» »

DVD Kamera

DVD Kamera

Dominator ::

Kupujem DVD kamero v cenovnem razredu 100 - 150k SIT. Zaenkrat sem v ožji izbor uvrstil 3 izdelke, pa me zanima mnenje vseh, ki vejo o kamerah kaj več:

DVD kamera Sony DCR-DVD105

DVD kamera Panasonic VDR-D150EP-S

DVD kamera Canon DC100

Seveda so vsi predlogi več kot dobrodošli. Ker lastnosti kamer ne poznam dovolj, me zanima predvsem razmerje kvaliteta/cena kamer v tem cenovnem razredu.

Calligula ::

Ne kupuj DVD kamere. Slaba kvaliteta posnetkov in manjsa prakticnost kot si predstavljas.
So slabse od mini DV kamer in hdd kamer.

Skratka pozabi jih.

Tole je dober nakup.


Tole ni slabo

Dominator ::

Bi se kje dalo videt primerjavo posnetkov posnetimi z DVD in mini DV kamerami? Stvar je v tem, da smo dobili odobrena sredstva v višini 150k in jih moramo porabit za nakup kamere. Zdaj pač iščemo najboljše za to ceno.

Calligula ::

Razlika je opazna. DVD kamera že sama kompresira video in to počne precej slabo.

Rešitev za tvojo situacijo:

1. Kupi Panasonica z 3CCD tipali za cca 150.000 SIT
2. Kupi cenejšo kamero in digitalni fotoaparat.
3. Kupi dve video kameri
4. Kupi tudi dodatno opremo za kamero-baterije, več kaset ipd...
.....

TOP ::

Nekupuj DVD sem imel obe in testiral,slika je občutno bolja na DV kasetah,kar se pa tiče do 150k pa so trenutno najbolše Sony sam imam DCR-HC44 in slika ter zvok sta fenomenalna.

Brainstorm ::

Dvd kamera je za komot ljudi, ki se jim ne da dodatno posnetkov obdelovat na pc-ju, samo vržejo v player in že gledajo, zarad kvalitete se pa tudi ne sekirajo, ker niti ne vejo, da bi vse skup lahko bolje zgledalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera za 300-350eur

Oddelek: Kaj kupiti
61067 (1004) koyotee
»

HDV kamera

Oddelek: Zvok in slika
161961 (1644) lazar.j
»

katero firewire kartico

Oddelek: Kaj kupiti
61281 (1196) Pegaz
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483985 (3136) nodes
»

Katero mini DV kamero?

Oddelek: Kaj kupiti
71567 (1420) iso2000

Več podobnih tem