» »

SataII in sataI problem z diskoma!

SataII in sataI problem z diskoma!

simoni ::

Pozdravljeni!
Imel sem 120gb seagate-ov sata disk. Deloval je popolnoma bp! No kermi je vedno primanjkovalo prostora, sem kupil 250gb sata II Hitachi-jev disk. Moja osnovna je Abit NF7-s 2.0. Vem da moja plata podpira samo sata I diske, vedar mi je bilo rečeno, da ne bo problema. Na novo sem si instaliral windowse, na novi 250gb disk, drugega pa pač piklopil zraven. Vse je zgledalo ok. Normalno sem vse instaliral! Problem se pojavi pri presnemavanju iz enega diska na drugega. Namreč če imam nek divx file na novem disku, dela normalno. Ko ga skopiram na stari disk, se le ta uniči. Čisto je nekaj zamazana slika, polna nekih čudnih kvadratkov, čez nekaj časa pa mi predvajalnik javi napako, in da se bo zaprl! Poleg tega je tri četrtine rar file-ov poškodovanih ki jih snamem z neta (CRC error)!

Kaj je to narobe?Kaj naj naredim?

Naj mi nekdo pomaga!:8)

Hvala!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!
  • spremenil: simoni ()

Opkow ::

Eno temo imas ze odprto?

Menda imajo SATA II diski zadaj jumper za SATA I nacin delovanja. Kable si preveru?

edit: dodal link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

simoni ::

Kabli so ok!Na starem disku je isti kot prej, na novem je pa nov. To glede juperjev pa ne vem... Sedaj me ni doma, a kdo drug ve? Disk je hitachi T7k250!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

simoni ::

Moj nima nobenga jumperja! Naj bi kao firmware to zaznal in določil. Pa po Factory default je itak sata 1!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

simoni ::

A res nobeden ne ve?
Kaj pa če bi bios zamenjal?Ima to kaj veze?Kaj pa velikost particij?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Izi ::

V BIOSu moraš nastaviti "EXT-P2P's Discard Time" na 1ms.

Default nastavitev je 30us in je premajhna zato prihaja do napak pri pisanju podatkov na nekatere SATA diske.
Ni važno ali je SATA 1 ali SATA 2, ker to je v bistvu popolnoma isto samo prepustnost je večja.

Kriva je tvoja matična plošča častitljive starosti oz. SATA kontroler, ki je na tej stari plošči že kar muzejski primerek :D

Če boš nastavil ta zakasnitveni čas na 1 mili sekundo ti morajo brez problema delati vsi SATA diski brez izjeme.

Killer, kje si pa ti videl, da imajo kakšni SATA diski jumperje?
Bistvo SATA diskov je, da nimajo nobenega jumperja.
In kakšen način delovanja neki bi ti spreminjal.
SATA 1 in SATA 2 je popolnoma ista zadeva in nimaš kaj preklapljati. Samo v širini vodila je razlika, kar pa nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

simoni ::

Izi moja plata je čist dobra!:D

Sedaj nisem doma, bom probal še to spremenit!Drugače pa hvala za tvoj odgovor!

A se bo s tem ko bom povečal tisti čas, kaj upočasnilo delovanje diska?

Hvala!

LP
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

simoni ::

Dela! 1000X ti hvala!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Izi ::

Tudi jaz sem imel to ploščo pred leti in zato vem za ta problemček z nekaterimi SATA diski.

Pisanje in branje na diske se z to nastavitvijo pomoje ne spremeni nič. Sem opravil vse meritve in benchmarki so kazali iste prenose.

Problem je kot sem že omenil v tem, da ima ta sicer odlična plošča enega prvih SATA kontrolerjev in kot tak še ni čisto dodelan.

MTB ::

Slučajno sem nabasal na to temo. Tak problem pri tej plati imam tudi jaz, takoj probam ko pridem domov! Če bo delalo, se ti že vnaprej zahvaljujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299676 (3989) SuperVeloce
»

Ne zazna, niti ne zavrti SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
81070 (979) Bwaze6
»

Priklop SATA2 na Asus A7V8X

Oddelek: Pomoč in nasveti
61662 (1598) janez77
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262636 (2308) muzičar
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192015 (1530) boštjan

Več podobnih tem