» »

Nujno ZM-G200 tekočina za vodno hlajenje?

Nujno ZM-G200 tekočina za vodno hlajenje?

KrCbelca ::

Trenutno imam v sistemu ZM-G200 tekočino za vodno hlajenje (verjetno proti algam in temu)

Sedaj pa me zanima, kakšna je razlika če recimo uporabim AntiCorro ali Atomic Glow
PRva je proti koroziji, druga proti algami... kaj je potrebno?

Bo rezultat slabši, na koliko časa je potrebno to tekočino menjati? Vem da za original zalmanovo G200 je 1 leto.
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----
  • spremenil: KrCbelca ()

asus ::

kup antifriz pa algopur je ceneje pa isti k.....sploh algopur boš mel za dolgo dolgo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

strumf666 ::

Mislim, da so vsi dodatki, ki se jih da kupit za vodno (če so UV ali ne) strupeni, tako, da proti algam verjetno delujejo vsi (čeprav ne vsi enako močno). Je pa antifriz še najcenejši, pa tudi alge te ne bodo morile, ker je taisto strupen. Proti koroziji pa ne vem, točno kaj za ena stvar je notri; nekatere UV tekočine imajo napisano, da tudi korozijo preprečujejo. Drugače pa korozije se ti ni treba kaj pretirano bati, če nimaš v vodnem mešano bakrenih in aluminijastih komponent. LP

Če boš delal mešanico antifriza in vode, ne dodat preveč antifriza, ker boš pumpo bolj obremenil.

Če boš vodo na eno leto menjal dodatkov niti ne rabiš; vsaj pri meni se v enem letu ni nič "zaredilo" uporabljal sem pa destilirano vodo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579991 (8126) Jst
»

Katere 120 in 92 mm ventilatorje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91677 (1469) bajker
»

Dualcore mašina z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
122826 (2469) TESKAn
»

Ker ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
71103 (1004) bluefish
»

Kakšna mešanica za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131428 (1147) TommyBoy

Več podobnih tem