začetka všeč (sploh njegov 1999), škoda da ga zadnjih nekaj let ni videti, upam da se kmalu pobere saj je prevelik talent. BTW Nas je Illmatica napisal pri 17 letih, pa je po mnenju številnih najboljši album vseh časov, tako samo za primerjavo ko si omenil da je Joey pri 18 izdal svoj prvi album. ;)

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

WallSreet je izjavil:

@vilonja

Saj ne pravim da je Ra Diggs nek hud MC daleč od tega (saj glasba več kot očitno ni bila na prvem mestu). Dejstvo je da je komad ki sem ga objavil 100% facts. Vse kar je povedal v besedilu je 100% resnično (kar je danes prava redkost) in o teh stvareh lahko prebereš na netu oziroma v članku ki sem ga zalepil. Biggie je bil glasbenik, Ra diggs je bil pa vodja tolpe in je vodil celotno kriminalno organizacijo v Brooklynu. Ra Diggs je človek o katerem rapperji ponavadi pišejo besedila. Biggie je bil glasbenik, Ra Diggs pa nekaj povsem drugega, tako da je že sama primerjava napačna. Pa ne pravim da njegovo početje ni bilo grozno, takšni ljudje kot je Ra Diggs si drugega ne zaslužijo. Pač komad mi je všečen, ker je resničen, o okoliščinah pa bi lahko na široko vendar tema zato ni primerna. Recimo kako bi Biggie končal če ga nebi pod svoja krila vzel Diddy? Tega se ne da primerjati.

Re Joey Badass, meni osebno izredno všeč vendar ga zadnja leta ni nič videti. Ga je kar škoda saj sta bila prva dva albuma solidna. Tako kot v življenju je podobno tudi pri glasbi, vsak ima svojo pot in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Joey Badass je bil ob pravem času na pravem mestu. Pop Smoke te sreče ni imel.

Joey mi je bil že od začetka všeč (sploh njegov 1999), škoda da ga zadnjih nekaj let ni videti, upam da se kmalu pobere saj je prevelik talent. BTW Nas je Illmatica napisal pri 17 letih, pa je po mnenju številnih najboljši album vseh časov, tako samo za primerjavo ko si omenil da je Joey pri 18 izdal svoj prvi album. ;)


Našteval sem samo rapperje iz Brooklyna, Nas je iz Queensa, ker potem bi brez težav lahko omenil še Prodigya. Joey je bil pa trenutno zaposlen z skupinskim projektom tako da naj te ne skrbi. Drugače je pa še dosti 100% resničnih rap pesmi, tudi z drugimi bolj pomembnimi in težavnimi tematikami kakor pa ubijanje. YNW Melly je na primer tudi napisal pesem in v njej izrazil svoje obžalovanje ob umoru:
Yellow tape around his body, it's a fucking homicide
His face is on a T-Shirt and his family's traumatized
I didn't even mean to shoot 'em, he just caught me by surprise
I reloaded my pistol, cocked it back, and shot him twice
His body dropped down to the floor and he had teardrops in his eyes
He grabbed me by my hands and said he was afraid to die
I told 'em it's too late my friend, it's time to say, "Goodbye"
And he died inside my arms, blood all on my shirt
Sam nisem njegov največji oboževalec, a zaradi tega je tudi on pristal v zaporu. Pop smoke-ova besedila pa niso bila prav nič posebnega, a njegov glas je bil veliko bolj unikaten kot od večine na žalost ga pa je pokopal internet.

Kurzweil ::

vilonja ::

vilonja je izjavil:

WallSreet je izjavil:

@vilonja

Saj ne pravim da je Ra Diggs nek hud MC daleč od tega (saj glasba več kot očitno ni bila na prvem mestu). Dejstvo je da je komad ki sem ga objavil 100% facts. Vse kar je povedal v besedilu je 100% resnično (kar je danes prava redkost) in o teh stvareh lahko prebereš na netu oziroma v članku ki sem ga zalepil. Biggie je bil glasbenik, Ra diggs je bil pa vodja tolpe in je vodil celotno kriminalno organizacijo v Brooklynu. Ra Diggs je človek o katerem rapperji ponavadi pišejo besedila. Biggie je bil glasbenik, Ra Diggs pa nekaj povsem drugega, tako da je že sama primerjava napačna. Pa ne pravim da njegovo početje ni bilo grozno, takšni ljudje kot je Ra Diggs si drugega ne zaslužijo. Pač komad mi je všečen, ker je resničen, o okoliščinah pa bi lahko na široko vendar tema zato ni primerna. Recimo kako bi Biggie končal če ga nebi pod svoja krila vzel Diddy? Tega se ne da primerjati.

Re Joey Badass, meni osebno izredno všeč vendar ga zadnja leta ni nič videti. Ga je kar škoda saj sta bila prva dva albuma solidna. Tako kot v življenju je podobno tudi pri glasbi, vsak ima svojo pot in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Joey Badass je bil ob pravem času na pravem mestu. Pop Smoke te sreče ni imel.

Joey mi je bil že od začetka všeč (sploh njegov 1999), škoda da ga zadnjih nekaj let ni videti, upam da se kmalu pobere saj je prevelik talent. BTW Nas je Illmatica napisal pri 17 letih, pa je po mnenju številnih najboljši album vseh časov, tako samo za primerjavo ko si omenil da je Joey pri 18 izdal svoj prvi album. ;)


Našteval sem samo rapperje iz Brooklyna, Nas je iz Queensa, ker potem bi brez težav lahko omenil še Prodigya. Joey je bil pa trenutno zaposlen z skupinskim projektom tako da naj te ne skrbi. Drugače je pa še dosti 100% resničnih rap pesmi, tudi z drugimi bolj pomembnimi in težavnimi tematikami kakor pa ubijanje. YNW Melly je na primer tudi napisal pesem in v njej izrazil svoje obžalovanje ob umoru:
Yellow tape around his body, it's a fucking homicide
His face is on a T-Shirt and his family's traumatized
I didn't even mean to shoot 'em, he just caught me by surprise
I reloaded my pistol, cocked it back, and shot him twice
His body dropped down to the floor and he had teardrops in his eyes
He grabbed me by my hands and said he was afraid to die
I told 'em it's too late my friend, it's time to say, "Goodbye"
And he died inside my arms, blood all on my shirt
Sam nisem njegov največji oboževalec, a zaradi tega je tudi on pristal v zaporu. Pop smoke-ova besedila pa niso bila prav nič posebnega, a njegov glas je bil veliko bolj unikaten kot od večine na žalost ga pa je pokopal internet. Nas je bil star 21 let, ko je izdal svoj debut album.

WallSreet ::

@vilonja

YNW Melly, Tay-K, Kodak Black...to so zame izgubljene duše in mi jih je po pravici povedano kar malce žal. Mislim da je glavna razlika predvsem v tem da je tisti zgornji komad Ra Diggsa dejansko dope medtem ko YNW nima nobenega res hudega komada. Kar se tiče Pop Smoka se s teboj strinjam in njegova besedila niso bila nič posebnega, ti pa po pravici povem da ko je bil še tu, ga nisem poslušal in ga niti nisem jemal resno, vendar se je zdaj moje mnenje o njem spremenilo. To se mi je zdaj zgodilo že drugič, da sem nekoga začel resno poslušati šele potem ko je umrl (Podobno je bilo pri primeru XXXTentacion), prej ju sploh nisem jemal resno. Je imel pa Pop izjemno energijo in to včasih pogrešam. Verjetno si že ugotovil da mi bolj sedejo backpack raperji vendar vedno probam biti odprt na kaj novega, sploh v zadnjem času. Upam da bodo primer Pop Smoka vsaj rešili, je bilo pa nemogoče v tistem položaju saj so ga dobili popolnoma nepripravljenega. V bistvu je bilo nemogoče predvideti kaj podobnega, saj je bil v tistem času na drugem koncu države sredi suburbanistana. Žal še ena nespametna tragedija in to pri 20 letih.

Kar se tiče New Yorške scene, pa verjetno tudi sam veš da je v popolnem razsulu in je vse skupaj precej žalostno. New York poriva samo še smeti. Kar se tiče Prodigya pa itak ni potrebno izgubljati besed.

Edit: Res je da je Nas izdal svoj prvi album (Illmatic) pri 20/21 vendar je splošno znano da ga je napisal pri 17/18 letih zato je vse skupaj še toliko bolj impresivno. Nas was really ahead of his time.



^Tole poslušam že cel dan. Besedilo nič posebnega vendar je energija prava. Se pa pričakuje da bo njegov album naslednji teden na prvem mestu (200K). Škoda res.

Zgodovina sprememb…

BBB ::

Ena tradicionalna pesmica za jugonostalgike in ljubitelje rim:

vilonja ::

WallSreet je izjavil:

@vilonja

YNW Melly, Tay-K, Kodak Black...to so zame izgubljene duše in mi jih je po pravici povedano kar malce žal. Mislim da je glavna razlika predvsem v tem da je tisti zgornji komad Ra Diggsa dejansko dope medtem ko YNW nima nobenega res hudega komada. Kar se tiče Pop Smoka se s teboj strinjam in njegova besedila niso bila nič posebnega, ti pa po pravici povem da ko je bil še tu, ga nisem poslušal in ga niti nisem jemal resno, vendar se je zdaj moje mnenje o njem spremenilo. To se mi je zdaj zgodilo že drugič, da sem nekoga začel resno poslušati šele potem ko je umrl (Podobno je bilo pri primeru XXXTentacion), prej ju sploh nisem jemal resno. Je imel pa Pop izjemno energijo in to včasih pogrešam. Verjetno si že ugotovil da mi bolj sedejo backpack raperji vendar vedno probam biti odprt na kaj novega, sploh v zadnjem času. Upam da bodo primer Pop Smoka vsaj rešili, je bilo pa nemogoče v tistem položaju saj so ga dobili popolnoma nepripravljenega. V bistvu je bilo nemogoče predvideti kaj podobnega, saj je bil v tistem času na drugem koncu države sredi suburbanistana. Žal še ena nespametna tragedija in to pri 20 letih.

Kar se tiče New Yorške scene, pa verjetno tudi sam veš da je v popolnem razsulu in je vse skupaj precej žalostno. New York poriva samo še smeti. Kar se tiče Prodigya pa itak ni potrebno izgubljati besed.

Edit: Res je da je Nas izdal svoj prvi album (Illmatic) pri 20/21 vendar je splošno znano da ga je napisal pri 17/18 letih zato je vse skupaj še toliko bolj impresivno. Nas was really ahead of his time.



^Tole poslušam že cel dan. Besedilo nič posebnega vendar je energija prava. Se pa pričakuje da bo njegov album naslednji teden na prvem mestu (200K). Škoda res.


Osebno sem poslušal večinoma samo old school rapperje in spet začel razširjati svoj spekter šele pred kakšnimi 9 meseci (X-a poznal že od njegovega 17 albuma ter tudi tisto generacijo raperjev, ki je za navdih jemala iz 90. let), prvi izvajalec v katerega sem se dobesedno zaljubil je bil pa Asap Rocky, priporočam, da začneš z njegovim drugim ali pa prvim albumom in greš šele potem na Testing, če se ti pa da pa lahko tudi njegova amateur mixtapea (Deep purple in Liveloveasap) poslušaš, saj glede na to da ga je naredil v Harlemu s svojimi homie-ji brez kakršnegakoli profesionalca ima par kar impresivnih komadov.

Kurzweil ::

RIP veliki Ennio Morricone!

yayo ::


yayo ::

danes je kitch day...

Kurzweil ::

marS ::

R.I.P. Morricone
v njegov spomin priredba Grdih, umazanih in zlih od John Zorna, komad dolg 1 minuto, baje je uporabil 50 instrumentov


R.I.P. Dave Greenfield, klaviaturist od Stranglersov, par tednov nazaj, baje od covid19.
v njegov spomin priredba Golden Brown Dave Brubecka, miksana na Take Five iz l.64.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

avom23 ::

harvey ::

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

avom23 ::

yayo ::

WallSreet ::

yayo je izjavil:



Damn! Poslušaš Lianne La Havas? Meni osebno je tale komad izjemen.



Še music video:

Kurzweil ::

Raptor F16 ::



W-I-D-E 8-)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vazelin ::

Kako noro dober trance komad še vedno 8-)8-) Fuckin vibes


Armin Van Buurenova verzija lahko samo sisa originalnemu mixu :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Eden od GOAT trancea, res una definicija trancea. Lepo bi bilo bit sedaj v kaki Ambasadi. 10/10
8-)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

BBB ::

Baje lahko pride korona tudi skozi ušesa 8-)

sbawe64 ::

La Rissa - I do both Jay & Jane

skoraj 20 let star komad :)
2020 is new 1984
Corona World order

avom23 ::

LunaJoy ::

avom23 ::

marS ::



...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

Scaramouche1 ::

yayo ::

Kurzweil ::

LunaJoy ::

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

avom23 ::

yayo ::


Riff ::

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

yayo ::

avom23 ::

Scaramouche1 ::

Raptor F16 ::

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kvinta ::

A.C.A.B

Konlov ::

Orias ::

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

BBB ::

««
85 / 109
»»